TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojingiausios valstybės Žemėje moterims

Afganistanas yra pavojingiausia valstybė moterims
„Scanpix“ nuotr. / Afganistanas yra pavojingiausia valstybė moterims
Šaltinis: 15min
0
A A

Afganistanas yra pati pavojingiausia pasaulyje šalis moterims, teigiama tarptautinės ekspertų nuomonės apklausos rezultatuose.

Didelis smurtas, varginga sveikatos sistema ir skurdas pavertė Afganistaną pačia prasčiausia vieta gyventi moterims, tvirtinama „Thomson-Reuters“ fondo atliktoje studijoje. Pasak jo, Demokratinė Kongo Respublika ir Pakistanas šiame sąraše užima antrąją ir trečiąją vietas. Ketvirtoji šiame sąraše – Indija. Taip aukštai ji atsidūrė dėl šalyje itin paplitusių abortų, sužinojus, kad moteris laukiasi mergaitės, ir prekybos moterimis sekso industrijai.

Penktasis pavojingiausių šalių moterims sąraše – Somalis.

„Tebesitęsiantis konfliktas, NATO oro išpuoliai ir kultūriniai ypatumai Afganistą pavertė itin pavojinga vieta moterims, – sakė moterų teises ginančios organizacijos „Women Change Makers“ atstovė Antonella Notari. – Be to, šioje šalyje moterys, mėginančios atvirai pasisakyti ar užsiimti tam tikromis profesijomis, pavyzdžiui, policininkės ar televizijos žurnalistės,  dažnai yra įbauginamos ar nužudomos. Taip yra todėl, kad tokiais savo siekiais jos kelia iššūkį šalyje giliai įsišaknijusiems lyčių stereotipams ir tam, kas yra priimtina moteriai, o kas ne.“

Didelis smurtas, varginga sveikatos sistema ir skurdas pavertė Afganistaną pačia prasčiausia vieta gyventi moterims.Tyrimo metu apklausta 213 ekspertų iš penkių žemynų. Jų buvo paprašyta išreitinguoti valstybes atsižvelgiant į šiuos kriterijus: bendrą pavojų, gyvenant valstybėje, prieigą prie sveikatos apsaugos, smurtą, kultūrinę diskriminaciją ir prekybą žmonėmis.

„Ši apklausa rodo, kad „paslėpti pavojai“, kaip antai švietimo trūkumas ar itin prasta prieiga prie sveikatos apsaugos, yra ne mažiau pavojingi, jei net ne daugiau pavojingi, nei fiziniai pavojai, kaip antai išprievartavimai ar nužudymai, kurie dažniausiai atsiduria laikraščių antraštėse“, – sakė „Thomson-Reuters“ fondo vadovė Monique Villa.

Pakistanas minėtame sąraše atsidūrė dėl „vienos iš didžiausių nužudymų dėl garbės ir ankstyvų santuokų statistikos“. Savo ruožtu Indija – dėl abortų, sužinojus, kad laukiamasi mergaičių, mergaičių nužudymo ir prekybos žmonėmis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje