Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš išleisdama savo piliečius iš šalies, Rusijos valdžia apmokys juos gražiai elgtis

Rusų turistų yra visur
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusų turistų yra visur
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos užsienio reikalų ministerija svarsto, jog prieš išduodant rusams užsienio pasus, su kuriais jie gali kirsti valstybinę sieną, būtina jiems surengti etiketo egzaminą. Tokių veiksmų norima imtis „Rusijos įvaizdžio palaikymui“, skelbia naujienų agentūra Rian.

Siūlomas privalomas etiketo testas bus sudarytas iš klausimų apie moralines etines normas, įvairių kultūrų ypatybes bei Europos, Azijos ir Artimųjų Rytų kraštų tradicijas. Testą ir klausimyną planuojama patalpinti į elektroninį valstybinių paslaugų portalą.

Kol kas oficialių pareiškimų šia tema kaip ir paties klausimų sąvado nepaskelbta. Tačiau pranešama, jog jis šiuo metu kuriamas. Savo ruožtu Rusijos konsulinės įstaigos tokiam būsimų turistų egzaminavimui nepritaria. Teigiama, jog privalomas žinių patikrinimas, prieš išduodant užsienio pasą Rusijos piliečiui, nėra numatytas nei viename įstatyme. Vis dėlto, šalies Užsienio reikalų ministerija jau dėlioja naujo įstatymo apmatus, mat pastaruoju metu pastebimas ryškus Rusijos įvaizdžio smukimas užsienio šalyse. Dėl netinkamo rusų elgesio kyla skandalų ir nemalonumų žymiausiuose pasaulio kurortuose ir didmiesčiuose. 

Tačiau Rusijos žiniasklaida tokiame valdžios ketinime mato ir kitą pusę: priėmus šį įstatymą, valstybė turės galimybę reguliuoti užsienio pasų išdavimą, todėl „netinkamiems“ ar „nepatogiems“ valdžiai piliečiams gali kilti problemų, norint jiems išvykti iš šalies. Be to, teigiama, jog privalomas piliečių žinių testavimas prieš pasų išdavimą pažeidžia žmogaus teises ir laisvę į laisvą judėjimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje