Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 4d. 10:08

15 nelankomiausių pasaulio šalių (II)

Berniukas Somalyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Berniukas Somalyje

„Pasaulis kišenėje“ tęsia pasakojimą apie nelankomiausias, bet dėmesio vertas pasaulio šalis. Pirmoje dalyje pasakojome apie pirmąsias 8 iš 15-os valstybių sąrašo. Tarp jų buvo Bisau Gvinėja, Butanas, Čadas, Amerikietiškas Samoa, Komorų ir Saliamono salos bei Centrinės Afrikos Respublika. Dabar pateikiame dar 7 nelankomiausias pasaulio valstybes. Jas aplanko dar mažiau žmonių, nei pirmąsias, bet jos tikrai vertos keliautojų dėmesio.

8.  San Tomė ir Prinsipė

Per metus aplanko 12 000 turistų

David Spender/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio aalys
David Spender/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio šalys

Kodėl čia nevažiuojama: Pirmiausiai dėl to, jog apie šią šalį retai kas yra girdėjęs. Salose įsikūrusi valstybė neturi didesnių skurdo ar politinių problemų. Į ją nuskristi galima tiesiai iš Lisabonos. Nevažiuoja turistai į šią šalį, nes nežino, jog ji tokia yra.

Kodėl čia verta apsilankyti: Rami salos atmosfera, lėtas gyvenimo būdas, puikios nardymo galimybės, žygiai į džiungles ir jaukūs vietos žvejų kaimeliai sukuria nuostabią erdvę puikioms atostogoms nuo didmiesčio ir civilizacijos. Kad jau ir nedidukės Žaliojo iškyšulio salos sugebėjo išsikovoti populiarumą pasaulyje, tai gali padaryti ir San Tomė ir Prinsipė.

7. Turkmėnija

8 000 turistų per metus

V.Miliaus nuotr./Turkmėnijos moteris
V.Miliaus nuotr./Turkmėnijos moteris

Kodėl turistai čia nevažiuoja: Beprotis šios šalies diktatorius Sapamuratas Niazovas, uždaręs kone visas šalies ligonines, pervadinęs metų mėnesius savo mamos garbei ir pastatęs dešimtis absurdiškų auksinių statulų, jau pasitraukė nuo politikos scenos. Vis dėlto, dar sunku pavadinti Turkmėniją draugiška ir svetinga šalimi turistams. Gauti vizą į šią šalį – itin sunku, o norintiems keliauti savarankiškai – tikrai teks apie tai pamiršti.

Kodėl verta čia važiuoti: Pirmiausia, dėl spalvotų kanjonų ir juodo smėlio dykumų. Vietos mečetės, tautiniai šokiai su vietos kostiumais ir senoviniai miestai – visa tai tikrai turi žavesio ir yra verta dėmesio.

6. Moldova

7 000 turistų per metus

Moldovoje siautėjo riauaininkai.
Moldovoje siautėjo riaušininkai.

Kodėl čia nekeliaujama: Moldova – skurdžiausia Europos valstybė, jos sostinė Kišiniovas – panaši į niūrias betonines džiungles. Tiesa, atvykti į Moldovą nėra sunku, o ir viza nereikalinga. Tačiau čia nėra jokių turistinių maršrutų ar žemėlapių, jokių rodiklių ir turizmo informacijos centrų. Atvykę čia turistai dažnai lieka patys su savimi.

Kodėl čia verta apsilankyti: Moldaviški vynai – štai kas traukia žmones į šią valstybę. Būtent jie ją garsina užsienyje. Krikovos komplekse slepiasi didžiausias ir ilgiausias vyno rūsys pasaulyje: tai tikras požeminis vynų miestas, kurio sienos pastatytos iš vynų statinių. Be kita ko, Kišiniovas, nors ir nelabai patrauklus, bet jame galima visai smagiai pasilinksminti, teigia, ten nukeliavusieji.

5. Maršalo salos

Apie 6 000 turistų per metus

Navy/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio aalys
Navy/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio šalys

Kodėl čia nevažiuoja turistai: Maršalo salos pirmiausiai garsėja kaip nelaiminga vieta, tapusi branduolinių bandymų aikštele. Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl į šią vietą užsuka vos keletas turistų – jos izoliuota padėtis bei itin nepatogus susisiekimas.

Kodėl verta čia važiuoti: Čia gausite visą standartinį Ramiojo vandenyno salų poilsio kompleksą: vaizdingos įlankos, draugiški vietos gyventojai, daugybė koralinių rifų ir keletas puikių vietų nardymui.

4. Kiribatis

Apie 3 900 turistų per metus

Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio aalys
Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio šalys

Kodėl čia nevažiuojama: Pasiekti Kiribatį – užduotis ne iš lengvųjų. Be to, sunkiausia užduotis jūsų laukia tuomet, kai reikia pasirinkti į kurią šalies dalį važiuoti. Kiribačio žemėlapis primena po Ramųjį vandenyną išbarstytą konfeti, todėl keliauti iš vienos Kiribačio salos į kitą – tai tas pats, kas atvykti čia iš kito žemyno.

Kodėl čia verta apsilankyti: Kalėdų sala, priklausanti Kiribačiui, išgarsėjo 1999-aisiais, kuomet tapo pirmąja vieta pasaulyje, įžengusia į naująjį tūkstantmetį. Be to, ši sala garsėja ir kaip geriausia vieta žvejybai bei nardymui.

3. Tuvalu

1 100 turistų per metus

David Spender/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio aalys
David Spender/ Flickr.com/creativecommons nuotr./Nelankomiausios pasaulio šalys

Kodėl čia nevažiuoja turistai: Tuvalu – tai mažytis žemės lopinėlis Ramiojo vandenyno pakrantėje, kuriam lemta tapti pirmąja pasaulio valstybe, panirsiančia po vandeniu dėl globalinio klimato atšilimo. Patekti čia itin sunku: čia vykdomi tik itin brangūs skrydžiai iš Fidžio salos.

Kodėl čia atvykti verta: atrodo Tuvalu kaip klasikinis salų rojus. Be to, čia yra ir nepakartojamo grožio įlankų. Tiesa, turistams greitai nusibosta po jas nardyti ir plaukioti.

2. Somalis

Apie 500 turistų per metus

Somalyje ruoaiamas maistas
Somalyje ruošiamas maistas

Kodėl čia nekeliaujama: apie aršius Somalio piratus, ir šiais laikais „patruliuojančius“ palei Somalio pakrantes, girdėjo net ir tinginys. Tačiau smurtas ir plėšimai Somalyje pasitaiko ne tik jūroje, jų, deja, daugėja ir sausumoje: nuolatiniai karai, valstybiniai perversmai, islamo ekstremistai ir iki dantų ginkluoti vietos gyventojai mažai padeda ramiam poilsiui.

Kodėl atvažiuoti verta: Pavyzdžiui, todėl, kad po grįžimo namo savo draugams atrodysite jei ir ne herojus, tai bent jau beprotis. O juk šiame jausme tikrai yra savo šarmo.

1. Nauru

200 turistų per metus

Kodėl čia nevažiuojama: Nauru – viena mažiausių pasaulio valstybių: 21 kv. km. Joje gyvena apie 10 000 žmonių ir veikia 2 viešbučiai. Įdomi sala tuo, jog tai vienintelė vieta, kurioje išgaunami fosforitai. Skraido čia viena vienintelė oro bendrovė, o užsieniečiams reikalinga viza, kurią tikrai nėra lengva gauti. Bent jau todėl, jog Nauru valstybė neturi daug konsulatų pasaulyje.

Kodėl čia apsilankyti verta: Čia gražūs ir jaukūs paplūdimiai. Be to, tai viena mažiausių pasaulio valstybių ir vienintelė pasaulio šalis, kurioje nėra sostinės. Tad Nauru – tikrai įdomi patirtis užkietėjusiems keliautojui, renkančiam savo pase pasaulio šalių antspaudus.

Pirmąją teksto dalį galite rasti čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje