Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jelgavoje ledo šedevrai tirpo akyse

Ledo festivalis
Gintarės Valuckytės nuotr. / Ledo festivalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Jelgavoje (Latvija), Uzvaros aikštėje vyko tikra ledo pasaka – XVI-asis ledo skulptūrų festivalis. Menininkai iš aštuonių pasaulio šalių demonstravo savo talentą, o šiltas vėjas juos akyse vertė vandeniu. Kai kurios skulptūros sekmadienio vakarą jau buvo ir apgriuvusios.

Prie Uzvaros parko nutįso dvi puskilometrio ilgio eilės. Tūkstančiai smalsuolių veržėsi pažiūrėti į ledo skulptūras ir pašokti pagal pop dievaičio Laurio Reinikio dainas. Aplinkui dažniau girdėjosi lietuvių, o ne latvių kalba. Čia galėjo susitikti seniai vienas kito nematę pažįstami iš Lietuvos.

Įmantrios ledo skulptūros buvo meistriškai apšviestos, tačiau jas po truputį negailestingai žalojo šiltas vėjas. Kai kurios skulptūros arba jų plonesnės detalės krito ir dužo. Menininkai iš ledo kūrė pasakų motyvais: Guliverio kelionės, Alisa stebuklų šalyje, Ežiukas rūke.

Scenoje menininkai demonstravo, kaip skulptūros gaminamos. Iš ledo luitų benzininiu pjūklu pjaustė įvairias formas ir dailino skaptukais. Tarp demonstruotojų buvo ir du lietuvaičiai - Donatas Mockus ir Vilius Matutis.

Vaikams veikė ledo čiuožykla, o suaugusiems - ledo baras su iš ledo pagamintomis stiklinaitėmis. Arbatos iš tokių nepagersi - prakiurs. Vandens irgi - užšals. Tik degtinę. Šąlantys galėjo pasišildyti prie atokiau liepsnojančių laužų.

Ledas skulptūroms buvo specialiai gaminamas iš tris kartus distiliuoto vandens. Jelgavos ledo skulptūrų festivalis yra vienas didžiausių miesto renginių, sukviečiantis per 40 tūkstančių lankytojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje