Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 8d. 20:00

Paskelbti patys „kultūringiausi“ pasaulio miestai

Paryžius
Mykolo Vadišio nuotr. / Paryžius

Pačiais pačiausiais „kultūringiausiųjų miestų“ sąraše šiemet pripažinti Paryžius – jame daugiausia kinoteatrų, Londonas – jame daugiausiai muziejų, Tokijas – gausiausia knygynų ir Niujorkas – gausiausia teatrų. Tokį sąrašą savo kasmetiniame tyrime paskelbė tarptautinė organizacija „World Cities Culture“.

Specialistai suskaičiavo visus kultūrinius objektus dvylikoje didžiausių pasaulio miestų. Anot dienraščio „The Guardian“, atliktas tyrimas yra vienas iš išsamiausių šioje srityje per pastarąjį dešimtmetį. Skaičiuoti muziejai, teatrai, kinotaetrai, knygynai ir kiti kultūriniai objektai.

Surinkti duomenys svarbūs ne tik kultūros pasauliui, bet ir šalių ekonomikos vystymui bei prekybai. Tyrimą atlikti užsakė Londono miesto meras. Plačiau duomenys bus aptariami kiek vėliau, per 12 įtakingiausių pasaulio miestų vadovų susitikimą. Jame dalyvaus Londono, Berlyno, Stambulo, Johanesburgo, Mumbajaus, Niujorko, Paryžiaus, San Paulo, Šanchajaus, Singapūro, Sidnėjaus ir Tokijo vadovai.

Per artimiausiu metu planuojamą susitikimą miestų vadovai bei specialistai aptarinės ateities vizijas, plėtrą bei kultūros pasaulio problemas. Tyrime miestai nagrinėti pagal 60 punktų. Pateikiama keletas iš jų.
 
Pasirodo, kad daugiausia muziejų yra Londone – 173, 11 iš jų – nacionaliniai. Berlyne – 158 muziejai, Paryžiuje – 137, Niujorke – 131. Be kita ko, Paryžiuje veikia daugiausiai meno galerijų – 1046, jų Londone yra 857, Niujorke – 721 ir Tokijuje – 688.

Paryžius  aplenkė visus kitus miestus pagal viešųjų bibliotekų skaičių – 830, tuo metu Šanchajuje – 477, Londone – 383, Tokijuje – 377, Johanesburge – 234, Niujorke – 220, Sidnėjuje – 154 ir Berlyne – 88.

Daugiuasiai knygynų – 1675 – yra Tokijuje, daugiausiai kinoteatrų – 302 – Paryžiuje, o daugiausiai teatrų – 402 – Niujorke.

Be kita ko, Paryžius – geriausias miestas mėgstantiems pašokti ar pasiklausyti gyvos muzikos – tokių vietų čia 423. O štai Londonas pirmauja pagal pasilinksminimų ir įvairių lengvo ir linksmo laisvalaikio įstaigas – 11388.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje