TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežiui palikus Vatikaną, Romą užplūdo pavasariška ramybė prieš naujų emocijų audrą

Į Romą pamažu keliauja piligrimai iš įvairiausių pasaulio kampelių
Medeinos Čijauskaitės nuotr. / Į Romą pamažu keliauja piligrimai iš įvairiausių pasaulio kampelių
Šaltinis: 15min
0
A A

Romoje ramu. Daug ramiau, negu tikėjausi skrisdama čia popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimo dieną. Eilės į Šv. Petro baziliką – panašios kaip vasarą, taigi, gal vos daugiau žmonių negu įprasta tokiu metų laiku. Tiesa maldininkai tik pradeda rinktis. Popiežiaus atsistatydinimas išskirtinis įvykis, tačiau daugelis piligrimų čia atvažiavo ir dar atvažiuos sulaukti naujojo Šventojo Tėvo.

Vatikane susitinku su užsienio naujienų prodiuseriu Matteo Vallorani, kuris atbėga iš žurnalistų būstinės, įsteigtos prie Vatikano vartų visiems popiežių kaitos įvykiams stebėti. Sako, turi tik minutę, nes begalė darbų sukasi it pašėlusi karuselė. Bet kas, jei ne žmogus nuolat būnantis Vatikano pašonėje ir stebintis viską iš taip arti, gali geriau papasakoti apie didžiausius krikščionių pasaulio įvykius.

Italas Matteo tarsi visų italų vardų prasitaria, kad labai vertina tokį popiežiaus sprendimą. „Šalyje, kur beveik visi svarbiausi postai užimami vyresnių žmonių, buvo netikėta ir gražu, kad kažkas ryžosi pripažinti, jog atėjo laikas pasitraukti, jog kažkas turi perimti kontrolę, kažkas, kas bus pajėgesnis ir galės geriau pasitarnauti. Tokie kilnūs dalykai Italijoje retai atsitinka“, – įsitikinęs užsienio naujienų prodiuseris. 

Medeino Čijauskaitės nuotr./Užsienio naujienų prodiuseris Matteo Vallorani
Medeinos Čijauskaitės nuotr./Užsienio naujienų prodiuseris Matteo Vallorani

Atvykus į Romą tik prieš kelias valandas, labai smalsu, kuo gyvena miestas, ar tikrai popiežiaus atsistatydinimas pakeitė Romos miestelėnų gyvenimą? 

„Žinoma, šis įvykis sukūrė išskirtinį precedentą, tačiau nemanau, kad tai keičia žmonių gyvenimus. Viena, kas šiek tiek neduoda ramybės italams, tai klausimas, kas lėmė tokį popiežiaus sprendimą?“ – italų dvejones išsako M.Vallorani.

Anot Vatikano reikalų eksperto, žmonės Romoje ir už jos ribų dabar svarsto, ar tikrai popiežius pasitraukė, nes jautė, jog amžius jau trukdo atlikti pareigą. O gal visgi buvo kurijos spaudimas (dėl daugybės Vatikano banko skandalų)? 

„Paskutinė popiežiaus Benedikto XVI audiencija buvo labai jausminga, ypač, kai Šventasis Tėvas pasakė, kad bažnyčia nėra popiežiui ir kad popiežius nežiūrės gero sau, o tik bažnyčiai. Šį sprendimą jis priėmė būtent tokia dvasia ir, manau, žmonės tai vertina“, – pagrindinius akcentus sudėliojo Vatikano žurnalistas. 

Medeino Čijauskaitės nuotr./Nors ir nesausakimaas, tačiau Vatikanas užsipildė žmonėmis norinčiais atsisveikinti su popiežiumi
Medeinos Čijauskaitės nuotr./Nors ir nesausakimšas, tačiau Vatikanas užsipildė žmonėmis norinčiais atsisveikinti su popiežiumi

Dar vienas labai svarbus dalykas, kurį įžvelgia Matteo, tai po atsistatydinimo kiek netikėtai išaugęs Benedikto XVI populiarumas ir žmonių prielankumas jam. „Kai šis popiežius buvo išrinktas, žmonės jo labai nerėmė, lygino jį su charizmatiškuoju Jonu Pauliumi II, o jam prilygti buvo sunku. Tačiau dabar aš girdžiu vien tik gerus atsiliepimus apie tokį popiežiaus poelgį, žmonės labai vertina ir gerbia tokį jo sprendimą“, – kaip tik prieš paliekant popiežiui Vatikaną, tarė M.Vallorani ir nuskubėjo darbuotis. 

Atsisveikinimas su popiežiumi ir naujojo laukimas

Skinuosi kelią artyn prie didžiulių ekranų, kuriuose transliuos popiežiaus skrydį į užtarnautą poilsį vasaros rezidencijoje, kol jam parengs būstą Vatikane. 

Medeino Čijauskaitės nuotr./Į Romą pamažu keliauja piligrimai ia įvairiausių pasaulio kampelių
Medeinos Čijauskaitės nuotr./Į Romą pamažu keliauja piligrimai iš įvairiausių pasaulio kampelių

Aikštėje mane apsupo dešimtys piligrimų iš viso pasaulio, kurių greičiausiai vis daugės artimiausiomis dienomis. Kelis pakalbinu – australai, amerikiečiai, brazilai. 

Keista, nes labiausiai tikėjausi vokiečių, lenkų ir kitų kaimyninių valstybių atstovų. Teiraujuosi kelių apsaugos darbuotojų apie turistų srautus – sako, kad jų šiek tiek pagausėjo pastarosiomis dienomis, tačiau tikrai mažiau nei visi tikėjosi. Po truputį jau kyla ir kainos, tačiau dar ne tiek, kad tai labai pajaustų turistas – vasarą čia kainos kartais būna dar ir aukštesnės, o keliauti tokiu metu nepalyginamai maloniau dėl švelnesnio klimato.

Medeino Čijauskaitės nuotr./ `veicarų gvardijos garbės sargyba dar priea pat pasitraukimą
Medeinos Čijauskaitės nuotr./ Šveicarų gvardijos garbės sargyba dar prieš pat pasitraukimą

Prasideda atsisveikinimo kelionė, aikštė ploja kaskart popiežiui atsisukus į kameras, pakylant malūnsparniui ir jam leidžiantis. Greta stovinti vokietė kūkčioja. Klausiu, kodėl. Sako, nebežinanti, kas dabar saugosiąs Vokietiją. Matyt, kiekvienas keliaudamas turi savo tikslų. Turbūt visai kitokie žmonės užpildys šią aikštę laukiant baltojo dūmo.

O jo laukti reiks mažiau, nei manyta. Dar prieš pabėgdamas Matteo papasakojo, kad visi buvo nusiteikę konklavos laukti 15-20 dienų. Vis dėlto ši taisyklė nustatyta dar tais laikais, kai kardinolams susirinkti Romoje reikėdavo laiko. Dabar tai atrodo pakankamai pasenusi nuostata. 

Medeino Čijauskaitės nuotr./Aikatė tuatinama nuo pakylų ir kėdžių iki kitų svarbių Vatikano įvykių
Medeinos Čijauskaitės nuotr./Aikštė tuštinama nuo pakylų ir kėdžių iki kitų svarbių Vatikano įvykių

Prieš atsistatydindamas popiežius išleido motu proprio pakeisdamas taisykles taip, kad konklava gali prasidėti anksčiau, jei visi kardinolai jau susirinkę. Panašu, kad kongregaciniai susitikimai prasidės jau pirmadienį ir tikimasi, kad kardinolai bus apsisprendę konklavos pradžiai dar prieš kovo 11 dieną.

Iki tol Vatikane išrenkama pakyla, ant kurios atsisveikinimo kalbą sakė popiežius, į sunkvežimius kraunamos kėdės, o piligrimai apimti rimties ir susikaupimo, laukia naujų įvykių pradžios. Kovo mėnuo Romoje bus kaip niekada šurmuliuojantis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje