Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 21d. 23:21

„Berniukai nuomai“ – Prahoje save pardavinėjantys vaikai ir jaunuoliai

Prostitucija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Anot D.Baranauskienės, į prostitucijos liūną dažniausiai patenka merginos iš alkoholikų, narkomanų šeimų, patyrusios prievartą vaikystėje ar paauglystėje.

Centrinė Prahos traukinių stotis – vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pamato į miestą atvykę turistai. Tačiau tai taip pat viena iš žinomiausių tam tikros rūšies sekso turizmo vietų. Pasak čia dirbusių žigolų, į centrinę Prahos stotį atvykstantys užsieniečiai vyrai ieško „berniukų nuomai“ – jaunų sekso paslaugas teikiančių vaikinų.

Nors 28-erių Kevinas – buvęs žigolas, į stotį jis atvyksta susitikti su čia vis dar tebedirbančiais savo draugais. Vaikinas tikina nekenčiąs šios vietos, mat ji jam primena jo patirtį. Kevinas turėdavo tiek daug klientų, kad ilgainiui tapo priklausomas nuo narkotikų, padėdavusių jam nemiegoti visą naktį.

„Čia gali sutikti banko darbuotojų, asmenų, užimančių aukštus postus, ir žmonių, uždirbančių vidutinius atlyginimus. Susitinki su jais apie tai nemąstydamas, nes jei bandytum prisiminti kiekvieną klientą, kurį turėjai ar kurio neturėjai, išprotėtum. Tačiau žmonės dažniausiai prisimena tave. Tai ir yra blogiausia“, – sakė Kevinas.

Jis kartu su kitais dviem buvusiais žigolais „Prahos radijui“ pasakojo, ką reiškia būti tų vaikų ar jaunuolių, kurie yra vieni iš Prahos turistų traukos objektų, kailyje. Tai darydami vaikinai nupiešė liūdną paveikslą, kuriame daugiausia našlaičių ar iš namų pabėgusių vaikų, įklimpusių į narkotikų, izoliacijos ir nuolatinės grėsmės užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, liūną.

Interviu davę jaunuoliai tvirtino, kad daugybė žigolų save pardavinėti pradeda dar būdami vaikai. Nors jie patys iš šios industrijos pasitraukė, jų ateitis neatrodo šviesi. Visi jie prašė neminėti tikrų jų pavardžių.

Kevinas pradėjo užsiimti prostitucija, kai jam buvo 16 metų ir kai jis dar tebelankė mokyklą. Paauglio pirmasis klientas buvo jo mokytojo giminaitis.

Kevinas pradėjo užsiimti prostitucija, kai jam buvo 16 metų ir kai jis dar tebelankė mokyklą. Paauglio pirmasis klientas buvo jo mokytojo giminaitis. Šį darbą vaikinas metė prieš trejus metus, nes jam nepavyko pritraukti pakankamai klientų. Jis atrodė per senas, kad galėtų konkuruoti su paaugliais, kurių paklausa didesnė. Be to, Kevinas yra čigonas. Vaikinas įsitikinęs, kad potencialūs klientai jo prisibijojo ir dėl paplitusių romų stereotipų. Jie greičiausiai manė, kad vaikinas ketino juos apvogti.

Kaip ir daugelis kitų žigolų, Kevinas užaugo vaikų namuose. Čekijos Respublikos vaikų namuose auga daugiausia vaikų visoje Europos Sąjungoje. Pasak vaikino, palikęs vaikų namus, jis nebuvo pasiruošęs gyvenimui.

„Šiandien vaikų namai nėra įpareigoti paruošti savo vaikus gyvenimui pasirūpindami jų darbo ir gyvenamąja vieta ar pinigais. Taigi atsidūriau gatvėje, nes man buvo 18 metų ir buvau ką tik priverstas palikti vaikų namus“, – „Prahos radijui“ pasakojo vaikinas.

Daugiausia – vaikų namų auklėtiniai

Traukinių stoties kavinė – viena iš tų vietų, kur kai kurie žigolai suranda sau perspektyvius klientus. Išskyrus traukinių stoties ir greitkelio sklindančius garsus, ši kavinė neišsiskiria iš kitų kavinių. Tačiau taip atrodo tik tada, jei čia nepraleidi kelių valandų. Jei šioje kavinėje užsibūni ilgiau, pastebi jaunuolius ir berniukus, leidžiančius savo laiką persėdant nuo vieno stalo prie kito. Kartais prie jų prisėda vyresnio amžiaus vyrai, su kuriais kuris nors iš jaunuolių galiausiai išeina iš kavinės.

„Klientas ateina, apeina aplink, pamato ką nors, kas jam patinka, ir prisėda prie stalo. Atrodo, kad jie tik kalbasi, tačiau dažniausiai pokalbis skamba štai taip: „Iš kur tu? Kiek kainuoja? Ką nori daryti?“ Ir tuomet kartu išeini“, – kalbėjo Kevinas.

Organizacijos „Project Opportunity“, padedančios šiems žigolams, koordinatorius Laszlo Sumeghas teigia, kad daugiau nei du trečdaliai iš maždaug 80-ies žigolų, kurie kreipėsi į organizaciją, yra vaikų namų auklėtiniai. Dar septyni procentai yra iš namų pabėgę vaikai.

L.Sumeghas, tapytojas, įkūręs minėtą organizaciją, teigia nekenčiąs sąvokos „berniukai nuomai“. Pasak jo, tiksliau būtų naudoti „seksualiai išnaudojami vaikai ir jauni žmonės“.

Vienas iš pagrindinių jo organizacijos tikslų – prevencija ir lytiniu keliu plintančių ligų tyrimai. Dėl seilių testo trūkumo organizacija maždaug metus negalėjo atlikti ŽIV tyrimų, tačiau, pasak L.Sumeghos, kitų lytinių keliu plintančių ligų paplitimas tarp jo klientų aukštas.

„Prieš kurį laiką ištyrėme dešimt klientų savanorių. Iš jų aštuoniems buvo nustatytas hepatitas B ir C“, – sakė „Project Opportunity“ įkūrėjas.

Vienas iš tyrimų taip pat atskleidė, kad tuo metu žigolu dirbęs Petras buvo užsikrėtęs tiek hepatitu B, tiek hepatitu C. Po šių tyrimų rezultatų 23 metų vyras metė prostituciją. Lytiniu keliu plintanti kepenų liga baigiasi mirtimi, jei nėra gydoma.

Vienas iš tyrimų taip pat atskleidė, kad tuo metu žigolu dirbęs Petras buvo užsikrėtęs tiek hepatitu B, tiek hepatitu C.

Petras pasakojo nemažą dalį vaikystės praleidęs vaikų namuose. Žigolu jis tapo, kai jam suėjo 18 metų. Vaikinas nesiliovė pardavinėjęs savo kūno, nes buvo itin pripratęs prie metamfetamino. „Man tai buvo siaubinga. Jei nebūčiau turėjęs to daryti, nebūčiau to daręs. Tačiau tai daryti buvau priverstas, kad galėčiau susimokėti už dozę. Kai vartojau narkotikus, vartojau „pervitiną“. Maždaug du kartus bandžiau heroiną, rūkiau žolę, gėriau. Viską, ką galima vartoti, aš vartojau“, – sakė Petras.

Prostitucija šis vaikinas pradėjo užsiimti gan vėlai, palyginti su kitais žigolais. Pasak L.Sumeghos, į „Project Opportunity“ besikreipiančių žigolų vidutinis amžius – 17 metų. Tačiau kai kurie vaikinai save pardavinėti pradeda būdami vos 11 metų.

Pasak Jungtinių Tautų (JT), neaišku, kiek mažamečių vaikų pardavinėja savo kūnus Prahoje, tačiau „Unicef“ vadovė Čekijoje Pavla Gomba tvirtina asmeniškai mačiusi, kad šiame mieste prostitucija užsiima vaikai.

„Tikėtina, kad Prahoje prostitucija daugiausia yra homoseksuali. Save čia pardavinėja ar yra parduodami ir jauni berniukai, kai kuriems vos 12 ar 13 metų“, – kalbėjo P.Gomba. Pasak jos, netrukus turėtų pasirodyti „Unicef“ remiamas tyrimas, leisiantis turėti aiškesnį miesto vaikų prostitucijos paveikslą.

Tačiau, kodėl vaikai įsitraukia į prostituciją? Viena iš priežasčių greičiausiai yra pinigai, tačiau buvę žigolai teigia, kad tai trumpalaikė nauda.

Uždarbis palaipsniui mažėja

Stepanas pasakojo prostitucija pradėjęs užsiimti sulaukęs 16 metų, kai pabėgo iš savo tėvų namų. Vaikino teigimu, pardavinėti save jis pradėjo, nes galėjo užsiimti seksu ir už tai gauti pinigų. Tačiau sulaukus 18-os prostitucija tapo būdu prisidurti prie pinigų, kuriuos gaudavo iš valdžios dėl diabeto. Stepano teigimu, valdžios parama nebuvo pakankama išgyvenimui. Šiuo metu vyrui 36-eri. Prostitucijos versle jis sukosi apie 14 metų.

„Iš pradžių žmogus nesuvokia, kas gali nutikti. Tai suvokti pradedi vėliau, tačiau tada jau esi taip įnikęs į tai, kad nebesvarstai, kodėl tai darai ir kaip tai darai. Svarbiausia tai, kad uždirbi pinigų pragyvenimui, tačiau tai nereiškia, kad jų uždirbi labai daug. Yra keletas labai turtingų klientų ir dažniausiai tik iš pat pradžių. Pinigų pakanka išgyventi, tačiau jų nepakanka gyventi“, – kalbėjo Stepanas.

Vyrai, kuriuos kalbino „Prahos radijas“, pasakojo, kad klientai pirmenybę teikia naujiems žigolams, taigi šiame versle dirbančių jaunuolių uždarbis palaipsniui mažėja. Pasak Stepano, bėgant laikui labai sumažėja kaina, kurios jie iš klientų gali prašyti už savo kūną.

„Prostitucija tik pradėjęs užsiimti jaunuolis uždirba tūkstančius kronų. Tačiau prieš pasitraukdamas iš šio verslo už seksą pasitenkini sumuštiniu ar maža pica“, – pasakojo Stepanas.

„Project Opportunity“ įkūrėjas L.Sumeghas tvirtino, kad šių jaunų žigolų verslas taip pat yra sezoninis. Užsienio turistai vyrai yra turtingiausi klientai. Daugybė žigolų yra benamiai, o užsieniečiai neretai sumoka jiems už tai, kad jie su jais praleistų kelias dienas viešbutyje. Tačiau turistai Prahoje nesilanko visus metus.

Reikia tik valios

Visi trys kalbinti jaunuoliai tvirtino, kad norint palikti šį verslą, prireikia tik valios. Petras didžiuodamasis pasakoja apie savo naująjį būstą, nes iki šiol jam sunkiai sekėsi užsitikrinti stabilias gyvenimo sąlygas. Vyras tikisi, kad po dar kelių procedūrų nuo hepatitų, jis pagaliau galės pradėti ieškotis darbo, tačiau vyras kol kas nėra tikras, kokia galėtų būti jo naujoji profesija.

„Šiuo metu vaikštau į valdžios įstaigas, nes man neseniai buvo atlikta operacija ir aš šiuo metu turiu biuletenį. Kokį darbą turėsiu ateityje? Dar nežinau. Priklauso nuo to, ką valdžios įstaigos man pasiūlys“, – kalbėjo Petras.

Tuo tarpu Stepanas šiuo metu išgyvena iš pašalpos, kurią gauna iš valdžios dėl to, kad serga pažengusia diabeto forma. Vyras pripažįsta tinkamai nesirūpinęs savo liga, kai dirbo žigolu. Tačiau netrukus po to, kai liovėsi pardavinėjęs savo kūną, vyras susirado darbą ir atnaujino ryšius su savo šeima.

„Sustoti nebuvo sunku, nes atnaujinau ryšius su šeima. Jie mane parėmė, galėjau susirasti darbą kitoje srityje. Nebuvo sunku sustoti. Gali kad ir per naktį liautis tai daryti“, – tikino Stepanas.

Kevinas dirba statybininku ir tvirtina, kad kartais jam susirasti darbą sunku dėl praeities. „Kartais tenka susidurti su šiuo labai nemaloniu jausmu, kai nuėjęs į kokią nors bendrovę pamatau ten sėdintį savo buvusį klientą. Aš šio žmogaus prašau darbo, o jis man atsako, kad nėra laisvų vietų ir kad jis manęs nepriims. Man tai kelia depresiją, tačiau jam tai lengviausias ir paprasčiausias būdas išspręsti šį klausimą“, – svarstė Kevinas.

Tuo tarpu Prahos traukinių stotyje savo kūnus pardavinėjantys berniukai ir jaunuoliai laukia netrukus užklupsiančios žiemos, metų laiko, kai darbo mažai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Gera žinia kelionių mėgėjams – į Baltijos šalis ateina gigantas TUI

Aktualu

Rusija kelia bylas Sausio 13-osios įvykius tiriantiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Gazas

Balys Bardauskas patvirtino: bandys 2019 m. Dakare lenktyniauti motociklu sunkiausioje klasėje

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Nuotraukose fotografė sukuria tobulo gyvenimo iliuziją, skirtą mamai

Sportas

Čempionų lygos burtai: „Sūduva“ sužinojo potencialius varžovus

Pasaulis kišenėje

Nepamirštama lietuvio kelionė Rumunijos serpantinais: kitur to vargiai surasi

24sek

Klaipėdos „Neptūnas“ pasiskolino talentingą Kauno „Žalgirio“ puolėją

Vardai

Cristiano Ronaldo Italijoje gyvens rūmuose su 200 kambarių ir slaptais požeminiais išėjimais

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Mokslas.IT

Nuskendusio Rusijos laivo liekanose gali būti 112 milijardų eurų vertės aukso

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Verslas

Ukraina PPO pralaimėjo ginčą su Rusija dėl trąšų importo 

Aktualu

Po muštynių Vilniaus klube „Pabo Latino“ – įtariamojo paieška

Gyvenimas

Virtuvės erdvę gali pabrėžti ir šaldytuvas

Naujienos

Verslas

Gera žinia kelionių mėgėjams – į Baltijos šalis ateina gigantas TUI

Aktualu

Rusija kelia bylas Sausio 13-osios įvykius tiriantiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Gazas

Balys Bardauskas patvirtino: bandys 2019 m. Dakare lenktyniauti motociklu sunkiausioje klasėje

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Nuotraukose fotografė sukuria tobulo gyvenimo iliuziją, skirtą mamai

Sportas

Čempionų lygos burtai: „Sūduva“ sužinojo potencialius varžovus

Pasaulis kišenėje

Nepamirštama lietuvio kelionė Rumunijos serpantinais: kitur to vargiai surasi

24sek

Klaipėdos „Neptūnas“ pasiskolino talentingą Kauno „Žalgirio“ puolėją

Vardai

Cristiano Ronaldo Italijoje gyvens rūmuose su 200 kambarių ir slaptais požeminiais išėjimais

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Mokslas.IT

Nuskendusio Rusijos laivo liekanose gali būti 112 milijardų eurų vertės aukso

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Verslas

Ukraina PPO pralaimėjo ginčą su Rusija dėl trąšų importo 

Aktualu

Po muštynių Vilniaus klube „Pabo Latino“ – įtariamojo paieška

Gyvenimas

Virtuvės erdvę gali pabrėžti ir šaldytuvas

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje