TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apokalipsės atvirutės: 7 „pasaulio pabaigos“ kryptys

Chichen Ixta
Wikimedia.org nuotr. / Chichen Ixta
Šaltinis: 15min
0
A A

Meksika ruošėsi turistų antplūdžiui gruodžio 21-ąją, kada, kaip pranašavo majai, turėtų įvykti pasaulio pabaiga. Tačiau Meksika – ne vienintelė vieta, sulaukusi turistų susidomėjimo, po apokalipsinių pranašyščių. Nuo įvairių nelaimių nukentėjusių vietų lankymas tampa vis populiaresnis tarp keliauninkų, norinčių pamatyti ne tik gražias lankytinas vietas. Taigi, „CNN Travel“ siūlo 7 vietas sunkesnių emocijų nebijantiems patirti keliautojams.

Majų Meksika

Buvo tikimasi, kad 2012-aisiais Meksikos pietuose esančias Majų „valdas“ aplankys apie 52 milijonai žmonių. Tai turėjo tapti lankomiausia vieta žemėje šiais metais – juk būtent čia išpranašauta pasaulio pabaiga.

Tapachuloje veikė laikrodis, skaičiuojantis laiką iki pasaulio pabaigos. Kelionių organizatoriai siūlė įvairius turus, keliones, kultūrinius renginius ir šventes tokiose vietose, kaip į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktoje Chichen Ixta.

Kitos populiarios vietos Majų teritorijoje – Uxmal, Kabah, Tulum bei Coba.

Reuters/Scanpix nuotr./Senovinis majų žaidimas su kamuoliu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Senovinis majų žaidimas su kamuoliu

Eyjafjallajökull ugnikalnis, Islandija

Šio ugnikalnio išsiveržimas 2010–aisiais, atrodo, atitiko biblines nuorodas, teigusias, kad pasaulis bus sunaikintas ugnies.

Todėl nenuostabu, kad iškart po nelaimės, turistai suskubo krautis kuprines. Per 24 valandas nuo ugnikalnio išsiveržimo, galybė kelionių organizatorių jau siūlė specialias išvykas prie vulkano sraigtasparniais ar sniego motociklais. Keliauninkai plūdo vulkano link net ir daug nepatogumų sukėlusiems vulkano pelenams nusėdus ant žemės. Islandijos turizmo departametas pranešė, kad 2010-2011-aisiais turizmas šalyje išaugo 15, 7 proc.

VIDEO: Eyjafjallajokull April.17 2010

Ground Zero, Niujorkas, JAV

Memorialas buvo atidarytas praėjus 10-čiai metų po to kai Pasaulio Prekybos Centro bokštai dvyniai bei Pentagonas buvo atakuoti lektuvais rugsėjo 11–ąją 2001-aisias. Per metus čia apsilankė virš 2 milijonų žmonių.

Wikimedia.org nuotr. /Taip atrodė nelaimės vieta 2001 m rugsėjo 23-čiąją
Wikimedia.org nuotr. /Taip atrodė nelaimės vieta 2001 m rugsėjo 23-čiąją

Černobylis, Ukraina

Vykdami į Černobylį, nepamirškite pasiimti Geigerio-Miulerio skaitiklio.

Jau praėjo 25–eri metai nuo katastrofos Černobylije 1986-aisiais. Ši katastrofa prilygo tam kas įvyko Hirošimoje padauginus 400 kartų. Čia pasklido įvairių ligų, sveikatos sutrikimų, daug žmonių mirė. Tačiau turistų tai negasdina ir kelionės į Černobylį yra populiarios.

Kelionių organizatoriai teikia, kad kelionė tikrai sukels įdomių minčių ir klausimų. Vienas iš jų – „Kodėl nusprendėte kelti pavojų savo sveikatai atvykdami čia?“ Keliauninkai prisvalo raštiškai prisiimti visą atsakomybę dėl sveikatos sau.

Scanpix nuotr./Apleistas kaimas radiacijos zonoje
„Scanpix“ nuotr./Apleistas kaimas radiacijos zonoje

 

Nagasakio nacionalinis Taikos memorialas, Japonija

Atominė bomba ant Nagasakio buvo numesta Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje. Žuvo apie 70 tūkstančių žmonių ir dar maždaug tiek pat buvo sužeisti.

Dabar kiekvienais metais memorialą aplanko apie milijonas žmonių. Kiekvieną vakarą čia uždegami 70 tūkstančių skaidulinės optikos žibintų, atminti visiems žuvusiems.

Wikimedia.org nuotr. /Nagasakio nacionalinis Taikos memorialas
Wikimedia.org nuotr. /Nagasakio nacionalinis Taikos memorialas

Auschwitz-Birkenau Memorialas ir muziejus, Lenkija

Auschwitz-Birkenau – tai Nacių koncentracijos stovyklų siaubo simbolis. Nuo 1947-ųjų, kai ši koncentracijos stovykla buvo atidaryta kaip muziejus, čia apsilankė virš 30 milijonų žmonių.

Šioje atšiaurioje vietoje mirė daugiau nei milijonas žydų, lenkų, karo belaisvių ir kitų žmonių. Jų mirties priežastis – dujų kameros, ligos, prievartinis darbas, ekzekucijos, medicininiai ekspermentai, badas ir t.t.

Belaisvių barakai, dujų kameros, atvykimo platformos – visai tai yra čia ir suteikia galimybę žvilgtelti į tamsiausius istorijos laikus.

Luca Raffaele Batta nuotr./Auschwits-Birkenau
Luca Raffaele Batta nuotr./Auschwits-Birkenau

Ejamas, Anglija

Derbišyro kaimas turi nepaprastą istoriją: kaimo gyventojai paaukojo gyvybes šalies labui. 1665-aisiais Ejame pasklido maras. To priežastis buvo užkrėsta medžiaga, kurią iš Londono gavo vietos siuvėjas.

Kaimo gyventojai nusprendė uždaryti kaimą ir atsiskirti nuo pasaulio, kol „juodoji mirtis“ praeis. Jie gyveno izoliuoti ilgiau nei metus, o išgyveno maitindamiesi maistu, paliktu jiems prie kaimo vartų. Per tą laikotarpį mirė daugiau nei ketvirtadalis kaimo gyventojų, tačiau kaimo sprendimas izoliuotis išgelbėjo tūkstančius kitų gyvybių.

wikimedia.org nuotr./Ejamo bažnyčia
wikimedia.org nuotr./Ejamo bažnyčia

Tuo metu Ejamo gyventojams ši nelaimė tikrai turėjo atrodyti kaip pasaulio pabaiga. Dabar Derbišyro kaimas – vienas iš įdomiausių lankomų vietų apylinkėse. Jame yra mažas „Juodosios mirties“ muziejus, o vietos bažnyčioje galima pamatyti Maro registrą, kuriame buvo surašomi mirę žmonės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje