Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 rugpjūčio 15d. 21:50

Į Rumuniją – greitai ir pigiai išsiskirti

Skyrybos
Photos.com / Skyrybos

Italų pora savo gimtajame Bolonijos mieste įsėdo į lėktuvą, kuris netrukus pakilo į Bukareštą. Rumunijos sostinėje sutuoktinius pasitiko italų bendrovės konsultantas, palydėjęs juos į biurą. Čia pasirašę prašymą dėl leidimo gyventi Bukarešte, žmona su vyru dar tą pačią dieną išskrido namo. Nė vienas iš sutuoktinių, kuriems per 30 metų, neketina išsikraustyti iš Bolonijos. Jų planuose nėra ir tikslo perkelti savo verslą į kitą šalį. Vienintelė skrydžio į Bukareštą priežastis – noras greičiau ir pigiau išsiskirti.

„Klasikinės skyrybos tiesiog per ilgai užtrunka, jei greitai nori pradėti naują gyvenimą“, – dienraščio „The New York Times“ žurnalistei sakė italas, prašęs neatskleisti jo vardo.

Italijoje skyrybos užtrunka keletą metų. Tuo tarpu dabar pora tikisi, kad dar iki šių metų gruodžio, t.y. praėjus vos septyniems mėnesiams nuo kelionės į Rumuniją, ji jau bus teisiškai išskirta.

Ši pora – vienas iš puikių pavyzdžių tokių asmenų, kurie ilgas ir dažnai brangias itališkas skyrybas apeina pasinaudodami Europos Sąjungos įstatymų privalumais. Bendrija skyrybas pripažįsta oficialiomis, jei pora buvo išskirta bet kurioje nors kitoje šalyje-narėje.

Gavę leidimą gyventi svetimoje šalyje, sutuoktiniai į šios valstybės pareigūnus su prašymu išskirti gali kreiptis jau po pusmečio. Taip jie apeina Italijos įstatymuose įtvirtintą privalomą trejų metų gyvenimą skyriumi, kol galutinai yra išskiriami.

Rumunija netrukus tapo tokių porų rojumi. Pagrindinės priežastys, pasak šiame versle dirbančių asmenų, yra tos, kad čia skyrybos yra greitos, nebrangios, o nuostatos dėl leidimo apsigyventi šalyje – gan lanksčios.

„Viskas buvo paprasta, – sakė vyras iš Bolonijos. – Aš tik pasirašiau.“

Kiek italų kasmet išsiskiria užsienio valstybėse – sunku suskaičiuoti. Šalies pareigūnai šios statistikos neturi. Tačiau pasak Italijos santuokos teisininkų akademijos prezidento Giano Ettore Gassani, pastaraisiais metais užsienyje išsiskiriančių italų porų nuosekliai daugėjo. Teisininkas šį reiškinį apibūdino kaip „Italijos teisingumo sistemos“ įveikimą. Jo vadovaujamos akademijos skaičiavimais, per pastaruosius penkerius metus užsienyje išsiskyrė mažiausiai 8 tūkst. italų porų.

Šios paslaugos kaina, įskaitant lėktuvo bilietus, prasideda nuo maždaug 5 tūkst. JAV dolerių.Sudėtingumu garsėjantys Italijos skyrybų įstatymai ir gan paprastas skyrybų procesas kitose Europos valstybėse sukūrė nišą verslui. Italijoje nesudėtinga rasti įmonių, siūlančių žmonėms skyrybų užsienyje paslaugas.

Iki 1987 metų Italijoje buvo įteisintas gyvenimas separacijoje penkerius metus, kol galiausiai pora būdavo teisiškai išskiriama. Vėliau šis laikotarpis buvo sutrumpintas iki trejų metų ir iki šiol yra suvokiamas kaip reikalingas tam, kad sutuoktiniai galėtų gerai apmąstyti savo sprendimą. Jei noras skirtis nėra abipusis, skyrybos Italijoje gali užtrukti ir dešimtį metų. Gyvenimas skyriumi buvo numatytas kaip būdas nuraminti Vatikaną, turintį didžiulę įtaką Italijai. Bažnyčia nepripažįsta skyrybų, nors tam tikrais išskirtiniais atvejais leidžia santuoką anuliuoti.

Be Rumunijos, ne mažiau populiarūs skyrybų taškai – Ispanija, Prancūzija ir Didžioji Britanija. Sutuoktinių iš Bolonijos skyrybų Rumunijoje procesu rūpinasi italų bendrovė „Divorzio Comodo“, reiškianti – „lengvos skyrybos“. Šios paslaugos kaina, įskaitant lėktuvo bilietus, prasideda nuo maždaug 5 tūkst. JAV dolerių.

„Kainos skiriasi priklausomai nuo šalies, tačiau iš esmės jūs perkate tą patį baklažaną, – sakė „Divorzio Comodo“ atstovas, nenorėjęs, kad būtų paviešintas jo vardas. – Tai greitas ir pigus sprendimas.“

Pasak jo, Italijoje, jei viskas gerai, skyrybos gali užtrukti penkerius ir daugiau metų. Tačiau jei viskas nesiseka labai sklandžiai, tuomet skyrybos gali tapti itin brangiu „malonumu“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje