TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

11 neįprasčiausių vietų čiuožti banglente: nuo Antarktidos ledynų iki Miuncheno gatvių

Banglentininkai upėje Miunchene
M.Vadišio nuotr. / Banglentininkai upėje Miunchene
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmas žmogaus rankomis sukurtas banglenčių sporto rojus bus atidarytas jau 2015 metais Šiaurės Velse. 300 metrų ilgio lagūnoje bus kuriamos dirbtinės bangos, kurias galės gaudyti banglentininkai iš viso pasaulio. Visgi, pasaulyje yra ir daugiau neįprastų vietų čiuožti banglentėmis. „Pasaulis kišenėje“ ir CNN.com jums pristato 11 pasaulio kampelių, kur galėsite pasidžiaugti šiuo aktyviu sportu kitaip nei daugelis banglentininkų.

Pororoka, Brazilija

Pororoka reiškia – „griausmingas riaumojimas“. Būtent tai girdėsite 30 min. prieš pasirodant stipriai Amazonės potvynio bangai. Šios bangos pasirodo kovo–balandžio mėnesiais, kai Atlanto vandenyno potvyniai užlieja Amazonės upės baseiną. Tuo metu brazilai čia organizuoja net ir banglenčių čempionatą. 

VIDEO: Neįtikėtina banga Brazilijoje

Šią vietą galima rasti ten, kur Amazonė įteka į Atlanto vandenyną. Visgi, pati banga keliauja neįtikėtinai aukštai upe – iki 800 km į žemyno vidų. Tad pasikinkykite ją ir čiuožkite. 

Stovinti banga (vidury Miuncheno)

Kiekvieną dieną šia Eisbacho upės banga pračiuožia daugiau nei 100 banglentininkų!!! Bet tai tikrai suprantama, nes tėkmė ir banga čia galinga – apie 20 tonų vandens per sekundę. Dviejų metrų banga upėje suformuota betoninių pastolių po vandeniu. Jie čia įrengti dar 1970 metais, kad susilpnintų upės tėkmę. 

M.Vadišio nuotr./Banglentininkai upėje Miunchene
M.Vadišio nuotr./Banglentininkai upėje Miunchene

Šią bangą galima rasti Miuncheno centre, Angliško parko pakraštyje, artimiausia metro stotelė – Hauptbahnhof.

Habitat 67, Monrealis

2002 metais olimpinis baidarininkas Corranas Addisonas tapo pirmuoju žmogumi, čiuožusiu ant Šv. Lorenzo upėje iškilusios bangos, kurią pavadino gretimo gyvenamųjų namų komplekso vardu. Vėliau jis čia įkūrė banglenčių mokyklą, kurioje kiti taip pat galėjo išmokti čiuožti ant upės bangos. Dabar Addisonas jau yra išmokęs apie 3000 studentų.

VIDEO: Kanadoje bangos - upėje

Banga upėje susidaro dėl upės įdubos, o Addisonas jau renka pinigus kitai tokiai įdubai ir bangai sukurti. 

Habitat 67 – tai namų rajonas ir pati banga pavadinta tokiu pat pavadinimu. Jį galima rasti Marc-Drouin Quay, Monrealio centre. 

Severno upės bangos, Glaucesteršyras, Didžioji Britanija

Bristolio kanalo potvynio vandenys sukuria Severno upės bangas, kurios kartais pakyla ir į 3 metrų aukštį. Didžiausios jos būna pavasarį. Tai vieta, kur banglentininkai gali pasikinkyti bangą labai ilgam laikui. Banglentininkų rekordas – be sustojimo nučiuožti net 8 km. 

VIDEO: Banglentininkai Didžiojoje Britanijoje

„Tai kažkas nepaprasto... Už 50 km nuo vandenyno kranto čiuožti purvina banga iki Severno upės žiočių“, – teigia vietos banglentininkas Philas Williamsas.

Vienas iš populiariausių šios upės banglenčių taškų įsikūręs pagrindinėje Minstervorto miestelio gatvėje šalia Severno bangos baro. Bristolis ir oro uostas nuo šios vietos nutolęs per 63 km.  

Mičigano ežeras, JAV

Mičigano ežeras yra vienas iš nedaugelio pasaulio ežerų, kuriame vėjas sukuria banglenčių sportui tinkamas bangas. Šiame ežere yra tik 10 banglentėms tinkamų dienų per mėnesį ir tai tik sezono metu – nuo birželio iki rugpjūčio. Tiesa, yra keistuolių, kurie bangas išbando ir žiemą.

VIDEO: Lake Michigan Surfing Special

Pirmieji ežero bangas išbandė JAV armijos kariai, kurie po Antro pasaulinio karo iš Havajų parsivežė banglentes į Mičiganą. 

Geriausius „surfinimo“ taškus galima rasti rytinėje ežero pakrantėje. 

Antarktida

Minios žmonių čia tikrai niekada jums netrukdys čiuožti banglente. Pirmas, ir kol kas vienintelis, žmogus čiuožęs banglente Antarktidoje buvo „Red Bull“ komandos atletas Ramonas Navarro. Tai jis padarė 2013 metų pabaigoje netoli Pietų Šetlando salų. 

VIDEO: Su banglentėmis Antarktidoje

Tai bene pavojingiausias banglenčių sporto taškas. Be specialios apsaugos Navarro vandenyje būtų mirtinai sušalęs per dvi minutes. 

Rasti vietą su bangomis Antarktidoje – neįtikėtinai sunku. O ir radus tokią vietelę dar reiks įtikinti „Red Bull“ ar kitą didelę kompaniją, kad finansuotų jūsų keliones. Taigi ši vieta labiau svajonė nei realybė. 

Griaučių krantas, Namibija

123rf.com nuotr./Dviejų galingų gamtos jėgų karalystė
123rf.com nuotr./Dviejų galingų gamtos jėgų karalystė

Ši pakrantė Namibijoje yra viena tuščiausių ir sunkiausiai pasiekiamų banglenčių vietų pasaulyje. Banglentininkai dažnai kalba apie Griaučių kranto vietas, tokias kaip Svakopmundas, Valvio įlanka ar Luderitzo miestelį. Pastaraisiais metais pakrančių gyventojai net įkūrė Namibijos banglentininkų asociaciją.

Koks Bazaras, Bangladešas

VIDEO: Bangladešo banglentininkai

Šioje musulmoniškoje šalyje nevyriausybinė organizacija „Surfing the Nations“ 2005 metais suorganizavo pirmas banglenčių varžybas pakrantės miestelyje Cox's Bazar. O dabar čia vietos banglentininko Jafaro Alamo dėka įsikūrė ir pirma banglenčių mokykla su visa įranga, dovanota įvairių pasaulio šalių profesionalų. Gerai ir tai, kad miestukas turi savo oro uostą, tad susisiekimas su sostine Daka taip pat puikus. 

Arabų jūra, Omanas

Suras, Ras Al Hadas ir Salalahas – tai populiariausios vietos įspūdingoje Omano pakrantėje, kurias pamėgo banglentininkai nuotykių ieškotojai. Čia įkurta ir pirmoji Omano banglenčių mokykla. 

VIDEO: Bangų gaudytojai Omane

Šioje vietoje visus metus atvykėlius pasitinka šiltas vanduo, tačiau banglentininkai turi būti gerai pasiruošę ir atsivežti savo įrangą, nes aplinkui nėra tokių paslaugų. Be to, šioje vietoje užklumpa stiprūs potvyniai ir dažnai pasitaiko ryklių. O tai dar labiau gąsdina, kai žinai, jog tikriausiai esi vienintelis banglentininkas tarp Omano ir Afrikos. 

Salalahas yra pagrindinis miestukas, į kurį traukia nuotykių ieškotojai banglentininkai. 

Busau paplūdimys, Gana

Ganos pakrantė pakankamai purvina, dulkina, tačiau tai dar neatrastas banglentininkų rojus. „Gana turi tikrai gerą derinį – šiltas vanduo, geros bangos iš Atlanto vandenyno ir mažai šio sporto mėgėjų“ – teigia Johnas Callahanas, „SurfExplore“ įkūrėjas. 

VIDEO: Banglentėms idealus Ganos krantas

Busau paplūdimys – tai vieta, kur veikia vienintelė Ganos banglenčių parduotuvė ir mokykla. Busau kurortą rasite Ganos vakarinėje pakrantėje. 

Reikjanesas, Islandija

Čiuožti banglente Islandijoje trukdo daugelis dalykų, ypač šaltas vanduo. Be to, oras čia keičiasi itin staigiai. Taigi, tai daugiau kaip bangų žvejyba – reikia atsidurti tinkamu metu, tinkamoje vietoje.

VIDEO: Bangos Islandijoje gaudomos ir kanojomis

Reikjaneso iškyšulys visgi pati populiariausia ekstremalių banglentininkų susirinkimo vieta. Čia bangos lūžta per grubius vulkaninius rifus, todėl kostiumas ir pėdų apsauga būtina. Šis iškyšulys yra nutolęs nuo Islandijos sostinės Reikjaviko apie 50 km į pietvakarius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje