Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 24d. 17:00

Australija pasigedo turizmo sektoriaus darbininkų

Melburnas, Australija
SXC nuotr. / Melburnas, Australija

Australija, kurioje dabar prasideda pavasaris ir artėja vasaros sezonas, skelbia pasigendanti turizmo sektoriaus darbuotojų. Jų trūksta taip, jog šalis ima vilioti užsienio šalių piliečius darbais šioje srityje. Šiuo metu įvairiose turizmo kompanijose ir organizacijose priskaičiuojama per 36 000 laisvų darbo vietų.

Iki 2015-ųjų šis skaičius, anot Australijos turizmo ir eksporto tarybos, šoktels dar labiau ir pasieks 56 000. Todėl australų turizmo sektoriaus atstovai net bando įtikinti vietos valdininkus, jog būtina pratęsti darbo vizas visiems norintiems pasilikti, rašo „The Daily Mail“. Kol kas užsieniečiai Australijoje gali gauti metinę „Working holiday visa“. Tačiau dabar bandoma visiems, dirbusiems bent tris mėnesius turizme, pratęsti ją dar metams. 

Šios srities tyrimai parodė, jog kadrų deficitas stebimas ne tik turizmo agentūrose, bet ir viešbučių sektoriuje, restoranuose ir net baruose, esnačiuose turistinėse šalies vietose. Be kita ko, tyrime kalbama ne tik apie „fizinį“ darbo rankų trūkumą, bet ir apie profesionalumo, patirties bei įgūdžių stoką.

Anot Australijos sociologų, profesionaliais darbo įgūdžiais su australais galėtų pasidalinti ir kitų šalių piliečiai. Kurių, beje, pastaruoju metu Australijoje vis daugėja. Įpatingai iš Ispanijos ir Airijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje