Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 10:52

Lietuvio nuotraukose užfiksuotas laikui nepavaldus Italijos grožis – šalies jausmas slypi detalėse

Šachmatai
Tomo Griškevičiaus nuotr. / Šachmatai

Sugrįžti į Romą visuomet gera. Ne veltui Italijos sostinė vadinama amžinuoju miestu – kur bepasisuksi, kada atvažiuosi, čia visuomet rasi įspūdingų vaizdų, pastebėsi naujų detalių, kurias norėsis įamžinti ir kartu su savimi išsivežti namo.

Kiti Italijos miestai sukelia skirtingus prisiminimus: Neapolis – pilnas gyvybės, kuri kartais nežada nieko gero, tik nesaugumo jausmą, Milanas – mados sostinė, tad paprastam mirtingajam apsilankymas ten gali pasirodyti nykus, bet mados gurmanui – išsipildžiusi svajonė.

Dar kitokia yra Sicilija: „Ten tarsi Italija, bet ne Italija!“, sušunka kai kurie keliautojai, paklausti, kokį įspūdį išsiveža iš Palermo.

Ką tik iš kelionės po Italiją grįžęs fotografas Tomas Griškevičius juokauja kur kas geriau nei žodžiais įspūdžius atskleidžiantis nuotraukomis.

„Pasaulis kišenėje“ skaitytojams jis dovanoja įspūdingą fotoreportažą.

Talentingo fotografo rankos įamžino Romos bažnyčias, pastatus ir detales istoriniame miesto rajone, Neapolio metro, gatves, istorines Italijos pilis, krantinę, Palermo gyvenimą, muziejus, Massimo teatrą bei mažą miestelį Cefalu, kuris yra netoli Palermo. Tačiau tai nėra tipiški atostogų vaizdai. Šalies jausmą T.Griškevičius atskleidžia per detales.

Kai kam šie vaizdai galbūt atgaivins malonius prisiminimus iš viešnagės Pietų Europoje, kitus galbūt paskatins artimiausią savaitgalį ar atostogas suplanuoti būtent čia.

„Nežinau, ar galima tai pavadinti atostogomis. Aš visada jaučiuosi tarsi atostogaudamas, nes kasdien džiaugiuosi tuo, ką darau. T.y. fotografavimu.

Abu su žmona dažnai keliaujame. Mėgstu nuskristi kur nors su išardytu dviračiu, kad vietovę galėčiau tyrinėti riedėdamas juo“, – pasakojo T.Griškevičius.

Dažniausiai jiedu keliauja rudenį, žiemą ir pavasarį. Šįkart skrido į Romą, iš jos važiavo į Neapolį, o toliau pažintį su Italija pora tęsė Palerme, Sicilijoje.

„Po Europą keliaujame nedaug. Vis dėlto nesutikčiau su kai kurių keliautojų nuomone, kad ji suvienodėjusi. Europa labai didelė ir skirtinga. Jei Barselonoje, Amsterdame ar Prahoje valgai vis tą pačią picą viename picerijų tinkle, tai galbūt ir atrodo, kad Europa suvienodėjusi. Juk tokią picą greičiausiai rasi ir Lietuvoje“, – pastebėjo fotografas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje