Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

12 įdomių faktų apie Briugę

Ruduo Briugėje
123rf.com / Ruduo Briugėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Briugė – Belgijos miestas, kuris ypač gražus rudenį. Jeigu savo rudens atostogoms pasirinkote Briugę, jums bus naudinga sužinoti įdomių faktų apie šią flamandų sostinę.

1. Nedidelėje Briugės teritorijoje telpa didžiausias skaičius pilių – kur kas daugiau, nei yra bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Per 50 iš 470 Flandrijos regiono pilių stūkso šiame mieste ir jo apylinkėse.

123rf.com /Naktinis miestas
123rf.com /Naktinis miestas

2. Dėl daugybės kanalų ir tiltų (jų čia – per 80) Briugė dažnai vadinama Šiaurės Venecija. Turistai gali tyrinėti miestą ir valtimi raižydami jo kanalus. Dėl vandens kelių tinklo viduramžiais Briugė buvo laikoma vienu pagrindinių Europos komercinių centrų.

3. Daugybė parduotuvių Briugėje prekiauja šokolado gaminiais, tačiau anaiptol ne visos jos gali pasigirti parduodančios būtent vietos gamybos šokoladą. Norint įsigyti būtent čia pagaminto šokolado, teks paieškoti parduotuvės, kurios vitrinoje puikuosis užrašas „handmade“.

123rf.com /Šokolado skanėstai
123rf.com /Šokolado skanėstai

4. Briugė garsėja savo liberaliomis pažiūromis. Tačiau balsuoti rinkimuose ir referendumuose privaloma kiekvienam jos piliečiui.

5. Šiame mieste didžiai vertinamas išsilavinimas, yra keletas tarptautiniu lygiu pripažintų koledžų ir universitetų. Pagal įstatymą iš mokyklos uždrausta išeiti anksčiau nei aštuoniolikos metų.

6. Garsus popmuzikos atlikėjas Gotye, hito „Somebody That I Used To Know“ autorius, gimė Briugėje.

VIDEO: „Somebody That I Used To Know“ – Gotye feat. Kimbra

7. Čia gaminami nepaprasto grožio nėriniai.

8. Šiame mieste esantis Belforto apžvalgos bokštas, iškilęs XII a., po gaisrų buvo keletą kartų atstatytas. 83 m aukščio varpinė per keturis šimtmečius pasviro į kairę visu metru. Norint pasiekti jos viršūnę tenka įveikti 366 laiptelius.

9. Turistams Briugėje rekomenduojama įsigyti juvelyrinių dirbinių. Vietos juvelyrai brangakmenius šlifuoja išskirtiniu metodu ir tą pačią techniką naudoja jau daugelį amžių.

123rf.com /Senovinė karieta Briugėje
123rf.com /Senovinė karieta Briugėje

10. Kasmet čia vykta svarbi religinė šventė – Šventojo kraujo diena. Tikslios datos ji neturi, viskas priklauso nuo to, kada buvo švenčiamos Velykos. Šventojo kraujo diena pradėta švęsti dar 1149 m., kai vienas flamandų grafas į Briugę atvežė indą, kuriame buvo saugomas Kristaus kraujas. Vertingą relikviją grafas įsigijo per Kryžiaus karus, o dabar jai nusilenkti į miestą kasmet atplūsta šimtai tūkstančių maldininkų. Gatvėse vyksta didžiulės eitynės, kurių dalyviai būna persirengę senoviniais kulto tarnautojų ir riterių drabužiais.

11. „Halve Maan“ yra alaus darykla, kurioje gaminama vienintelė alaus rūšis – „Brugse Zot“, verdama tik Briugėje. Nuo 1564 m. darykla įsikūrusi Walpleino aikštėje. Po šią gamyklą organizuojamos ekskursijos, kurių kulminacija – alaus degustacija.

12. Šiame mieste buvo filmuojamas JAV režisieriaus Martino Mc‘Donagho filmas „Reikalai Briugėje“. Pagrindinius vaidmenis atliko Colinas Farrelas, Brendanas Gleesonas ir Ralphas Fiennesas. Filme galima pamatyti daug miesto įžymybių: Belforto bokštą, centrinę miesto aikštę, tapybiškus kanalus.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite paspaudę čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje