Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8 patarimai, kur eiti, aplenkiant „juodus išpardavimus“ žadančius prekybos centrus

Juodojo penktadienio išpardavimas Jungtinėse Amerikos Valstijose
„Scanpix“/AP nuotr. / Juodojo penktadienio išpardavimas Jungtinėse Amerikos Valstijose
Šaltinis: 15min
0
A A

„Juodasis penktadienis“, „Jamam“ ir kiti „juodi“ išpardavimai kasmet prasideda vis anksčiau ir anksčiau, palikdami žmonėms vis mažiau laiko pasidžiaugti Padėkos diena ir artėjančiomis žiemos šventėmis. Išpardavimų aplink mus tiek daug, kad ignoruoti juos sudėtinga. Tačiau išvengti nuolaidas medžiojančių minių paprasčiau, kai žinai, kad yra alternatyvių laiko praleidimo būdų.

Štai 8 pasiūlymai, kur galima eiti, užuot brovusis į „milžiniškas nuolaidas“ žadančius prekybos centrus.

1. Miškas. Atgauti jėgas nuo streso geriausia natūraliame pasaulyje, pavyzdžiui, medituojant miške. Jei gyveni mieste, keliauk į parką klausytis paukščių, čirškiančių apie savo mielą kasdienybę. Jei turi galimybę – palėk iki miško. Tai visiškai kitoks laiko praleidimas nei „Juodojo penktadienio“ išpardavimai.

„Shuterstock“ nuotr./Kelias
„Shuterstock“ nuotr./Kelias į mišką

2. Muziejus. Muziejai žadina kūrybiškumą ir norą pažinti grožį, be to, dauguma jų lankytojams atviri savaitgaliais. Kam žiūrėti į skrudintuvus ar kitus buities įrenginius, kai gali nukreipti savo žvilgsnį į Picasso ar Dali kūrinius?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytauto Kasiulio dailės muziejuje
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytauto Kasiulio dailės muziejuje

3. Šventovė. Vietinė bažnyčia, sinagoga, mečetė ar kiti maldos namai gali pasiūlyti žymiai daugiau nei prekybos centrai. Uždekite ten žvakę, pasimelskite ar, tiesiog, ramiai pamąstykite. Tai nieko nekainuoja.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Bažnyčia Vilniuje, kur meldžiamasi tik ukrainietiškai.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Bažnyčia Vilniuje.

4. Draugai. Praleiskite laiką su draugais, o ne nerimaudami dėl to, ką nupirkti jiems dovanų. Bendravimas sukuria nuostabias tradicijas: gaminkite, valgykite, žaiskite kartu.

5. Koncertas. Steve'as Wonderis dainavo: „Muzika yra pasaulis pati iš savęs/ Ji kalba, kurią mes visi suprantame“. Pasinerkite į muzikos pasaulį, tegul jis atneš jūsų sielai peno. Klausydamiesi muzikos, neturėsite kada galvoti apie tai, kaip nupirkti daiktus už pusę jų ankstesnės kainos.

123rf.com nuotr./Koncertas
123rf.com nuotr./Koncertas

5. Ežeras. Susiraskite ežerą ir skirkite laiko sau. Paklauskite: „Kas aš esu?“, „Kodėl esu čia?“, „Ką aš noriu nuveikti šiame pasaulyje?“. Kai baigsite vidinį dialogą, pažiūrėsime, ar vis dar norėsite į vietinį prekybos centrą.

M.Vadišio nuotr./Saulėlydis Trakuose
M.Vadišio nuotr./Saulėlydis Trakuose

6. Vaizduotė. Pasinerkite į savo vaizduotę, leiskite jai nuvesti jus ten, kur seniai nebuvote. Kada paskutinį kartą piešėte, rašėte? Laiką, kurio neskirsite išpardavimui, galite paskirti savo ir vaizduotės pasimatymui.

123rf.com nuotr./Išlaisvinta vaizduotė gali nuvesti nežinia kur.
123rf.com nuotr./Išlaisvinta vaizduotė gali nuvesti nežinia kur.

7. Bet kur. Tiesiogine to žodžio prasme, jūs galite eiti bet kur. Pasimkite knygą, išsinuomokite filmą ir kelias valandas praleiskite mėgaudamiesi. Tai gali skambėti kaip banali klišė, tačiau juk ir pats „juodasis penktadienis“ yra klišė?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje