Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

13 dviratininkams draugiškiausių pasaulio miestų: nuo nuogalių dviratininkų festivalių iki puikių dviračių takų

Nuogi dviratininkai Portlande
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nuogi dviratininkai Portlande
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Pasaulis kišenėje“ ir CNN.com pristato jums trylika pasaulio miestų, kuriuose dviračiu važiuoti yra gera. Vairuotojai šiuose miestuose pakantūs dviratininkams, o patys žmonės nekeičia dviračių į kitas transporto priemones net ir subjurus orui.

Europoje

Amsterdamas, Nyderlandai

123rf.com nuotr./Vintažiniai dviračiai prirakinti Amsterdamo centre
123rf.com nuotr./Vintažiniai dviračiai prirakinti Amsterdamo centre

Europos dviračių sostinė skina pirmąsias dešimtukų vietas daug kur, tačiau dviračiai neabejotinai yra išskirtinis miesto simbolis. Saugūs ir ilgi dviračių takai, rimta valstybės parama dviratininkams, įvairių sluoksnių žmonės važinėjantys dviračiais. Tai lemia, kad net 40 proc. visų Amsterdamo gyventojų sėda ant dviračių. 

Barselona, Ispanija

Wikimedia.org nuotr./BCN – konferencijų parkas
Wikimedia.org nuotr./BCN – konferencijų parkas

Barselonos dviračių programa dabar jau viena iš daugelio dviračių naudojimosi sistemų, kurios yra įrengiamos visos Europos miestuose. Katalonijos sostinėje dviračiai prigijo dar 2007 metais. Čia įvyko ir kasmetinė dviračių savaitė, kuri vėliau paplito per visą pasaulį. 

Berlynas, Vokietija

Leidyklos „Obuolys“ nuotr./Radijas turi pasiekti visus
Leidyklos „Obuolys“ nuotr.

Dviračiais keliaujantys berlyniečiai niekada nesijaučia vieni, kiekvieną diena apie 400 tūkst. dviratininkų mina pedalus į darbą. Vis gi miesto vadovai vis tiek nėra patenkinti situacija, todėl ir toliau milijonai eurų yra kišama į tai, kad kuo daugiau dviratininkų išvažiuotų į gatves. 

Kopenhaga, Danija

Gerdos Kalpokaitės nuotr./Dviračiai Danijoje
Gerdos Kalpokaitės nuotr./Dviračiai Danijoje

Danijos sostinėje net trečdalis darbo jėgos į darbovietes juda dviračiais. Skaičiuojama, kad per dieną Kopenhagoje numinama daugiau nei milijonas kilometrų. Jei tikrai norite šiame mieste pajusti dviratininkų ir laisvo judėjimo dvasią – užsukite į bohemos rajoną Christianiją. 

Paryžius, Prancūzija

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pilkieji Paryžiaus dviračiai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pilkieji Paryžiaus dviračiai

Paryžius nusipelno paminėjimo vien dėl savo „Velib“ visuomeninių dviračių tinklo. Tūkstančiai stilingų trijų bėgių dviračių yra išdėstyti mieste net per 1450 nuomojimo stotis. Išsinuomoti juos galima įvairiomis kainomis, tačiau pirmas pusvalandis, kaip ir Vilniuje, nemokamas.

Šiaurės Amerika

Čikaga, JAV

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Anisho Kapooro kūrinys „Cloud Gate“, tarp žmonių dar vadinamas „Čikagos pupele“. Čikaga
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Anisho Kapooro kūrinys „Cloud Gate“, tarp žmonių dar vadinamas „Čikagos pupele“. Čikaga

Per savo 22 darbo metus meras Richardas Daley sugebėjo Čikagą paversti labiausiai dviratininkams draugišku miestu JAV. Ir tai ne vien tik šnekos – nauji dviračių takai ir įstatymai saugantys dviratininkus atsiranda dar ir dabar. Be to, Čikagos miesto internetinio portalo skaitytojai čia gali sužinoti viską apie naujausias dviračių madas. 

Otava, Kanada

R.Bajoriūnaitės nuotr./Vankuverio gyventojai išsirikiuoja prie miesto autobuso
R.Bajoriūnaitės nuotr./Kanados miesto gyventojai išsirikiuoja prie miesto autobuso

Kanados sostinė oficialiai tvirtina, kad turi daugiausiai dviratininkų šalyje, jei ne visame kontinente. 170 km ilgio miesto dviračių takais lengva nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Visgi dviračių srautas sumažėja nuo gruodžio iki kovo – kai užklumpa žiema. 

Portlandas, Oregono valstija, JAV

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nuogi dviratininkai Portlande
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nuogi dviratininkai Portlande

Portlandas turi iš tiesų fantastišką dviračių takų sistemą (420 km) ir dar nuoširdesnius dviratininkus, kurie šiomis transporto priemonėmis naudojasi daugiausiai šalyje. Be to, Portlando dviratininkai susibūrę į draugišką bendruomenę, o tai jau ne toks dažnas atvejis didžiuosiuose miestuose. 

San Fransiskas, Kalifornijos valstija, JAV

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./San Francisko Aukso Vartų tiltas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./San Fransisko Aukso Vartų tiltas

Tai „Kritinės masės“ didžiausios dviratininkų renginio miestas pradininkas. Šis miestas atkreipia dėmesį ne tik masiniais renginiais, bet ir tuo, kad per pastaruosius metus dviratininkų skaičius padvigubėjo, o eismo įvykių su dviračiais sumažėjo. Be to, miestas mažina automobilių stovėjimo aikšteles ir įrengia jas dviračiams statyti. Rengiamos programos „Atidžiau dairykis dviratininkų“ ir skatinama dalintis dviračiais.

Kiti kraštai:

Pekinas, Kinija

VIDEO: Bertos Tilmantaitės pasakojimas apie dviračių entuziastę ir akrobatę Pekine

Diskutuotina? Žinoma. Tačiau tai miestas, kuriame yra daugiausiai dviračių pasaulyje. Natūralu, kad jo negalima pavadinti nedraugišku dviratininkams. Verta pažymėti, kad be pakankamos infrastruktūros, dviračių laikymo ir priežiūros sąlygų tiek daug dviračių Pekine negalėtų būti. 

Keiptaunas, PAR

123rf.com nuotr./Stalo kalnas Keiptaune
123rf.com nuotr./Stalo kalnas Keiptaune

Afrikos miestai tikrai nešauna į galvą pagalvojus apie draugiškiausius dviratininkams miestus. Daugelis jų nepritaikyti ne tik dviem, bet ir keturiems ratams, o dažnai ten sunku prasilenkti ir pėsčiomis. Tačiau Keiptaunas tikrai stengiasi tai keisti. PAR didmiestis kuria dviračių takus, dviračių stovėjimo aikšteles ir pasakoja žmonėms apie dviračių eismo sistemą, jos naudą ir galimybes. 

Bogota, Kolumbija

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Apsinuoginusios merginos ant dviračių.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Apsinuoginusios merginos ant dviračių.

Bogotos transporto iniciatyvos – pavyzdys visai Lotynų Amerikai, o pagarba dviratininkams ne išimtis. Kilometrai saugių dviračių takų ir sekmadieniai kai mašinoms uždaroms didelės gatvės, paverčia dviratininkus tikrai laimingais. 

Pertas, Australija

123rf.com nuotr./Pertas – vienas sveikiausių miestų pasaulyje
123rf.com nuotr./Pertas – vienas sveikiausių miestų pasaulyje

700 km dviračių takų ir galimybę visas miesto įžymias vietas pamatyti apvažiavus dviračiu, paverčia šį ketvirtą didžiausią Australijos miestą puikia vieta gyventi. Miestas turi puikius žemėlapius ir kitas dviratininkams reikalingas paslaugas.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje