Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 dalykai, apie kuriuos niekas neperspėja tų, kurie svajoja mesti darbą ir iškeliauti

Koh Tao
Tripadvisor.com, panoramio.com / Koh Tao sala, Tailande.
Šaltinis: 15min
1
A A

Daugybė žmonių su baltu pavydu skaito įrašus tų, kurie pasiryžo iškeliauti aplink pasaulį. Žvelgiant į jų nuotraukas socialiniame tinkle „Instagram“ ar skaitant įrašus tinklaraščiuose ir kelionių straipsnius, atrodo, jog tokių keliautojų gyvenimas – nesibaigianti pasaka. Tačiau taip nėra.

Businessinsider.com dalinasi Ashlea Halpern pasakojimu, kuriame ji atskleidžia penkis dalykus, apie kuriuos sužinojo tik iškeliavusi. 

2014 metų lapkritį aš apsisprendžiau: po daugybės metų, kai kaupiau santaupas, mečiau darbą vienoje iš gerbiamų Niujorko redakcijų, užleidau butą kitiems nuomininkams, pardaviau baldus, mylimą augintinį palikau pas tėvus, susikroviau lagaminą ir kartu su savo vaikinu iškeliavau į Aziją, planuodama aplankyti 16 šio žemyno šalių.

Šiuo metu mes keliaujame jau pusmetį ir per tą laiką buvome Kinijoje, Honkonge, Makao, Filipinuose, dukart Tailande, Mianmare, Indijoje, Šri Lankoje ir Singapūre.

Daugeliu aspektų šios pusbrangės atostogos yra tokios, kaip aš jas įsivaizdavau sėdėdama prie darbo stalo. Tačiau pasitaikė ir staigmenų – ne visos jos buvo malonios.

Surašiau 5 dalykus, kurių niekas jums nepasakoja tada, kai apsisprendžiate palikti įprastą gyvenimą rutinoje ir iškeliauti ilgesniam laikui.

1. Nesitikėkite, kad kiekvienas pritars ir palaikys jūsų sprendimą. Apsisprendusi iškeliauti ir pradėjusi kalbėti apie savo didįjį planą susidūriau su trim reakcijomis: keliaujantys bičiuliai pavydėjo, kiti gąsdino ligomis ir teroristais, kalbėjo apie tai, jog grįžusi į darbą po metų būsiu niekam nereikalinga. Tretieji apskritai nesidomėjo mano planais. Jiems tai buvo neįdomu.

Turiu pasakyti, kad ši grupė mane labiausiai nuvylė. Galvojau: „Dieve, drauguži! Aš ruošiuosi į gyvenimo kelionę, metus gyvensiu ant lagamino. Nejaugi nenori sužinoti bent jau šalis, į kurias aš planuoju važiuoti?“ O atsakymas būdavo: „Ne, jie nenori“.

Tai girdėti buvo sunku. Dar sunkiau įsisąmoninti, kad jiems mano kelionė iš tiesų mažai rūpi. Tačiau suprasti juos vis dėlto reikia. Kai kuriems žmonėms tokie poelgiai prasilenkia su realybe, jie negali suprasti, ką tu jiems kalbi.

Kiti, įstrigę savo gyvenimuose ir darbuose, norėtų padaryti tą patį, tačiau nežino kaip (neturi finansinių galimybių, tokiam sprendimui nepritaria šeima ir t.t.).

Pamoka, kurią išmokau yra tokia: skirkite savo energiją tiems žmonėms, kurie džiaugiasi jūsų būsimu nuotykiu taip, kaip ir jūs. Ir niekada nekreipkite dėmesio į žmones, nekenčiančius to.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje