Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 3d. 08:00

14 festivalių pasaulyje, kurių 2015 metais negalite pramiegoti

2013 metų „Burning man“ festivalio skulptūros
Pauliaus Musteikio nuotr. / 2013 metų „Burning man“ festivalio skulptūros

Nėra netinkamo laiko keliauti. Tačiau planuojant atostogas verta pasidomėti, kada šalyje ar mieste, į kurį vykstate, rengiami geriausi festivaliai ir šventės. Tokie renginiai leidžia patirti daugiau, nes į svarbiausius metų įvykius vietiniai įdeda visą savo širdį – todėl šios šventės būna nepamirštamos. Tad kokie geriausi 2015-ųjų festivaliai ir šventės, kurių negalima praleisti?

Atsakymą pateikia Traveller.com. Išnagrinėję pasaulyje rengiamus festivalius, skaitytojams jie pateikia 14 tokių renginių sąrašą.

Ati-Atihan festivalis Filipinuose
Ati-Atihan festivalis Filipinuose

1. Dauguma keliautojų ir be šio sąrašo žino tokius papuliarius masinius festivalius kaip alaus šventę „Oktoberfestą“ ar pomidorų fiestą „La Tomatina“. Tačiau pasaulyje rengiama kur kas daugiau išskirtinių festivalių. Vienas tokių – Ati-Atihan, Filipinuose. Kalibo mieste vykstanti šventė yra tokia ryški, kad apie ją geriausia pasakoti vaizdais. Kūdikėliui Jėzui skirta šventė savo prigimtimi vis dėlto pagoniška. Festivalis susideda iš genčių šokių, muzikos, vietiniai apsirengia spalvingais kostiumais, užsideda nacionalinius ginklus ir rengia eisenas. Kada vyks: sausio 10 d.

Apelsinų mūšis Italijoje
Apelsinų mūšis Italijoje

2. Apelsinų mūšis Italijoje. Visi žino „La Tomatina“ – Ispanijos pomidorų kovą, tačiau tik nedaugelis yra girdėję apie apelsinų karą šiaurinėje Italijos dalyje, miestelyje Ivrea. Festivalio kilmė neaiški. Tačiau tradicija nesikeičia jau daugelį metų – kelios komandos (paprastai devynios) pasidalina apelsinus ir mėto juos vieni į kitus. Turistai turi galimybę šį mūšį stebėti iš saugios „žiūrovų“ pozicijos – dažniausiai kai kurie pastatai prieš renginį uždengiami – čia ir galima pasislėpti žiūrovams. Tačiau norintieji turi galimybę prisijungti prie „purvinos“ kovos. Kada vyks: vasario 14 d.

Hadaka Matsuri, Japonija
Hadaka Matsuri, Japonija

3. Hadaka Matsuri, Japonija. Naros mieste vykstantis festivalis labai japoniškas. Tačiau tiems, kas seniai svajojo vieną dieną prisijungti prie gigantiškų grumtynių, kuriose nuogi japonų vyrai kovoja lediniame vandenyje dėl šventos lazdos (ji esą užtikrina laimę visiems metams), Hadaka Matsuri – idealus renginys. Festivalis beprotiškas. Tačiau būtent į jį plūsta tūkstančiai turistų. Gal metas ir Jums? Kada vyks: vasario 18 d.

Holi, Indija
Holi, Indija

4. Holi, Indija. Tai – spalvų mūšis, tad prieš keliaujant verta į kuprinę ar lagaminą įsidėti senus rūbus arba tuos, kurių seniai norėjote atsikratyti (bet kažkas vis sulaikydavo). Holi festivalis žymi pavasario pradžią, todėl ši šventė yra ypatingai ryški. Holi paprastai švenčiama vasario-kovo mėnesiai per pilnatį ir viename iš senųjų kalendorių laikoma naujaisiais metais. Holi šventė siejama su meilės dievu Kamadeva, be to, viena iš šventės reikšmių – gėrio pergalė prieš blogį (pavasario, atgimimo – prieš žiemą, sąstingį). Dalyvaujantieji festivalyje turi tepti veidus ir kūną dažnais, visi laistosi nuspalvintu vandeniu. Kada vyks šiemet: kovo 6 d.

5. SXSW (South By Southwest) JAV. Šis festivalis, jungiantis muziką ir kiną, demonstruoja tai, kas geriausia Ostine, Teksaso valstijoje. Savaitės trukmės šventėje netrūksta gyvos muzikos, filmų ir meno parodų – visas miestas virsta festivalio vieta. Jei reikėtų apibūdinti tai, kas vyksta festivalio metu, užtektų parašyti žodį „keista“. Tačiau būtent tai ir vilioja žmones. Daugiau informacijos apie šių metų festivalį – www.sxsw.com. Kada vyks: kovo 13-22 d.

123rf.com/Vandens mūšiu tailandiečiai pradeda Naujuosius metus.
123rf.com/Vandens mūšiu tailandiečiai pradeda Naujuosius metus.

6. Songkranas, Tailandas. Vandens mūšis tailandiečiams leidžia nuplauti visas nelaimes ir naujus metus pradėti švariai. Geriausias būdas pasimėgauti šiuo festivaliu – nusipirkti didelį vandens šautuvą ir įsitraukti į šlapią mūšį gatvėse. Kada vyks: balandžio 13 d.

Karaliaus diena, Nyderlandai
Karaliaus diena, Nyderlandai

7. Karaliaus diena, Nyderlandai. Seniai planuojate važiuoti į Amsterdamą? Palaukite laiko, kada olandai švenčia savo karaliaus dieną. Šventėje jie savęs neriboja – į karaliaus sveikatą daug geriama ir valgoma. Šią dieną visa Olandija virsta turgumi. Visi parduoda viską, ko reikia ir ko nereikia. Turgūs yra didžiausias gėris šeimoms su mažais vaikais, nes beveik už euro centus galima susipirkti visą vaikišką amuniciją – knygas, žaislus, vežimėlius ir t.t. Belieka pridurti, kad apsilankyti Olandijoje geriausia būtent pavasarį, balandžio mėnesį, nes tuomet laukuose žydi tulpės, narcizai, hiacintai. O apsilankius kartu galėsite atšvęsti ir Karaliaus dieną. Kada vyks: balandžio 27 d.

8. Combat des Reines, Šveicarija. Paprastai susikaustę šveicarai per šį festivalį, regis, išsilaisvina: duoda valią savo balsui ir aktyviai dalyvauja išprotėjusių karvių varžybose. Karvių? Taip, taip. Būtent jos yra festivalio „vinis“. Dvi specialiai treniruotos karvės kovoja viena su kita. Laimėjusi paskelbiama „karalienių karaliene“ (La Reine des Reines). Gyvulių ragai specialiai užapvalinami, todėl kovos metu jos viena kitos nesužeidžia – daugiausia stumdosi. Varžybos neįsivaizduojamos be firminių sumuštinių ir alaus. Kada vyks: gegužės 11 d.

123rf.com/Festivalis Peru
123rf.com/Festivalis Peru

9. Raymi, Peru. Kuskas – kalnų miestas, buvęs svarbiausiu Inkų imperijoje, savo šlovę prisimena kartą per metus. Tuomet, kai mieste vyksta Inti Raymi festivalis. Šiais laikais šventėje dažniausiai svarbiausiu akcentu tampa koncertai ir eisenos miesto gatvėmis. Tačiau savo vietą programoje randa ir Saulės dievo garbinimo apeigos. Jei galvojate važiuoti į Peru, nėra geresnio meto nei tuomet, kai vyksta šis festivalis. Kada vyks: birželio 24 d.

10. Exit Festival, Serbija. Europoje rengiama daug gerų muzikos festivalių, tokių kaip Glastonburio ar Roskildės, Bestivalio. Tarp geriausiųjų patenka ir „Exit Festival“, rengiamas Serbijoje. Keturių dienų fiesta vyksta Naujojo Sado pilyje. Paprastai festivalyje dalyvauja maždaug 30 tūkst. žmonių, tarp kurių nemažai pasaulinio masto žvaigždžių. Kada vyks: liepos 9 d.

11. Nacionalinis kaukių festivalis, Papua Naujoji Gvinėja. Ši šalis save pristato kaip patrauklią nuotykių kryptį, kurioje netrūksta kultūrinių renginių ir festivalių. Vienas ryškiausių – Navionalinis kaukių festivalis, vykstantis Rabaulio mieste. Keturias dienas trunkančioje šventėje kuriamos autentiškos kaukės – jas daro meistrai, suvažiavę iš viso pasaulio. Kada vyks: liepos 14-17 d.

Burning man LT nuotr./Festivalio akimirkos
Burning man LT nuotr./Festivalio akimirkos

12. „Degantis žmogus“ (angl. Burning Man), JAV. Šis festivalis paskutiniais metais išgyvena renesansą, o tai paradoksalu, nes festivalis „Degantis žmogus“ yra unikalus. Jo esmė – laikinai įkuriamas miestas viduryje Nevados dykumos. Festivalyje niekas neparduodama ir neperkama, čia karaliauja visos meno rūšys ir neribojama jokia saviraiška. Bet kuris patekęs ten bus beprotiškai laimingas. Arba laimingas beprotis. Kada vyks: rugpjūčio 25 d.

Mirusiųjų dienos suvenyrai, Meksika
Mirusiųjų dienos suvenyrai, Meksika

13. „Mirusiųjų diena“ (isp. Dia de los Muertos), Meksika. Ši šventė skirta pagerbti išėjusias sielas. Tačiau tai daroma meksikietišku būdu: gatvėse rengiami paradai, kuriuose dalyvaujantys vietiniai dėvi specialius kostiumus. Vidurnaktį kiekvienas vyksta į savo „piligriminę“ kelionę į kapines. Grįžę tęsia šventę gatvėse. Mirusiųjų diena – puikus metas aplankyti Meksiką, ypač Oaxaca miestą. Kada vyks: spalio 31 d.

Fejerverkai Edinburge
Fejerverkai Edinburge

14. Hogmanay, Škotija. Baigti metus Škotijoje, triukšmingai švenčiant Naujųjų sutikimą su vietiniais gatvėje, – visai nebloga mintis. Tačiau reikia nusiteikti rimtiems išbandymams – Edinburge vykstantis Naujų metų sutikimas škotiškai – Hogmanay gatvės festivalis – pareikalaus stipraus skrandžio ir neišsenkančios energijos. Į šią šventę suvažiuoja žmonės iš viso pasaulio. Visą parą vyksta koncertai, šokiai, pasirodymai, eisenos, o viską vainikuoja šventiniai fejerverkai. Kada vyks: gruodžio 30 d.

Kokias šventes ir festivalius Jūs planuojate aplankyti 2015 metais? Dalinkitės idėjomis komentaruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Gdansko Aktualu

Nužudyto Gdansko mero žmona: žmonėms sunku suvokti, kad neapykanta gali būti tokia didelė

Aktualu

Theresos May vyriausybė nedideliu balsų skirtumu atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Aktualu

„Brexit“: ar po 72 dienų lietuviams teks grįžti namo?

15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klampus smėlis, gedimai ir iškovota penkta vieta

Interviu 24sek

Buvusį klubą 23 taškais pasveikinusį Roką Giedraitį nustebino sirgalių sutikimas

Verslas

Miesto estetika ir kaimo praktiškumas: dizainerė įrodė, kad tai suderinama

Vardai

„120“ apsiskelbė „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojais, bet komisija nuleido ant žemės – skyrė 0 balų

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Gazas

Priešpaskutinis etapas įveiktas: finiše – abu Lietuvos motociklininkai

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

15min recenzija Kultūra

„Žalioji knyga“: patogi komedija nepatogia tema

24sek

Sėkmės pasigedęs Dainius Adomaitis: apie „Ryto“ klaidas ir nedėkingą lipduką

Mokslas.IT

Advokatas: „Linkomanijos“ byla bus paskutinė – nauja tvarka leis blokuoti svetaines be teismo

Gyvi regionai

Žiemą vilniečius šildo telšiškės siuvami paltai

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

Pasaulis kišenėje

Neskaitę šių patarimų į Pietų Ameriką dar nevažiuokit

Gyvenimas

6 kūdikio kambario dekoravimo klaidos, kurių turėtumėte vengti

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Graikijos premjeras A.Cipras laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo

Sportas

Italijos Supertaurę į viršų kėlė Turino „Juventus“

24sek

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš R.Giedraičio tempiamą ALBA

Naujienos

15min iš Gdansko Aktualu

Nužudyto Gdansko mero žmona: žmonėms sunku suvokti, kad neapykanta gali būti tokia didelė

Aktualu

Theresos May vyriausybė nedideliu balsų skirtumu atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Aktualu

„Brexit“: ar po 72 dienų lietuviams teks grįžti namo?

15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klampus smėlis, gedimai ir iškovota penkta vieta

Interviu 24sek

Buvusį klubą 23 taškais pasveikinusį Roką Giedraitį nustebino sirgalių sutikimas

Verslas

Miesto estetika ir kaimo praktiškumas: dizainerė įrodė, kad tai suderinama

Vardai

„120“ apsiskelbė „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojais, bet komisija nuleido ant žemės – skyrė 0 balų

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Gazas

Priešpaskutinis etapas įveiktas: finiše – abu Lietuvos motociklininkai

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

15min recenzija Kultūra

„Žalioji knyga“: patogi komedija nepatogia tema

24sek

Sėkmės pasigedęs Dainius Adomaitis: apie „Ryto“ klaidas ir nedėkingą lipduką

Mokslas.IT

Advokatas: „Linkomanijos“ byla bus paskutinė – nauja tvarka leis blokuoti svetaines be teismo

Gyvi regionai

Žiemą vilniečius šildo telšiškės siuvami paltai

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

Pasaulis kišenėje

Neskaitę šių patarimų į Pietų Ameriką dar nevažiuokit

Gyvenimas

6 kūdikio kambario dekoravimo klaidos, kurių turėtumėte vengti

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Graikijos premjeras A.Cipras laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo

Sportas

Italijos Supertaurę į viršų kėlė Turino „Juventus“

24sek

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš R.Giedraičio tempiamą ALBA

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:32
21:00
02:06

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje