Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 2d. 22:00

Melas dėl atostogų: kaip ir kiek žmonių meluoja darbdaviams, kad juos išleistų

Kūno kalba
Kūno kalba dažnai išduoda daug

Ką daryti, kai norite atostogauti, o jūsų darbdavys jūsų neišleidžia? 15% žmonių „suserga“, 5% sumeluoja, jog važiuoja į medaus mėnesį, 4% negalėjimą ateiti į darbą aiškina vaiko susirgimu ar giminaičio mirtimi kitame mieste. Tokius apklausos rezultatus skelbia portalas Euromag, cituodamas „Skyscanner“ atliktą visuomenės apklausą.

Be to, apklausos, kuri buvo vykdoma visose Europos Sąjungos valstybėse, metu žmonės prisipažino, jog dažnai meluoja darbdaviamjs apie jau nusipirktus iš anksto bilietus ir, kad jų nėra jokios galimybės pasikeisti. Taip pat dalis žmonių grasina savo vadovams išėjimu iš darbo, jei pastarieji nelinkę išleisti pavaldinių atostogauti.

Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, jog darbdaviams dėl savo atostogų meluoja kas trečias keliautojas, o 4% darbuotojų daro tai nuolatos ir dažnai.

Be kita ko, darbuotojai prisipažįsta, jog norėdami teigiamo atsakymo iš darbadavių, griebiasi įvairiausių gudrybių, bando „papirkti“ darbdavį gerumu ar šypsena ar kavos puodeliu.

Tyrimo organizatoriai aiškina ir problemas dėl ko, keliautojai griebiasi melo – dažniausiai žmonės nusprendžia kur ir kada keliaus, o tik vėliau klausia darbdavio apie tai. Pasirodo, 66% darbuotojų nelinkę savo atostogų planų derinti su vadovybe, todėl dažnai kyla konfliktų. Po jų žmonės renkasi melo kelią. Tik 12% apklaustųjų iš pradžių susitaria su darbdaviu ir tik tada planuoja savo atostogas. Dar 16% apklaustųjų yra patys sau viršininkai, nes dirba laisvu grafiku arba yra vadovai, todėl ilsėtis jie keliauja kada panorėję.

Į klausimą „kada atostogauti“, beveik pusė apklaustųjų – 47% jų – atsakė „ne sezono metu“. 44% žmonių aiškina tokį pasirinkimą finansiniais sumeltimais – pailsėti ne sezono metu populiariuosiuose kurortuose kur kas pigiau nei sezono metu. Kas trečias žmogus nemėgsta poilsiautojais perpildytų vietovių, o 8% atostogauja ne sezono metu, nes jų kitaip neišleidžia darbdaviai.

Apklausoje dalyvavo 700 žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje