Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 25d. 16:36

Turbūt seniausia pasaulyje „kuprinėtoja“: 89-erių senolė iš Rusijos viena iškeliavo į Vietnamą

Nerealioji bobulė Lena
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr. / Nerealioji bobulė Lena

Krasnojarsko mieste Rusijoje gyvenanti Jelena atrodo kaip paprasta močiutė. Tačiau ši 89-erių metų senolė pašėlusi – visai neseniai ji viena išvyko į Vietnamą, kur atostogauja ir mėgaujasi visais įmanomais privalumais: važinėja motoroleriu, ragauja keistus patiekalus ir panašiai. Būtent čia ją sutiko taip pat atostogavusi viena iš keliautojams žinomos feisbuko paskyros „Cheaptrip“ autorių.

„Neseniai atostogavau Vietname. Antrąją dieną pusryčiaudama išgirdau pokalbį rusų kalba. Prie kito stalo sėdinti močiutė rusiškai bandė paaiškinti jos nesuprantančiai padavėjai, kad jai reikia ne aštraus maisto. Bobutė sėdėjo kartu su jaunesne moterimi, tad pamaniau, kad su dukra ar anūke atvažiavo pailsėti. Puiku! Juk nedažnai matome mūsų senolius atostogaujančius užsienyje. Tačiau, kai nuėjau prie jų nusprendęs padėti ir anglų kalba pasakyti padavėjai, ko močiutė iš jos nori, sužinojau, kad jos – ne šeimos narės. Tiesiog susitiko jau atostogaudamos. Ir žinote ką, močiutė Lena čia buvo atvykusi viena!“, – rašo „Cheaptrip“ autorė.

„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Bobulė Lena
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Bobulė Lena ragauja vietnamietiškus patiekalus

Netrukus paaiškėjo, kad močiutei tuoj 90 metų ir ji gyvena Krasnojarske. Jos gyvenimo istorija neeilinė – per karą ji dirbo pogrindyje. Vėliau ištekėjo už kariškio. Pradžioje viskas klostėsi puikiai, tačiau netrukus vyras pradėjo gerti, o šeima – byrėti, nes apsvaigęs tėvas mušdavo Leną ir jų dukrą.

„Buvo sunku...“, – į prisiminimus grįžusi sakė senutė. Šiuo metu ji gyvena viena. Vienintelė dukra susilaukė dviejų vaikų. Jie – Lenos džiaugsmas.

„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./89-erių Jelena keliauti pradėjo sulaukusi 83-ejų
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./89-erių Jelena keliauti pradėjo sulaukusi 83-ejų

Paklausta, kada pradėjo keliauti, bobulė nustebino: tik sulaukusi 83 metų ji nusprendė, kad atėjo tam tinkamas laikas. Ir nuo tada taupo iš pensijos, kad 1-2 kartus per metus galėtų kažkur išvykti.

„Kaip supratau, jai (susitaupyti pinigų kelionėms – red. past.) niekas nepadeda. Lena pasakojo, kad kasmet važiuoja į Karlovi Varai – kurortinį miestą Čekijoje – pasigydyti. Ten kartą susipažino su moterimi, pakvietusia ją paviešėti į Vokietiją. Galvojate, kad bobulė Lena pamiršo kvietimą? Nieko panašaus. Kitais metais ji ten ir nuvyko. O iš ten abi moterys kartu nuvažiavo į Čekiją“, – pokalbio su senole keliautoja detales pasakojo su ja bendravusi tinklaraštininkė

„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Lazda netrukdo mėgautis kelionės atradimais
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Lazda netrukdo mėgautis kelionės atradimais

Paprastai tokio amžiaus žmonės jau sunkiai juda ir į ilgas keliones nenori leistis. Tačiau Lenai sveikatos keliauti tikrai užtenka, nors vaikšto ji su lazdele. Blogiausia, sako pati, su akimis. Prastokai mato. Su viena – praktiškai nieko. Antroji irgi mažai gelbsti. Todėl planuoja operuoti ją, nes ankstesnė operacija nepasisekė.

Nepaisant „menkų“ sveikatos problemų, senutė neketina nustoti keliauti. O tiems, kurie stebisi ir klausia, kaip jai tai pavyksta, turi paruošusi atsakymą.

Žinoma, jai pačiai tempti daiktų pilną krepšį sunku, tačiau, kaip pati šmaikštauja, dar nebuvo taip, kad neatsirastų žmonių, kurie nepadėtų senyvai moteriškei

„Krasnojarske ji eina į kelionių agentūrą, kurios darbuotojai padeda išsirinkti kelionę, nuperka bilietus, užsako nakvynės vietas. Ypatingų sąlygų ji neieško – keliauja tik su kuprine. Žinoma, jai pačiai tempti daiktų pilną krepšį sunku, tačiau, kaip pati šmaikštauja, dar nebuvo taip, kad neatsirastų žmonių, kurie nepadėtų senyvai moteriškei“, – pasakoja su ja bendravęs „Cheaptrip“ autorė.

Pasak jos, ši bobutė tiesiog nereali! Būtent ji ėmėsi globoti naują pažįstamą ir padėjo senutei įveikti Azijos kultūros niuansus. Juolab, kad bobutė Lena nekalba jokia kita kalba, išskyrus rusų.

„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Patirti ir paragauti – tai, kas nesvetima visiems turistams
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Patirti ir paragauti – tai, kas nesvetima visiems turistams

Iš nuotraukų matyti, kad viešėdama Vietname, ji tikrai nesėdėjo kavinėje ar ant suoliuko, bet mėgavosi visomis įmanomomis pramogomis. Ir džiaugėsi gyvenimu.

„Aš rašau norėdama parodyti pasauliui, kokių nuostabių močiučių yra Rusijoje!“, – rašė istorija apie bobulę Leną pasidalinusi „Cheaptrip“ autorė.

„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Turbūt seniausia pasaulyje kuprinėtoja – bobulė Lena Vietname
„Facebook“/Cheaptripclub nuotr./Turbūt seniausia pasaulyje kuprinėtoja – bobulė Lena Vietname
Temos: 2 Pensija Vietnamas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje