Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie šimtus Šokoladinių kalvų, primenančių triufelių padėklą Filipinuose

Šokoladinės kalvos Filipinuose – stebuklų ir geologinės magijos
123rf.com nuotr. / Šokoladinės kalvos Filipinuose – stebuklų ir geologinės magijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Egzotiškuose Filipinuose yra Šokoladinių kalvų parkas. Tai žalias laukas su jame išmėtytais milžiniškus triufelius primenančiais kauburiais. Stebuklų šalį primenantis parkas Filipinuose dažnai vadinamas mįslių ir stebuklų vieta, tikrai verta aplankyti. Būtent apie šį Šokoladinių kalvų parką šį kartą jums pasakoja „Pasaulis kišenėje“.

Įsikūrusios Boholio saloje, Filipinuose, šios neįprastų kūgio formų kalvos yra vadinamos Šokoladinėmis kalvomis (angl. Chocolate Hills). Šį neįprastą geologinį kalvų darinį sudaro 1 268 kalvos, išsidėsčiusios daugiau nei 50 kv. km plote. Nedideli kalnai yra pasidengę žalia žole, kuri baigiantis sausajam laikotarpiui, vasario – gegužės mėnesiais paruduoja iki šokoladinių atspalvių – būtent nuo to ir kilęs šių „šokoladinių“ kalvų pavadinimas.

123rf.com nuotr./`okoladinės kalvos Filipinuose  stebuklų ir geologinės magijos
123rf.com nuotr./Šokoladinės kalvos Filipinuose – stebuklų ir geologinės magijos

Šių kavų aukštis svyruoja nuo 30 iki 120 m ir didžiausia jų koncentracija yra Boholio salos centre. Geologai kol kas neranda vieningų atsakymų į klausimą ir nesutaria, kaip ant Boholio vidurio plokščiakalnio atsirado šios neįprastos klinčių kalvos.

Populiariausia šių kalvų atsiradimo hipotezė yra ta, jog kūginės kalvos sustumtos formuojantis Boholio salai iš senovinių koralinių rifų. Kita teorija teigia, kad Šokoladines kalvas suformavo ugnikalniai ir vandenyno potvyniai. O kai kurie vis dar tiki legendomis, jog kalvas labai seniai supylė žmonės ir  jos yra paskutinės išnykusios kultūros liekanos.

Wikimedia.org nuotr./`okoladinės kalvos Filipinuose  stebuklų ir geologinės magijos
Wikimedia.org nuotr./Šokoladinės kalvos Filipinuose – stebuklų ir geologinės magijos

Senųjų salos gyventojų legendoje apie Šokoladinių kalvų kilmę pasakojama, kad du įpykę milžinai kaudamiesi tarpusavyje ilgai vienas į kitą svaidė didžiulius akmenis, bet nė vienas kovos taip ir nelaimėjęs. O išsvaidytos uolos likusios ten po šiai dienai.

Pasak Filipinų žinovo Dainiaus Kinderio, kurio pasakojimus iš šios šalies ne kartą skelbė „Pasaulis kišenėje", Šokoladinės kalvos – tiesiog mistinė vieta, kurioje gimsta drąsiausios idėjos, į galvą braunasi pačios netikėčiausios mintys ir išsisprendžia ilgus metus neraminusios problemos. Gal jis ir teisus: antraip nebūtų čia iškabinto varpo, kuriuo paskambinus, išsipildo visi norai...

Wikimedia.org nuotr./`okoladinės kalvos Filipinuose  stebuklų ir geologinės magijos
Wikimedia.org nuotr./Šokoladinės kalvos Filipinuose – stebuklų ir geologinės magijos

Be kita ko, Šokoladinės kalvos yra žymios visame pasaulyje ir vilioja turistus. Kalvos pavaizduotos regiono vėliavoje, jos įtrauktos į Filipinų turistams siūlomas aplankyti vietas ir yra siūlomos įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje