TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekspedicijos į Nordkapą dalyvių poras lėmė burtai

„Honda Civic“ ekspedicija 2012“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Honda Civic“ ekspedicija 2012“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ateinančią savaitę 14 lietuvių priims jiems mestą iššūkį ir leisis į „Honda Civic“ ekspediciją“, kurios metu mėgins šturmuoti bene šiauriausią Europos tašką – Norvegijoje esantį Nordkapą. Pirmadienį, gegužės 7-ąją, septynios dalyvių poros sės į specialiai ekspedicijai paruoštus automobilius ir pasiners į azarto ir nuotykių pilną savaitę truksiančią kelionę. Kaip vyksta ekspedicija tiesiai iš įvykio vietos galėsite sekti 15min.lt rubrikoje „Pasaulis kišenėje“.

Balandžio 30-osios vakarą 14 „Honda Civic“ ekspedicijos“ dalyvių susirinko į sostinėje vykusią burtų traukimo ceremoniją, kurios metu paaiškėjo, kokios septynios poros pajudės Nordkapo link.  Į septynias poras burtai suskirstyti 14 ekspedicijos dalyvių vos per savaitę ketina nuvažiuoti per 5 tūkst. kilometrų, jų maršrute numatytos aplankyti net penkios šalys – Latvija, Estija, Suomija, Norvegija ir Švedija.

Į kelionę ekspedicijos dalyviai leisis septyniais automobiliais, poros tarpusavyje varžysis, kuriai iš jų pavyks įveikti kelią su mažiausiomis degalų sąnaudomis. Išnaudotų degalų kiekis savaitę truksiančios kelionės metu bus fiksuojamas kas dieną, o kad rungtynės įgautų dar daugiau azarto, varžybų metu dalyviai turės laiku spėti atsižymėti net 29-iuose taškuose.

Į burtų ceremoniją susirinkę 14 laimingųjų vienas kitą pamatė pirmą kartą. Renginio metu dalyviai ne tik atsitiktine tvarka pasirinko savo porininką kelyje, bet ir išsiaiškino, kuriuo automobiliu jau ateinančio pirmadienio rytą išvyks į daug nuotykių ir azarto žadančią kelionę.

Tiesa, vien nuotykiais ir azartu ekspedicijos organizatoriai nesiriboja. Nepamiršdami pagrindinio kelionės uždavinio – ekonomiško vairavimo – varžybų nugalėtojus šie pažadėjo apdovanoti papildomais prizais. Štai pati ekonomiškiausiai komandai tiesiai į rankas bus įteikti net 2 tūkst. eurų, antrosios vietos laimėtojams – 1 tūkst. eurų, trečiosios – 500 eurų. Siekdamos būti apdovanotos komandos turės tinkamai pasirinkti maršrutą, įvertinti savo automobilio duomenis bei gebėti planuoti laiką.

1500 norinčių, 14 laimingųjų

Anot „Honda“ generalinio direktoriaus Baltijos šalyse Tõnu Vahtelis, idėja suorganizuoti tokią ekspediciją kilo neatsitiktinai. „Svarstydami, kaip pristatyti naująjį automobilį, sukūrėme idėją, kuri iki šiol niekad nebuvo sugalvota. Tikimės, kad važiuodami 5 tūkst. kilometrų ekspedicijos dalyviai spės ne tik pajausti kelionės malonumą, bet ir pasimėgauti patogiu vairavimu. Pagrindinį kelionės tikslą – Nordkapą – taip pat pasirinkome ne be reikalo: tai nuostabi vieta, kurioje buvo nedaugelis“, - pasakojo T.Vahtelis.

Pasak „Honda“ atstovo, dalyvauti ekspedicijoje panoro itin daug žmonių, todėl nuspręsti, kas turėtų leistis į varžybas, nebuvo lengva. „Atrinkti žmones, kurie vyks į ekspediciją, buvo sudėtinga. Bene visą mėnesį vykdėme konkursą, kurio metu žmonės turėjo atsakyti į 21 klausimą apie „Honda“ automobilius. Sulaukėme net 1500 respondentų, teisingiausiai atsakiusius kvietėme į vairavimo testą. Iš viso vairuoti pabandė 94 konkurso dalyviai, iš jų atrinkome 14“, - apie atrankos procesą pasakojo T.Vahtelis.

Kartu su 14 laimingųjų į bene šiauriausią Europos tašką vyks ir specialus spaudos atstovų automobilis. Kaip sekasi ekspedicijos dalyviams, jau nuo gegužės 7-osios kasdien galėsite skaityti 15min.lt rubrikoje „Pasaulis kišenėje“.

Ekspedicijos dalyvių komandos:

1 komanda: Neringa Joneikytė ir Gertrūna Gabartienė
2 komanda: Martynas Rūkas ir Marius Pareščius
3 komanda: Dalia Šimkienė ir Andrius Firantas
4 komanda: Rytis Markevičius ir Andrius Kriščiūnas
5 komanda: Asta Pranaitytė ir Darius Noreika
6 komanda: Albinas Alieksejūnas ir Nerijus Kiseliovas
7 komanda: Linas Butkus ir Artūras Žukas

Apie Nordkapą

Nordkapas, dar kitaip vadinamas Knivskjellodden, laikomas ne tik pačiu šiauriausiu Norvegijos, bet ir visos Europos tašku. Tai Magerojos saloje esantis kyšulys, stebinantis keliautojus atšiauria gamta ir baltomis naktimis - nuo gegužės iki liepos pabaigos saulė šioje Norvegijos dalyje visą parą nenusileidžia žemiau horizonto.

Pats Nordkapas yra už poliarinio rato ribos, aukščiausias jo taškas siekia 307 metrus virš jūros lygio. Su žemynine Norvegijos dalimi salą jungia po jūra nutiestas tunelis, besitęsiantis 6,9 km ir esantis 212 metrų gylyje.

Nordkapas yra 80 kilometrų arčiau Šiaurės ašigalio nei Prudhoe įlanka Aliaskoje (šiauriausias Šiaurės Amerikos kraštas) ir net 435 kilometrų arčiau Šiaurės poliaus nei šiaurinė Islandijos dalis. Daugiau apie vietovę galite paskaityti čia.

VIDEO: honda civic ekspedicija vilnius - nordkapp - vilnius

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje