Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paslaptingoji Japonija: 10 dalykų, kurių apie ją nežinojote

Tatuiruočių meistro Horiyoshio III darbai
„Scanpix“ nuotr. / Tatuiruočių meistro Horiyoshio III darbai
Šaltinis: 15min
0
A A

Žavi ir paslaptinga kylančios saulės šalis Japonija. Žinome, kad ten žydi kvapnios sakuros, viešpatauja senovinis garbės kodeksas bei visi geria daug arbatos. „Pasaulis kišenėje“ ir portalas iRest.su siūlo jums dar 10 įdomių ir smagių faktų apie šią tolimą šalį.

1. Japonija – paskutinė pasaulio valstybė, išsaugojusi imperijos santvarką. Japonijos imperatorių dinastija niekada nebuvo nutrūkusi. Mūsų dienomis šalį valdantis imperatorius Akihito – tiesioginis pirmojo dinastijos imperatoriaus Jimu, kuris 711 m. prieš Kr. įkūrė Japoniją, palikuonis.

AFP/Scanpix nuotr./Imperatorius Akihito ir imperatorienė Michiko
AFP/„Scanpix“ nuotr./Imperatorius Akihito ir imperatorienė Michiko

2. Šiemet „Kylančios saulės šaliai“ sukako 2671 metai.

3. Tuose Japonijos miestuose, kuriuose iškrenta sniego, gatvės ir šaligatviai šildomi. Tačiau centrinės šildymo sistemos Japonija neturi, todėl gyventojai savo namus šildosi patys kaip išmanydami.

AFP/Scanpix nuotr./Sky Tree bokatas Tokijuje
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Sky Tree“ bokštas Tokijuje

4. Nors Japonija nėra didelė šalis, joje gausu „pačių didžiausių“ dalykų. Pavyzdžiui, čia yra brangiausias pasaulyje pasilinksminimų parkas „Disney Sea“, be to, keturi iš deišimties patys aukščiausi pasaulyje amerikietiški kalniukai taip pat yra čia. Taip pat čia yra didžiausia pasaulyje pėsčiųjų sankryža ir labiausiai ištobulinta metro sistema. 

5. Japonijos traukiniuose yra vagonų, skirtų tik moterims. Tokie vagonai prie traukinio prijungiami rytais, kad prie moterų per piko valandas niekas nesikabinėtų.

AFP/Scanpix nuotr./Apatinio trikotažo kolekcijos pristatymas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Apatinio trikotažo kolekcijos pristatymas

6. Japonija viena lojaliausių tabakui ir rūkymui pasaulio šalių. Rūkyti draudžiama tik oro uostuose ir traukinių stotelėse.

7. Didžioji dalis japoniškų hieroglifų sudaryti iš 2–4 skiemenų, tačiau egzistuoja ir išimčių. Pavyzdžiui, yra hieroglifas iš 13 skiemenų, kuris tariamas gana „lengvai“: „hanetokavatogahanareruoto“. Šio žodžio reikšmė gana įdomi – taip apibūdinamas nuo kaulo atskiriamos mėsos garsas.

Scanpix nuotr./Tradicinis japoniakas tatuiravimas  irezumi
„Scanpix“ nuotr./Tradicinis japoniškas tatuiravimas – irezumi

8. Japonų kalba skirstoma į keletą mandagumo lygių: labai mandagus, mandagus, pagarbus ir kalbamasis. Vyrai 

JLDA nuotr./Japoniakas moterų aokis Džiutamai
JLDA nuotr./Japoniškas moterų šokis Džiutamai

dažniausiai naudojasi kalbamuoju stiliumi, o moterys kone visuomet renkasi pagarbų kalbėjimo stilių.

9. Japonija, viena iš labai nedaugelio valstybių pasaulyje, savo virtuvėje naudojanti delfinų mėsą. Čia iš delfinų gaminamas japoniškas šašlykas (kušijaki), sriuba, daugelis net valgo šią mėsą žalią.

AFP/Scanpix nuotr./Vira Fudžijamos kalno pateka saulė.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Virš Fudžijamos kalno pateka saulė.

10. Fudži kalnas, pasaulyje labiau žinomas Fudzijamos vardu, yra privačioje nuosavybėje. Vienoje iš šintoistų šventovių saugomas dovanojimo raštas, datuojamas 1609 m. Anot šio rašto, imperatorius perdavė šventyklai šį kalną nuosavybės teisėmis. 1974-aisiais Aukščiausiasis Japonijos teismas nustatė dokumento originalumą ir teisėtumą. Todėl privačios nuosavybės įsakas neliečiamas ir saugomas įstatymo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Japonija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje