Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 23d. 19:45

Apie formas keičiantį Auksinį Kroatijos ragą – vieną geriausių Europos paplūdimių

Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys
„Scanpix“ nuotr. / Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys

Kroatija garsėja savo paplūdimiais, kriokliais ir šilta jūra. O dar ši tarp lietuvių vis labiau populiarėjanti atostogų kryptis garsėja savo vaizdingų pakrančių salomis. Viena jų – Bračo sala, besidriekianti netoli Splito Dalmatijos regione. Bene didžiausia šios salos įžymybė – vaizdingasis Auksinio rago (Zlatni rat) kyšulys, išsišovęs ties Bolo gyvenviete salos pietuose. Būtent apie jį šį kartą ir pasakoja „Pasaulis kišenėje“.

Auksinio rago kyšulys arba vietinių vadinamas „Zlatni rat“ – tai 634 m ilgio auksinio smėlio smaigalys. Įdomus jis tuo, kad skalaujamas jūros bangų ir pustomas vėjo, nuolat keičia savo formą. Būtent ši iškyšulio savybė ir traukia čia būrius turistų ir gamtos mylėtojų. Dėl nuolat besikeičiančio iškyšulio ir aplinkinės gamtos reljefo, šioje vietoje atsiranda pasakiški peizažai ir keistos formos. Ši vieta itin gerai iliustruoja gyvenimo laikinumą.

123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iakiaulys
123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys

Pušynų apsuptyje esantis Auksinio rago iškyšulys yra laikomas vienu geriausių paplūdimių Europoje. Šią vietą ypatingai saugo Kroatijos gamtosaugininkai.

Įėjimas į Auksinio rago iškyšulį, kaip ir į visus kitus valstybinius Kroatijos paplūdimius, nemokamas. Patogiausia iki Bračo plaukti iš žemyninėje dalyje esančio Splito. Iš čia į Bračą birželio-spalio mėnesiais reguliariai plaukia keltai. Persikėlimais jais trunka apie 50 min. Vienam žmogui bilietas į keltą kainuoja apie 15 Lt.

Formas keičiantis Auksinio rago iakiaulys
Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys

Bolas, esantis pietinėje Bračo salos pakrantėje, - seniausias salos miestas ir vienas pačių garsiausių Adrijos pakrantės kurortų. Būtent jame, teigiama, yra labiausiai išvystyta viešbučių sistema. Bolo pakrantėje įsikūrė daugybė restoranėlių ir vietos vynų krautuvėlių. Bolo mieste veikia didžiausia Bračo salos diskoteka ir keliasdešimt teniso kortų.

Trečia pagal dydį Adrijos jūroje netoli Splito besidriekianti Bračo sala į ilgį nutįsusi vos apie 40 km, tačiau kartu yra aukščiausia šios šalies sala. Vidovicos viršūnė Vidova Gora plokščiakalnyje kyla į 778 m aukštį. Nuo šio plokščiakalnio atsiveria ne tik Bračo salos panorama, bet ir kaimyninių salų pakrantės. Išties įspūdingi gamtos peizažai.

123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iakiaulys
123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys

Bračo salos gyventojai nuo seno vertėsi žemdirbyste – augino alyvuoges, vynuoges bei įvairius vaisius. Pati sala jau Antikos laikais garsėjo baltuoju kalkakmeniu, kuris dėl savo savybių buvo pramintas „Bračo marmuru“. Saloje iškastas kalkakmenis buvo naudojamas tokių žymių statinių statyboms kaip Diokletiano rūmai Splite.  Taip pat ir šiuolaikiniams pastatams, tokiems kaip Berlyno Reichstagas ar Vašingtono Baltieji rūmai.

Bračo salos vakaruose esanti Milna kadaise garsėjo kaip prekybinių laivų statykla. Pušišcos miestukas iki šiol garsėja vienintele visoje Kroatijoje akmentašių mokykla, kuriai jau 100 metų. Supetaras – tai Bračo salos sostinė, į šį uostą plaukia laivai iš žemyninės Kroatijos dalies, Splito uosto.

123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iakiaulys
123rf.com nuotr./Formas keičiantis Auksinio rago iškišulys

Tolėliau į pietus nuo Bračo salos stūkso kita populiari Kroatijos pakrantės sala – Hvaras. Tarp šių dviejų salų esanti jūros dalis itin populiari tarp burlentininkų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje