Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turistų traukos centras Venecija: miestas, kuriame niekas nenori gyventi

Venecijos žymusis tiltas
123rf.com / Venecija
Šaltinis: 15min
0
A A

Italijos miestas Venecija tarsi magnetas traukia turistus, tačiau iš tiesų tai miestas vaiduoklis, kuriame niekas nenori gyventi, o vakarais, kai išplaukia turistai, jame spengia kapų tyla. Italų režisierius Andreasas Pichleris savo dokumentiniame filme „Venecijos sindromas“ atskleidžia, kas slypi už istorinių fasadų.

Pernai Veneciją aplankė 20 mln. turistų. Tai vidutiniškai 60 tūkst. žmonių per dieną, rašo newsru.com. Tai daugiau nei yra Venecijos gyventojų. Venecijoje dabar gyvena tik 48 tūkst. žmonių. Kitąmet jų bus dar mažiau.

Prieš 20 metų Venecijoje gyveno 125 tūkst. žmonių. Dabar šio istorinio miesto gyventojų sparčiai mažėja. Nepaisant to, nekilnojamojo turto kainos mieste auga. Būstą Venecijoje įsigyja užsieniečiai ir komercinės kompanijos.

Venecija – miestas, kuriame nėra kito verslo, tik turizmas, kuris miršta po to, kai gigantiški laivai vakare išplaukia iš uosto.

Vis daugiau italų iš Venecijos keliasi į žemyną ir kasryt atplaukia į Veneciją dirbti padavėjais, kambarinėmis, gondolieriais ir pardavėjais suvenyrų parduotuvėse.

Miestas jau seniai tapo muziejumi ir savotišku turistų pramogų parku. Infrastruktūra, be kurios mieste neįmanoma nuolat gyventi, pamažu nyksta.

Turgavietės, prekybos centrai, buities reikmenų parduotuvės užsidaro. Net kino teatrų savininkai meta šį verslą.

Filmo „Venecijos sindromas“ autorius pasakoja apie miestą, kuriame niekas negyvena, apie miestą vaiduoklį, kur ištisi kvartalai – apleisti, be gyvybės ženklų arba virtę senukų prieglauda. Apie miestą, kuriame nėra kito verslo, tik turizmas, kuris miršta po to, kai gigantiški laivai vakare išplaukia iš uosto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje