Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugpjūčio 31d. 12:19

Dvidešimt gražiausių paplūdimių žemėje

Legzira paplūdimys
commons.wikimedia.org / Legziros paplūdimys

Baltas ir švelnus smėlis, palmės, spalvingos įspūdingo dydžio uolos ir vandenynas. Bent kelios atostogų dienos viename iš 20-ies gražiausių pasaulio paplūdimių paverstų turisto kelionę tiesiog pasaka.

Maja (Ko Phi Phi, Tailandas)

Phi Phi salos – Andamanų jūros stebuklas. Jos įsikūrusios Tailando Krabi provincijoje. Tailandas gali pasigirti ne vienu įspūdingu paplūdimiu, tačiau Maja krantinė keliauninkams pristatoma kaip vienas didžiausių šalies pasididžiavimų.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Marinha paplūdimys
„Wikimedia Commons“ nuotr./Maja paplūdimys

Navagio

Unikalaus grožio pakrantė Zakintoso saloje Graikijoje. Navagio išvertus iš graikų kalbos reiškia „sudužęs laivas“. Anksčiau paplūdimys buvo vadinamas Agios Georgios. Kalbama, kad XX a. pabaigoje bėgusių nuo persekiotojų kontrabandininkų, gabenusių cigaretes, vyną ir mėsą, laivas užplaukė ant šio paplūdimio seklumos. Taigi – nuo tada paplūdimys ir vadinamas – Navagio. Nedidelė dalis laivo liko ir keliautojai vis susigundo pabandyti lipti į jį, tačiau kelionių organizatoriai to daryti nepataria. Laivas yra labai senas ir surūdijęs, todėl lipti į jį labai pavojinga.

commons.wikimedia.org/Navagio paplūdimys
commons.wikimedia.org/Navagio paplūdimys
Legzira

Užklydusiems į Maroką kone privalu pamatyti 8 kilometrus besitęsiančią, raudonomis uolomis keliautojus žavinčią Legziros pakrantę. Daugelį metų pakrantės uolas veikė erozija ir taip susiformavo dvi didžiulės uolų arkos. Būtent raudonų uolų ir jose esančių didžiulių arkų derinys išskiria šį paplūdimį iš visų kitų pretendenčių į gražiausią žemės pakrantę.

commons.wikimedia.org/Legzira paplūdimys
commons.wikimedia.org/Legzira paplūdimys
 

McWay įlanka

McWay – JAV, Kalifornijoje esantis paplūdimys į kurį patekti galima tik vandens keliu – lipti žemyn uolomis draudžiama. Šalia McWay įlankos yra ir daugiau puikių paplūdimių, tačiau pamatyti šį Kalifornijos gražuolį, anot keliautojų, verta labiausiai.

commons.wikimedia.org/McWay Cove paplūdimys
commons.wikimedia.org/McWay Cove paplūdimys
 

Tropėja

Vienas gražiausių Italijos ir visos Europos paplūdimių yra įsikūręs įspūdingo grožio mieste – Tropėjoje. Kalabrijos regione prie Tirėnų jūros esančio miestelio paplūdimyje turistai gali ne tik pasimėgauti jūra ir gelsvu smėliu, bet ir pasigrožėti ant skardžio šalia paplūdimio esančiais XVIII bei XIX a. rūmais.

commons.wikimedia.org/Tropea paplūdimys
commons.wikimedia.org/Tropėjos paplūdimys
 

As Catedrais

Ispanijoje Galicijos regione esanti pakrantė neretai vadinama Šventųjų vandenų paplūdimiu. Ši krantinė įspūdinga dėl uolose esančių urvų ir erozijos metu susidariusių arkų. Uolų didingumą ir visą paplūdimio grožį geriausiai galima pamatyti atoslūgio metu, tačiau paplūdimyje galima maudytis ar ilsėtis esant ir potvyniui.

en.wikipedia.org/As Catedrais paplūdimys
en.wikipedia.org/As Catedrais paplūdimys

Diaso paplūdimys

Portugalų jūrų keliautojo Bartolomeu Diaso vardu pavadintas paplūdimys yra Pietų Afrikos Respublikoje. B.Diasas buvo pirmasis europietis, apiplaukęs Afriką iš pietų. Grįždamas keliautojas atrado ir Gerosios Vilties kyšulį. 

en.wikipedia.org/Dias paplūdimys
en.wikipedia.org/Diaso paplūdimys

Halona

Halonos paplūdimys – vienas iš rojaus kampelių Havajuose. Paplūdimys tapo populiaresnis nuo tada, kai jame 1953 metais buvo nufilmuotas filmas „Dabar ir visada“ (From Here to Eternity).

Lipti žemyn į paplūdimį reikėtų atsargiai, nes uolos labai aštrios ir slidžios. Paplūdimys yra nuošalus, jame nėra gelbėtojų, todėl maudynių mėgėjams plaukti arti uolų nepatartina. Trokštantiems pabūti laukiniuose paplūdimiuose šis – vienas iš geriausių variantų.

en.wikipedia.org/Halona paplūdimys
en.wikipedia.org/Halona paplūdimys
VIDEO: Halona Beach Cove - Oahu, Hawaii

Chiaia di Luna

Italijos sala Ponca turistus vilioja įspūdingą reginį dovanojančiu paplūdimiu – Chiaia di Luna. Patekti į šį paplūdimį keliautojai gali įspūdingu tuneliu, pastatytu dar romėnų laikais. Paplūdimys yra apsuptas labai aukštų uolų, o po vandeniu atsiveria neregėta augmenija ir augalija – tai nardytojų rojus.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Chiaia di Luna
„Wikimedia Commons“ nuotr./Chiaia di Luna
 

Sancho paplūdimys

Brazilijos Fernando de Noronja mieste esanti pakrantė vadinama Sancho. Kelionių portalo TripAdvisor.com skaitytojai šį paplūdimį išrinko 2014 metų geriausiuoju. Archipelagą Fernando de Noronja sudaro 21 sala, kurias dėl jų stulbinančio grožio labai pamėgę nardytojai.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Sancho paplūdimys
„Wikimedia Commons“ nuotr./Sancho paplūdimys
Bottom Bay

Vienas iš jaunavedžių bei saulės ir jūros mėgėjų numylėto Barbadoso paplūdimių – Bottom Bay. Vietiniai gyventojai šią pakrantę vadina geriausiu šalies paplūdimiu. Šis paplūdimys puikiausia vieta keliautojams, mėgstantiems ramų poilsį – gulėti ant smėlio ir grožėtis turkio spalvos vandeniu.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Bottom Bay
„Wikimedia Commons“ nuotr./Bottom Bay
El Nido

Filipinuose, Palavano provincijoje, yra įsikūręs įspūdingiausias šalies paplūdimys El Nido. Jis nutolęs apie 420 kilometrų į pietvakarius nuo Manilos. Keliauninkams reikėtų žinoti, kad vietiniai gyventojai itin rūpinasi ekologija. Čia labai rūpinamasi vietinės gamtos klestėjimu, pabrėžiama gamtos išsaugojimo svarba.

Turistams čia siūloma ne tik pagulėti smėlėtame paplūdimyje. El Nido gali pasiūlyti puikias sąlygas nardymo mėgėjams ir profesionalams, baidarių žygius, keliones aplink salą, ekskursijas į urvus ir po smaragdines lagūnas. Galiausiai – romantikos mėgėjai gali užsisakyti išskirtinę vakarienę privačioje saloje. El Nido kurorte sau tinkamą poilsį turėtų atrasti net labai išrankus keliautojas.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./El Nido
„Wikimedia Commons“ nuotr./El Nido
Etretat

Į gražiausių paplūdimių žemėje sąrašą patenka ir Prancūzijos pasididžiavimas – Etretat. Sakoma, kad natūraliai susiformavusi uolos arka įkvėpė net patį Claude'ą Monet ir kitus impresionistus.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Etretat
„Wikimedia Commons“ nuotr./Etretat
Porto Katsiki

Jonijos jūroje esanti Graikijos sala keliautojus traukia nepakartojamu Porta Katsiki paplūdimiu. Porta Katsiki lanko labai daug turistų, todėl geriausia jį lankyti pačioje sezono pradžioje arba pačioje pabaigoje, o geriausia ne sezono metu – tada yra galimybė pamatyti tikrąjį krantinės grožį. Iki paplūdimio veda labai siauras kelias, o stovėjimo aikštelė dažnai būna pilna – todėl nemažai turistų į šią salą keliauja laivu.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Porto Katsiki
„Wikimedia Commons“ nuotr./Porto Katsiki
Praia da Marinha

Vienas gražiausių paplūdimių, kuriuos aplankyti turistams gali pasiūlyti Portugalija - Marinha. Aukštos įspūdingo grožio uolos bei ramus vandenynas – štai, kas privilioja čia keliauninkus. Patekti į šią krantinę nėra sunku – viršuje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, o į pati paplūdimį turistai gali nusileisti laiptais.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Marinha paplūdimys
„Wikimedia Commons“ nuotr./Marinha paplūdimys

Cape Leveque

Įspūdingomis pakrantėmis gali pasigirti ir australai – Cape Leveque. Vienas iš prisiekusių keliautojų tikslų turėtų būti pamatyti šį paplūdimį. Norint pamatyti vieną gražiausių žemės pakrančių tektų važiuoti ne pačiu geriausiu keliu Vakarų Australijos, Kimberlio link. Tačiau iškentusiems tris valandas nuo Brumo automobiliu – atsiveria raudonos uolos, smėlio paplūdimys ir galimybė atitrūkti bei pailsėti nuo viso pasaulio.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Cape Leveque
„Wikimedia Commons“ nuotr./Cape Leveque
Little Bay

Australijoje esantis nuostabus paplūdimys pavadinimu Little Bay. Į šį paplūdimį turistai gali patekti tik dviem būdais: vandeniu arba lipdami uolomis. Nuo uolų viršaus apačion driekiasi virvė, kuria turistai gali nusilesti į paplūdimį. Nors tai padaryti gali padėti alpinistai, turistai, pasirinkę šį būdą, turi būti labai atsargūs.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Little Bay paplūdimys
„Wikimedia Commons“ nuotr./Little Bay paplūdimys
Waianapanapa

Waianapanapa valstybiniame parke, Maui saloje, Havajuose esantis paplūdimys taip pat pretenduoja į gražiausiuosius pasaulyje. Waianapanapa krantinės išskirtinumas – Lavos urvų, juodo smėlio ir uolų derinys.

 „Wikimedia Commons“ nuotr./Waianapanapa paplūdimys
„Wikimedia Commons“ nuotr./Waianapanapa paplūdimys
Tulumas

Tulumo mieste Meksikoje esantis paplūdimys išskirtinis tuo, kad gali sužavėti ne tik uolomis, jūra ir smėliu. Šalia pakrantės yra įsikūręs Tulumo nacionalinis parkas, o nuo pačios krantinės matyti Tulumo majų tvirtovės griuvėsiai.

„Wikimedia Commons“ nuotr./Tulumas
„Wikimedia Commons“ nuotr./Tulumas
Calanque d'En Vau

Prancūzija keliautojus džiugina dar viena pakrante – tarp Marselio ir Keisio Viduržemio jūroje įsikūręs Calanque d'En Vau. Įspūdingą aukštų uolų apsuptą pakrantę galima pasiekti tik pėsčiomis arba vandens keliu.

VIDEO: Calanque d'En Vau
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Aktualu

V.Bakas sako, kad trauksis iš frakcijos, jei „valstiečiai“ imsis „beprasmiško tyrimo“

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Aktualu

V.Bakas sako, kad trauksis iš frakcijos, jei „valstiečiai“ imsis „beprasmiško tyrimo“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje