Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadalis keliaujančių suomių jau lankėsi Lietuvoje, kas dešimtas švedas planuoja čia apsilankyti artimiausiu metu

Miške pasislėpęs ežeras
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Miške pasislėpęs ežeras
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas penktas suomis keliautojas jau yra apsilankęs Lietuvoje, kas dešimtas planuoja apsilankyti per artimiausius dvejus metus. Mūsų šalį per artimiausius porą metų ketina aplankyti ir kas dešimtas Švedijos keliautojas. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad tokią naujieną ketvirtadienį Valstybiniam turizmo departamentui prie Ūkio ministerijos (VTD) pranešė Lietuvos turizmo informacijos centras (TIC) Suomijoje, užsakęs šią apklausą.

„Šie rezultatai mus itin džiugina bei skatina ir toliau skirti ypatingą dėmesį Skandinavijos rinkai, kuri yra visai šalia Lietuvos, bet kai kuriose šalyse jau spėjo mus primiršti. Tai, kad skandinavai vėl atranda Lietuvą rodo ir šių metų pirmo ketvirčio duomenys, skelbiantys, kad turistų srautai iš Suomijos rekordiniai – palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu išaugo net 85 proc. pradėjus tiesioginius skrydžius į Tamperę, iš Norvegijos srautų augimas – 57 proc.. Šie skaičiai dar kartą įrodo, jog tiesioginis susisiekimas oru ir rinkodaros priemonių suintensyvinimas šiose šalyse yra itin svarbūs ir veikia turistų srautų kiekį į mūsų šalį,“ – tyrimo rezultatais džiaugiasi VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė. „Be to, tyrimas parodė, kad suomiai per kelionę – vien turizmo paslaugoms – yra pasiryžę išleisti vidutiniškai 1210 litų, o švedai – 2040 litų.“

Tyrimas parodė, kad net 73 proc. švedų ir 45 proc. suomių dar nežino apie Lietuvoje teikiamų turizmo paslaugų kokybę ir įvairovę.

Tyrimas parodė, kad net 73 proc. švedų ir 45 proc. suomių dar nežino apie Lietuvoje teikiamų turizmo paslaugų kokybę ir įvairovę. Tad anot VTD vadovės, teisingai pasirinkta strategija suintensyvinti rinkodarą, didinančią mūsų šalies žinomumą ir teigiamą įvaizdį šiose rinkose, artimiausiu metu turėtų nudžiuginti dar ryškesniu turistų srautų augimu iš Skandinavijos šalių.

Lietuvos TIC Suomijoje užsakyta apklausa parodė, kad beveik 90 proc. Lietuvoje apsilankiusių svečių iš Suomijos ir 84 proc. svečių iš Švedijos liko patenkinti kelione. Slogių įspūdžių iš Lietuvos parsivežė vos po 8 proc. suomių ir švedų, daugiausiai nusivylę juos apgaudinėjančiais taksistais, prastu aptarnavimu ir vagystėmis.

„Gera žinia yra tai, kad maždaug trečdalis apklaustų suomių ir švedų dar nėra apsisprendę, kur keliauti. Įdėję daugiau pastangų ir lėšų į Lietuvos reklamą Šiaurės šalyse galėtumėme dar padidinti Lietuvoje ketinančių apsilankyti suomių ir švedų turistų skaičių“, – teigia Lietuvos TIC Suomijoje direktorius Darius Skaudis.

Suomius turistus labiausiai Lietuvoje domina gamtos paminklų lankymas, apsipirkimas, muziejai ir kultūros renginiai bei SPA paslaugos. Švedai mūsų šalyje labiausiai norėtų pasilepinti geru maistu restoranuose, apsipirkti bei aplankyti muziejus ir kultūros renginius. Labiausiai potencialūs turistai iš Suomijos ir Švedijos nerimauja dėl saugumo Lietuvoje, higienos, aptarnavimo lygio. 

 Internetinės apklausos metu Suomijoje ir Švedijoje buvo apklausta beveik 1200 respondentų nuo 18 iki 74 metų. Apklausoje dalyvavo tik per pastaruosius dvejus metus keliavę arba per artimiausius dvejus metus keliauti ketinantys suomiai ir švedai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje