Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenimas draugiškiausiuose pasaulio miestuose

Dublinas
123rf.com nuotr. / Dublinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiltos šypsenos gatvėse, linksmas pasisveikinimas miesto parke ar jūsų vardas skambantis kaimynystėje esančiame bare – tiek nedaug tereikia, kad net ir didžiausiame metropolyje pasijustumėte kaip namie. BBC.com kelionių rubrika, remdamasi „Conde Nast Traveler“ skaitytojų apklausa, aprašė miestus, kuriuose vietiniai greitai jus privers pasijusti kaip namuose.

Žinoma, miestų draugiškumo lygis priklauso ir nuo vietos žemėlapyje, ir nuo politinės situacijos ar miesto dydžio, vis dėlto juos vienija vienas bendras vardiklis – žmonių bendruomeniškumo jausmas, svetingumas ir atvirumas. BBC.com žurnalistai atrinko penkis kaip įmanoma įvairesnius pasaulio miestus, patekusius į draugiškiausių sąrašą, ir pasiklausinėjo juose gyvenančių žmonių, ką iš tiesų reiškia gyvenimas tokiame mieste.

Dublinas, Airija

Tie, kurie yra patekę į nuo dainų skambantį airišką barą, gali patvirtinti, kad airiai šilčiausi žmonės žemėje. „Manau, kad didžioji dalis mūsų draugiškumo atsiranda iš mūsų nepilnavertiškumo komplekso. Mes norime nuolat žinoti, kad atvykėliai mėgsta mus ir mėgaujasi bendravimu su mumis“, – sako dublinietė Martina Skelly.

123rf.com nuotr./Dublinas, Airija
123rf.com nuotr./Dublinas, Airija

Viena iš mažesnių Europos sostinių Dublinas taip pat daug naudos gauna dėl mažo nusikalstamumo bei įsišaknijusio saugumo jausmo. Miestiečiai labiau pasitiki atvykėliais ir yra linkę jiems ištiesti pagalbos ranką. 

Linksmų ir geranoriškai nusiteikusių dubliniečių rasite visur. Labiau mėgstantys naktinius klubus ir pramogas gyvena miesto centre, o šeimynos – išsikėlusios į priemiesčius. Dublinas labai plokščias miestas, kuriame daug gyventojų gyvena neaukštuose pastatuose ar namuose su kiemu. Tai taip pat sukuria geresnę atmosferą mieste ir draugiškesnius gyventojus. 

Siem Ripas, Kambodža

Puikus oras, Azijos miestų standartais mažas plotas ir budistai gyventojai paverčia Siem Ripą tikrai puikia vieta apsilankyti. „Čia tikrai galima pasijusti gyvesniam“, – teigia fotografas Johnas McDermottas, 2004 metais iš JAV persikraustęs gyventi į Siem Ripą. „Kambodža išlindo iš nykių karo ir chaoso dienų. Dabar čia ramu ir atsiranda daugiau pinigų, be to, viskas čia įdomu ir nauja“, – priduria jis. 

123rf.com nuotr./Siem Ripas, Kambodža
123rf.com nuotr./Siem Ripas, Kambodža

Miesto bendruomenė tikrai tyli ir santūri. Tai tikrai ne vieta emigrantams ar keliautojams, kurie nori naktinio gyvenimo. O tiems, kurie nori pabėgti nuo triukšmo ir taršos, Siem Ripas tikrai puikus pasirinkimas.

123rf.com nuotr./Siem Ripas, Kambodža
123rf.com nuotr./Siem Ripas, Kambodža

J.McDermottas gyvena ramiame rajone – Vat Damnke. „Nors esme tikrai arti centro, šalia kelio čia ganosi karvės. Tai tikro kaimo jausmas, ypač palyginus su Bankoku ar Singapūru“, – pasakoja fotografas. 

Antra vertus, tikrai ne visi Siem Ripo rajonai apsimiegoję. Vat Bo nauja miesto erdvė, kurioje kuriasi restoranai, kavinės ir barai. 

Oklandas, Naujoji Zelandija

Didžiausias Naujosios Zelandijos miestas Oklandas pripažintas ir draugiškiausių šalies miestu. Tikriausiai dėl to, kad daugelis gyventojų čia – imigrantai. „Žmonės čia suvažiavo iš viso pasaulio, ir jie žino, ką reiškia persikelti kiton vieton. Dėl to miestiečiai puikiai sutinka atvykėlius“, – sako Elle Armon-Jones, atsikėlusi gyventi į Oklandą iš Anglijos. 

123rf.com nuotr./Auklendas, Naujoji Zelandija
123rf.com nuotr./Oklandas, Naujoji Zelandija

Bradas Kirneris, vietinis Naujosios Zelandijos gyventojas iš Auksinės įlankos pietinėje saloje, labiausiai išskyrė Oklandą dėl daugybės veiklų aplink miestą. „Miestas apsuptas nepaprasto kraštovaizdžio ir čia galima daug ką nuveikti. Tai padaro žmones laimingesnius ir kartu draugiškesnius“, – sako Naujosios Zelandijos gyventojas. 

Nors pašnekovai pripažįsta, kad Oklandas labiausiai dūzgiantis miestas visose salose, tačiau jis vis tiek daug ramesnis nei Los Andželas, Londonas ar arčiau esantis Sidnėjus. 

Miestas turi daug gyvenamųjų rajonų. Šiaurinė pakrantė prie Ramiojo vandenyno yra paskendusi parkuose ir čia nuolat būna daug šeimų. Žygeiviai daugiau gyvena Vakarų Oklande iš kurio lengva pasiekti žygių takus laukinėje gamtoje. Tie, kuriems norisi miesto gyvenimo, Grey Lynn, Ponsonby, Parnell ar Edeno kalno rajonai tiks puikiai. Čia pilna barų, parduotuvėlių ir restoranų. 

Čarlstonas, JAV

Šalia vandenynas, aplinkui pelkės ir upės – šis Pietų Karolinos miestas tarsi ramus užutekis su daugybe pramogų natūralioje gamtoje. Tai tikriausiai atsiliepia ir Čarlstono gyventojams. „Kaikuriuose miestuose niūrumas yra tiesiog užkrečiamas. Turi dėl visko kovoti, niekas nesišypso ir tai dažniausiai persiduoda atvykėliui. Čarlstone viskas kitaip. Net jei nueisite į automobilių registravimo departamentą – gausite šypseną“, – teigia JAV mieste jau nuo 1996 metų gyvenantis žydas Michaelis Shemtovas. 

123rf.com nuotr./Čarlstonas
123rf.com nuotr./Čarlstonas

Kaip ir daugelyje šalies pietinių miestų – Čarlstone lėtesnis tempas. Žmonės mėgsta pasėdėti lauke, pasikalbėti su kaimynais ar išeiti pavakarieniauti mieste. Daug žmonių iš didesnių JAV miestų keliasi čia gyventi ir tai pavertė miestą kūrybingu ir menus propaguojančiu centru. 

Atvykėliai dažniausiai nori apsistoti prabangiame ir išskirtiniame „Plačiame pietų“ rajone. „Daugelis žmonių pastebėjo, jog gali parduoti butą didesniame mieste ir nusipirkti daug didesnį turtą Čarlstone“, – priduria M.Shemtovas.

Viktorija, Kanada

Tai labai populiari turistinė vieta su dideliu kruizinių laivų uostu. Britų Kolumbijos regiono sostinė dabar tapo aukščiausio lygio svečių priėmimo uostu. „Čia net paštininkai ir paštininkės yra itin draugiški ir visada pasisveikina“, – apie miestą atsiliepia L. Farraha Furtado, rašytojai ir jogos mokytoja, gimusi Viktorijos mieste. „Čia visada jausite ir kaip mažame miestelyje ir dideliame mieste tuo pačiu metu.“

123rf.com nuotr./Viktorijos meistas
123rf.com nuotr./Viktorijos miestas

Tai senas mietas – britai jame įsikūrė dar 1843 metais, o angliškos šaknys čia išliko iki šių dienų. „Nuo angliškų barų iki mokytojų namų ir arbatos parduotuvių – anglų kultūra čia gyva ir daro įtaką daugeliui gyvenimo sričių“, – sako Furtado. 

Net jei žiemos mėnesiai be turistų ir šurmulio gali pasirodyti šiek tiek nykoki, tačiau universiteto miestelis užtikrina, kad naktinis gyvenimas ir barai skambėtų net ir niūriausiu metų laiku. Jamesas Bay ir Fernvudo rajonai alsuoja funko ritmu ir yra arti miesto centro. Tie, kas nori daugiau privatumo ir vaizdų į vandenyną, žvalgosi būstų Aukštutinių žemių rajone (Uplande). Čia daugybė žygių ir dviračių takų su gražiais pakrančių vaizdais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje