TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai perima Vakarų tradicijas: užuot ūžę sodybose, mergvakarius ir bernvakarius pradeda švęsti užsienyje

Eifelio bokštas
„Scanpix“ nuotr. / Eifelio bokštas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuviai vis dažniau mergvakarių, bernvakarių ar išleistuvių šventimui dairosi ne kaimo turizmo sodybų, o pigių skrydžių į užsienį. Anot kelionių agentūrų atstovų, tai lėmė didesnė pigesnių lėktuvų bilietų pasiūla, Vakarų tradicijos ir tai, kad gal lietuviams jau pabodo lėbauti užsidarius kaime.

Pabudo prieš dvejus metus

Kelionių agentūrai vadovaujantis Rimvydas Širvinskas-Makalius prisiminė, kad pirmieji tokio pobūdžio užsakymai jį pasiekė maždaug prieš dvejus metus: „Pati pradžia, manau, buvo prieš kokius dvejus metus. Nuo tada užsakymų švęsti bernvakarius ir mergvakarius užsienyje po truputį daugėjo, o šiemet sulaukėme dar daugiau nei kada nors iki šiol. Taigi galiu drąsiai sakyti, kad ši tradicija po truputį prigyja.“

Anot R.Širvinsko-Makaliaus, išleistuvių šventimas ne Lietuvoje, galima sakyti visai nauja patirtis lietuviams.

Anot R.Širvinsko-Makaliaus, išleistuvių šventimas ne Lietuvoje, galima sakyti visai nauja patirtis lietuviams.

Pirmojo tokio pasiūlymo sulaukta prieš metus. R.Širvinskas teigė, kad tada visa dvyliktokų laida pasirinko kelionę autobusų į Rygą ir Taliną. Tačiau savaitgalio kelionių ieškant pigių bilietų pradėta teirautis tik šiemet – tokių užklausų yra mažiausiai penkios.

Perima Vakarų tradicijas

Kas išjudino uliavoti sodybose pripratusius lietuvius? Anot Makaliaus, lietuviai į jį kreipiasi norėdami minėtas progas paminėti taip, kaip įprasta Vakaruose, arba ieškodami ko nors naujo: „Ateina žmonės ir sako, kad jiems jau atsibodo tie baliai namuose ar sodybose, šlaistymasis gatvėmis, kursavimas su limuzinais ir rėkavimas, kad esu būsimoji nuotaka ar jaunikis. Gauname laiškų, kuriuose žmonės tikina, kad pavargo nuo tokio šventimo būdo – nori ko nors kitokio.“

Neretai dar priduriama, kad jų draugas ar draugė vertesni daugiau nei kaimo balius, šypsodamasis teigė Makalius.

Ateina žmonės ir sako, kad jiems jau atsibodo tie baliai namuose ar sodybose, šlaistymasis gatvėmis, kursavimas su limuzinais ir rėkavimas, kad esu būsimoji nuotaka ar jaunikis, – teigė Makalius.

Kelionių agentūros „Baltic Clipper“ atstovė Dana Miškinytė teigė, kad bernvakarių ir mergvakarių kelionių tradicijoms įsitvirtinti Lietuvoje padėjo pigių bilietų bendrovės: „Bernvakarių ir mergvakarių organizavimo svečiose šalyse tradicija tikrai atėjo iš užsienio. O pingant skrydžių bilietams, vakarietiška tradicija Lietuvoje pradeda prigyti.“

Vyrams – nuotykių, moterims – romantikos

D.Miškinytė pasakojo, kad dažniausia į agentūrą kreipiasi didesnės žmonių grupės.

„Jiems aktualu, kad skristų ir apsigyventų visi drauge. Pavyzdžiui, viename viešbučio aukšte. Kiti keliautoju ieško geresnio automobilio nuomai arba apgyvendinimo netoli Lietuvos esančiuose užsienio miestuose“, – pasakojo „Baltic Clipper“ atstovė.

Makalius pabrėžė tai, kad dažniausiai ieškoma kelionės savaitgaliui. Aišku, labiausiai atsižvelgiama į skrydžio ir apgyvendinimo kainą: „Dažniausiai bernvakarių, mergvakarių ar išleistuvių šventėjai renkasi savaitgalį. Kriterijus – savaitgalinė kryptis ir nedidelė kaina. Visai neseniai lietuviai atrado Gruziją. Ten keliavo vaikinų kompanija. Vyrukai dar mėgsta skristi į Maltą, į ją skristi labai patogu. Lėktuvas pakyla ketvirtadienį vėlai vakare, o parskrendama sekmadienį. Bilietai ir apgyvendinimas yra nebrangūs", – dėstė R.Širvinskas.

Makalius pabrėžė, kad moterų ir vyrų poreikiai minėtų progų klausimu kiek skiriasi. Vyrai labiau renkasi tas vietas, kur daugiau pramogų, kur galima patirti nuotykių. Moterys kitokios – joms svarbiau romantika. Jos dažniau kreipiasi į agentūrą svajodamos išvykti į Paryžių, Romą, Siciliją ar Sardiniją.

R.Širvinskas teigė, kad savaitgalio kelionių žvalgosi ir baigę mokyklas jaunuoliai. Juos taip pat domina kelių dienų kelionės, dažniausiai savaitgalio. Agentūra neseniai vienai klasei siūlė kelionę į Turkiją ar Kretą, su paketu „viskas įskaičiuota“.

Anot Makaliaus, tokiu būdu nuo keliautojų nuimami visi rūpesčiai, tereikia švęsti.

Šventė 400–500 Lt

„Baltic Clipper“ atstovė teigė, kad bernvakario ar mergvakario šventimas asmeniui kainuoja nuo 500 litų. Tokios pat nuomonės buvo ir Makalius: „Kaina maždaug nuo 400 litų. Pavyzdžiui, bilieto į Gruziją kaina asmeniui – apie 300 Lt. Tie vaikinai, kurie keliavo į Gruziją, apsigyveno nakvynės namuose. Buvo užsakyti 10 vietų apartamentai. Taigi žmogui už tris naktis tai kainavo 120 Lt.“

„Baltic Clipper“ atstovė teigė, kad bernvakario ar mergvakario šventimas asmeniui kainuoja nuo 500 litų.

Pigių bilietų medžiojimas turi tik vieną minusą – kai žmonių grupė labai didelė, sunku rasti tiek bilietų. Kai taikomos didelės nuolaidos, pigių bilietų būna tik keli.

„Manau, kad 6–8 žmonės, tai yra optimali grupė, tokiai dar galima rasti“, – tikino Makalius. Tačiau žmonės suranda išeitį. Perka tiek bilietų, kiek reikia, o skirtumą, tarp pigiausių ir brangiausių pasidalina ir susimoka visi – kad neliktų nuskriaustų.

Ne kaip filmuose, bet smagu

Dažniausiai žmonės kreipiasi į agentūrą įsivaizduodami savo kelionę taip, kaip rodoma filmuose. „Aš manau, kad būsimi keliauninkai, kreipdamiesi į mus iš pradžių tikisi visai ko kito. Jie nori, kad viskas būtų kaip filmuose. Štai mergvakaris nuostabiame Sicilijos paplūdimyje ar šaunus vakarėlis pajūryje, gal iškyla prie Koliziejus, bet visi suprantame, kad taip kaip filmuose nebūna“, – sakė R.Širvinskas-Makalius.

Tokias svajones dažniausiai išskaido kaina. Žmonės vis tiek renkasi pigesnį skrydį, įperkamą apgyvendinimą.

„Nepaisant to, kad taip kaip filmuose nebūna, nė vieno nepatenkinto po to nesutikau“, – teigė Makalius. – Keliautojai būna patenkinti tuo, kad patyrė nuotykių, ne tik pašventė, bet ir pakeliavo. Juolab kad tai, jog perkate pigesnį viešbutį, nereiškia, kad ten bus labai blogai. Galiausiai, tas variantas ir tampa išvajotu.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje