TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

7 apleisti pasaulio kurortai

Bažnyčia Famagustoje
Gerhard Haubold / Bažnyčia Famagustoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienais metais tūkstančiai žmonių traukia į saulėtus kurortus praleisti savo ilgai lauktų atostogų, pasideginti, pasimaudyti, pasigydyti mineraliniais vandenimis. Tačiau mados keičiasi, ir ten, kur vakar virė gyvenimas, šiandien stūkso nykūs griuvėsiai. Portalas Turist.rbc.ru nusprendė priminti 7 kadaise populiariausiais vadintus kurortus, šiandien tapusius kraupiais vaiduokliais.

1. Varoša
Famagusta, Šiaurės Kipras

VIDEO: Turkish Occupied Ghost Town of Famagusta in Cyprus (Part 1)

1974-aisiais turkų kariuomenė okupavo Famagustos uostamiestį ir visiškai blokavo vieną iš jo kvartalų – Varošą – tuo metu klestintį pajūrio kurortą, kuriame mėgdavo atostogauti pramogų pasaulio žvaigždės: Elizabeta Teilor  ir Ričardas Bartonas. Iki šiol išvarytiems iš šių vietų graikams bei užsienio žurnalistams ši vieta – visiškai uždara, jiems draudžiama čia lankytis. Laikas šiame rajone sustojo. Tačiau  pastatai po truputį ima byrėti, asfaltas skylinėti, parduotuvės seniai stūkso apiplėštos ir tuščios, namai liko be langų. O žmonės šią kadaise prabangią ir nuostabią pakrantę gali matyti tik per žiūronus.

2. Prora Nazi kurortas
Vokietija

Praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje šiaurinėje Vokietijos pakrantėje atsirado kurortas, skirtas naciams. Tačiau jo griežti pastatai nė karto taip ir nepanaudoti pagal paskirtį. Prasidėjo karas ir visi pamiršo planuotas atostogas. Po keleto metų kurorte apgyvendino pabėgėlius iš Hamburgo ir jo apylinkių. Vėliau ši sritis atiteko Rytų Vokietijos pusei ir apie fašistų kurortą visi pamiršo. Dabar ši vieta yra tapusi turistiniu objektu, į ją važiuojama pasižiūrėti Trečiojo reicho architektūros.

Steffen Lowe nuotr./Nacių statiniai Baltijos jūros pakrantėje
Steffen Lowe nuotr./Nacių statiniai Baltijos jūros pakrantėje

3. Varese kolonija
Milano Maritima, Italija

Paplūdimio atostogos madingomis tapo XIX a. pabaigoje, nuo to laiko europiečiai pradėjo ieškoti vis daugiau ir daugiau tokių vietų, kuriose galima pasideginti ir pasimaudyti. 1930-aisiais Varese kolonija tapo žinoma ir pamėgta vieta, į ją pradėjo plūsti žmonės. Tačiau palaipsniui apie šią vietą visi pamiršo. Staigiai pamėgta, taip pat staigiai ir pamiršta. Iš pradžių buvo karas, paskui ten bandyta statyti naujų viešbučių, tačiau iki buvusio populiarumo kurortui dar buvo toli. Galų gale aptarnauti pastatus tiesiog nebeapsimokėjo ir visi palaipsniui apleido Varese koloniją.

4. Koškolas
Isyk Kulis, Kirgizija

Sovietų Sąjungos metu Koškolas buvo vienas populiariausių kurortinių kaimelių skaidraus Isyk Kulio ežero pakrantėje. Griuvus Sovietų Sąjungai viskas ištuštėjo, apie Koškolą žmonės palaipsniui pamiršo. Nebeliko pinigų prižiūrėti pastatus, turistai pamiršo apie šią jaukią ir nuostabią pakrantę. O dabar žmonių vietą čia užėmė avys, namų sienos „pasipuošė“ grafičio užrašais ir po truputį tampa griuvėsiais.

Ežeras kažkada buvo populiarus kurortas
Ežeras kažkada buvo mėgstama maudynių vieta

5. Bevardžiai griuvėsiai
Koch Ngai, Tailandas

Tailando salelėje Koch Ngai esantis kurortinis kompleksas šiuo metu visiškai priklauso gamtai. Žmogaus rankomis pastatytos sienos dabar susiliejo su medžiais ir krūmais, nuo jų leidžiasi vijokliai, griuvėsiuose apsigyveno graužikų ir  vabzdžių armijos. Šis kadaise klestėjęs kurortas 2004-aisiais visiškai sugriautas didžiulio cunamio bangos. Kai kurie Tailando pakrančių viešbučiai gana greitai atstatyti, tačiau Koch Ngai taip ir liko apleista ir laukinė.

6. Sanči ateivių miestas
Niutaibėjus, Taivanas

Fantastiškos „skraidančios lėkštės“ atsirado 1978-aisiais – jos turėjo tapti originaliais viešbučiais naujame Niutaibėjaus kurorte. Pradžioje jie statyti kaip poilsio bazės Azijoje tarnaujantiems amerikiečių kariams. Tačiau statybų metu savininkas bankrutavo, po to kas kartą, kai kas nors norėdavo tęsti „Ateivių miesto“ statybas, atsitikdavo avarijos ir nelaimingi atsitikimai, todėl prietaringi žmonės ėmė kalbėti, jog, matyt, pradžioje statytojai sugriovė senovės kinų šventyklą. Nuo to laiko visi ėmė šalintis šios vietos ir kurortas tapo tiesiog dar viena keista apleista vieta.

7. Upės karalienės viešbutis
Arizona, JAV

Ar kada nors pagalvojote kuo gali virsti viešbutis, jei jame ilgą laiką niekas neapsistotų? Šalti ir tušti pastatai po truputį bus plėšiami vietos banditų, tuščias baseinas rinks gatvės dulkes ir rudenio lapus, šiukšles ir įvairų purvą. Būtent taip dabar atrodo Upės karalienės viešbutis Arizonoje, apleistas šeimininkų per ekonomikos krizę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje