TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

10 priežasčių, kodėl verta padaryti pertrauką darbe ir iškeliauti

Kur nuves mane gyvenimo kelias?
Shutterstock nuotr. / Kur nuves mane gyvenimo kelias?
Šaltinis: 15min
0
A A

Į rutiną įsisukę neretai guodžiamės draugams, kad negalime sau leisti padaryti pertraukos. Tačiau visi sprendimai dažniausiai yra mūsų pačių rankose. Dauguma svajojame pabėgti iš įprastos aplinkos ir kelionėms skirti bent metus. Tad kodėl to nepavertus tikrove? Jei įtikinti savęs vis dar nepavyko, gal apsispręsti padės 10 argumentų, kuriuos pateikia keliautojų tinklalapis „Tripoto“.

1. Nereikia būti turtingam ar privilegijuotam. Viskas, kas svarbu, – apsisprendimas. Kai nusprendi, kelionė prasideda.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eurai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

2. Metų pertrauka tinka ne visiems? O gyvenimas nuo savaitgalio iki savaitgalio, atkenčiant ilgas darbo valandas pirmadienį-penktadienį su žmonėmis, kurie tavęs nesupranta, kiekvienam? Tegul klausimas lieka retorinis. Tačiau tikriausiai jis privers įsiklausyti į save. 

123rf.com nuotr./Moteris su planšete
123rf.com nuotr.

3. Manote, kad negalite palikti dabartinės aplinkos, nes pagal susidarytą „gyvenimo planą“ ilgai ir kantriai siekėte karjeros, pripažinimo ir pagaliau esate ten, kur planavote. Tačiau tokių kaip jūs – daugybė. Ir kai kurie iš jų jau apsisprendė padaryti pertrauką ir į „planą“ įtraukė keliones.

123rf.com nuotr./Planas laimėti
123rf.com nuotr./Planas laimėti

4. Sakote: „dabar tam ne laikas, reikia palaukti tinkamos progos“. Tačiau tokio dalyko kaip „idealus laikas“ nėra. Jei lauksite „idealių sąlygų“, niekada to nepadarysite.

5. „Nenoriu gyventi kaip mano tėvai, kuriems atostogos būdavo sode, ravint daržus“ – girdėta frazė? Jei tokio gyvenimo nenorite, atsakymą, ką daryti, žinote.

6. Pažinti pasaulį galima tik jį patiriant. Žiniasklaida, kitų keliautojų pasakojimai ir nuotraukos niekada neatstos tikro vaizdo – tik pats galite išsiaiškinti, ką iš tiesų padarė klimato kaina ledynams ir poliariniams lokiams. Išeikite iš savo kambario!

123rf.com nuotr./Pasaulis tavo rankose
123rf.com nuotr./Pasaulis tavo rankose

7. Sunku patikėti, bet tai tiesa: neretai kelionės kainuoja mažiau nei gyvenimas didmiestyje: būsto nuoma (ypač, jei tai darai vienas), automobilio išlaidos (ne tik jo priežiūra, bet ir parkavimas), savaitgalių šėliojimai, darbui reikalingos priemonės, rūbai – visa tai kainuoja daug. Kelionių biudžetas gali būti skirtingas. Tačiau esame tikri – to, ką išleisdavote  mieste, jums tikrai pakaks keliaujant.

8. Nenorite metus praleisti veltui? Pertrauką profesiniame darbe galima išnaudoti savanorystei. Jei tai netinka, galima kelionės metu mokytis – kalbų, masažo, amatų. Taip pat galima savo kelionę paversti „projektu“: dalintis įspūdžiais vaizdo dienoraščiuose, galų gale parašyti knygą! Įsivaizduokite, kaip įrašas apie kelionės metu įgytus įgūdžius papuoš CV.

123rf.com nuotr./Pirmoji pasaulyje dramblių ligominė Tailande, kur laukiami savanoriai.
123rf.com nuotr./Pirmoji pasaulyje dramblių ligoninė Tailande, kur laukiami savanoriai.

9. Toks etapas išmokys gyventi taupiau. O to išmokus ir įprastas gyvenimas ims atrodyti kitaip.

10. Pasaulis neapsivers aukštyn kojomis, kol jūs keliausite. Grįžę namo jūs beveik viską rasite taip, kaip palikote. Šis etapas primins važiavimą dviračiu: kartą išmokęs net po pertraukos juo važiuoti mokėsi.

123rf.com nuotr./Dviratininkas kalnuose
123rf.com nuotr./Dviratininkas kalnuose
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje