Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 06:15

10 naujų metų pasižadėjimų keliautojams

Naujus metus keliautojai pradeda su naujais tikslais ir pasižadėjimais
123rf.com / Naujus metus keliautojai pradeda su naujais tikslais ir pasižadėjimais

Dažnai naujus metus žmonės pradeda surašydami pasižadėjimus ir tikslus. Traveller.com pateikia 10 naujametinių pasižadėjimų, kurių 2015-aisiais turėtų laikytis kiekvienas keliautojas.

1. Atrasti ar prisiminti keliones traukiniais. Dabar, kai visai paprasta keliauti iš šalies į šalį, žemyno – į žemyną, pakeitus vieną lėktuvą į kitą, kelionės traukiniais gali būti nesuprantamos. Tačiau tikriausiai dauguma sutiks, kad traukiniai – kur kas romantiškesni nei lėktuvai, kuriuose, jei atvirai, romantikos nerasi nė su žiburiu. Keliaujant traukiniu turite galimybę valgyti padorų maistą, gerti skanią kavą, įsitraukti į pokalbius su nepažįstamaisiais arba mėgautis lėtai besikeičiančiais vaizdais už lango – stebėti, kaip kalnus keičia lygumos, ežerai ir kiti gamtovaizdžiai. Be to, traukiniai suteikia galimybę pasimėgauti vienatve ir suteikia erdvės apmąstymams.

sxc.hu/Kelionė traukiniu daugeliu atveju pranašesnė už važiavimą automobiliu ar skrydi lėktuvu.
sxc.hu/Kelionė traukiniu daugeliu atveju pranašesnė už važiavimą automobiliu ar skrydį lėktuvu.

2. Išmokti lyginti ir analizuoti skrydžių kainas ir įsigyti geriausią pasiūlymą. Lėktuvais keliaujantys dažnai turistai pasirengę viskam, kad tik gautų pigesnį bilietą. Tuo naudojasi aviakompanijos, apmokestindamos gėrimus, maistą, ausines, bagažą ir panašius dalykus. Tačiau „pigiau“ nevisada reiškia „geriau“. Ypač kai kalba eina apie ilgas keliones. Faktas, kad viskas baigiasi organizmo paros ritmo sutrikimais nuskridus keletą laiko juostų. Jei norite išsirinkti geriausią kelionės oru pasiūlymą, atlikite analizę. Perskaitykite oro linijų rekomendacijas, atsiliepimus apie konkrečias skrydžių kompanijas, apklausas, kuriose klientai įvertino oro įmonių siūlomus patogumus. Žinodami šią informaciją, Jūs galbūt pasirinksite šiek tiek brangesnius bilietus, tačiau skrisdami jausitės patogiai. O Jūsų kūnas už tai tikrai padėkos.

123rf.com nuotr./„Air Baltic“ lėktuvuose viso skrydžio metu bus galima naudotis kompiuteriais
123rf.com nuotr./Kai laukia ilgas skrydis, svarbu netaupyti lėktuvo bilietams ir įsigyti kelionę su būtinais patogumais.

3. Nevenkite diskomforto. Įsivaizduokite Venecijos pirklį ir keliautoją Marką Polą, kuris būtų nusprendęs nekeliauti dėl to, kad kelionėje laukė daug nepatogumų. Nors nesate legendiniai keliaunininkai, tačiau Jums galioja tokie patys principai, kaip ir M.Polui. Jei norime pamatyti kažką unikalaus, reikia būti pasiruošus tam tikram diskomfortui. Namibijoje teks pakentėti, nes saulės spigins negailestingai, o kiekviename plyšyje rasite smėlio. Keliausite į Himalajus – pasiruoškite dusuliui ir prakaitui. Žmonės susitaiko su šiais nepatogumais dėl būsimo rezultato. Nereikia pamiršti, kad nepatogumai prieš kelionę dažnai būna padidinami. Noras visas keliones „įvilkti“ į prabangą ir patogumus atima vieną svarbiausių kelionės tikslų – pasitenkinimo jausmą.

Kelionėje patirtas diskomfortas nebūtinai turi sugadinti svajonių atostogas.
Kelionėje patirtas diskomfortas nebūtinai turi sugadinti atostogas.

4. Palikite išmaniuosius telefonus namuose. „Ką? Nesąmonė!“ – tokios Jūsų reakcijos natūralios. Tačiau šis pasižadėjimas yra labai svarbus. Kelionių planavimo programėlės, tokios kaip „Triplt“, „PackPoint“, „Uver“ ar „Entrain“, yra naudingos. Tačiau keliaujant pagal jas nebelieka vietos spontaniškumui, nes vietos apžiūrimos „pagal planą“. Be to, išmanusis telefonas Jus visada per daug sies su namais. Tad atlikite eksperimentą: pabandykite pamiršti išmaniuosius telefonus, programėles ir elektroninį paštą, pavyzdžiui, savaitei. Užuot ieškoję informacijos telefone, darykite tai pasaulyje, kuriame esate ir keliaujate.

Pamirškite namuose išmaniuosius telefonus
Palikite namuose išmaniuosius telefonus

5. Atsakingai rinkitės vietas, kur darote asmenukes. Keliautojų noras įsiamžinti prie Niagaros krioklio ar Monos Lizos paveikslo gyvuoja nuo to laiko, kai atsirado būdas daryti nuotraukas. Tačiau asmenukės yra nauja mada ir sukelia šiokias tokias moralines problemas, kai, pavyzdžiui, fotografuojamasi karo muziejuje ar koncentracijos stovykloje ir šiuos kadrus iš karto publikuojama į socialinį tinklą „Instagram“. Pats pavadinimas rodo, kad asmenukės yra egocentriškas veiksmas. Kapinės ir paminklai skirti kitiems žmonėms, todėl lankantis ten būtina empatija. Atvirai pasakius, nesvarbu kokį filtrą uždėsite ant nuotraukų, Jūs niekada gerai neatrodysite šalia kažkieno kapo.

Asmenukė muziejuje
Asmenukė muziejuje

6. Kalbėkitės su žmonėmis. Iš tiesų šiuo metu pakankamai lengva keliauti po užsienį bendraujant tik su kitais keliautojais ar viešbučių ir kitų nakvynės vietų darbuotojais. Tačiau Jūs labai daug prarandate, jei darote būtent taip. Kultūra yra kur kas daugiau nei paminklai ir kiti turistiniai objektai – tai gyvena ir miršta kartu su žmonėmis. Išmokite bent kelis žodžius tos šalies, į kurią vykstate, kalba ir inicijuokite paprastus dialogus su vietiniais. Pažaiskite šachmatais su senuku parke, vietiniame bare pasikalbėkite su barmenu arba eikite į ekskursiją po miestą, kurią organizuoja čia gyvenantis gidas. Stipriausi įspūdžiai yra iš susitikimų su žmonėmis, ne apsilankymų istoriniuose pastatuose ar muziejuose.

Šachmatai
Šachmatai

7. Padarykite tai, kas Jus gąsdina. Dažnai sakoma, kad kelionės praplečia akiratį. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti, nuveikti kažką, kam ilgai nesiryžote dėl vienokios ar kitokios baimės. Bijote aukščio? Pabandykite šokti su guma Šveicarijoje, nuo Verzasca užtvankos. Kankina ryklių baimė? Keliaukite nardyti į Keiptauną. Nusprendę išbandyti šiuos dalykus Jūs ne tik įveiksite savo fobijas, bet ir atversite sau galimybes tolimesnėms kelionėms, kurių neberibos jokios baimės.

Šuolis su virve
Šuolis su virve

8. Pažinti savo šalį. Dažnai neįvertiname to, ką turime pašonėje. Todėl kartais vietoje Turkijos ar Maldyvų, rinkitės atostogas savoje šalyje ir atraskite čia esančius lobius. Be to, paremsite vietos turizmo rinką.

Rūkas virš Neries
Rūkas virš Neries

9. Prisiminkite, kad Afrika – tai ne viena šalis. Šią klaidą daro dauguma žmonių, pamirštančių, kad dideli žemynai turi labai daug ką pasiūlyti keliautojams. Pavyzdžiui, jau minėta Afrika yra labai didelė ir paslaptinga, todėl neretai turistai (savo patogumui) visas žemyne esančias šalis apibūdina bendriniu žodžiu. Vis dėlto taip daryti nereikėtų, juk ir Australija ar Naujoji Zelandija nėra viena šalis, kaip ir Slovėnija, Slovakija bei Bosnija ir Hercogovina. Afrikos žemyne yra 47 šalys (jei pridėsime dar kelias salas – 53 valstybės), kurių dauguma yra labai įdomios keliautojams. Pavyzdžiui, Botsvana, Ruanda, Etiopija – visos jos tokios skirtingos, kad būtina aplankyti kiekvieną atskirai. 

Etiopija
Etiopija

10. Eikite toliau. Apsiriboti kelionėmis, kurios pateikiamos reklaminiuose agentūrų kataloguose, yra panašu į tai, kai restorane sustojama valgyti po pirmojo patiekalo. Jūs nepatiriate geriausios dalies! Taigi, skaitykite, domėkitės, analizuokite, semkitės įkvėpimo, o tuomet ženkime penkis žingsnius už įsivaizduojamos kelionės vizijos ribų. Ruošiatės keliauti į Šri Lanką? Kodėl nesuorganizavus šios kelionės dviračiais. Išsinuomokite automobilį ir keliaukite po JAV. Skriskite į Italiją ir išmeskite žemėlapį, o kaip gidą po šią šalį, kurioje pilna dieviško maisto ir gėrimų, naudokite savo skonio receptorius. Grįžkite namo su istorijomis, pilnomis šviežių atradimų. 

Kokie Jūsų Naujųjų metų pasižadėjimai, susiję su keliavimu? Pasidalinkite jais komentaruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje