Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 20:30

16 atostogų vietų kelionėms su vaikais: kur, kada ir ką nuveikti

Atostogų idėjos su vaikais
Atostogų idėjos su vaikais

Vaikų atostogos – puikus metas pakeliauti su savo atžalomis. Keliaujantys vaikai sparčiai tobulėja, greičiau tampa savarankiški, išmoksta naujų kalbų, turi platesnį pasaulio suvokimą. Natūralu, kad tėvams norisi, jog vaikai ne tik pailsėtų, bet ir gautų naujų įspūdžių, patirtų nuotykių, pažintų kitas kultūras. Ne visada tokios kelionės yra linksmos ir nerūpestingos. Dažniau tai tampa iššūkiu – vienoje kelionėje suderinti visų šeimos narių norus ir poreikius. Šypsenos nuotraukose gali slėpti ir nuovargį, ir neišsipildžiusius norus bei svajones. 

Geriausios kelionės su vaikais įvyksta tada, kai jos yra suplanuotos. Tinkamai pasiruošus, galima turėti pilnas įspūdžių savaites ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Vaikams patinka žinoti, ką jie veiks ir ko jiems tikėtis. Didžiajai daugumai vaikų patinka vandens pramogos. Suderinus pramoginę ir pažintinę dalis, galima susiorganizuoti puikias atostogas. Be visiems žinomų Disneilendo Paryžiuje ar Legolendo Danijoje, pasaulyje yra daug įdomių vietų, kurias verta parodyti savo vaikams.

Vienas moderniausių pasaulyje mokslo centrų – Koperniko muziejus Varšuvoje, kuriame vaikai kviečiami ne tik apžiūrėti, bet ir patys dalyvauti procesuose: pagaminti elektrą mindami dviratį, įvertinti savo emocinį intelektą ar baimės lygį ir net pajusti žemės drebėjimą, prilygstantį 6 balams. Arba Liverpulyje esantis „Zip Worl Slate Caverns“ pramogų parkas po žeme, kur laukia daugybė išbandymų: po žeme leidžiamasi lynais, virvių tiltais, požeminiais tuneliais.

Netoli Berlyno visą parą dirbantis vandens ir poilsio parkas nustebins sukurtomis tikromis tropinėmis salomis „Tropical Islands“, egzotiškais paukščiais ir flamingais. Čia sukurtame Atogrąžų kaimelyje su tradiciniais Tailando, Borneo, Samoa ir Balio salų nameliais veikia didžiulis baseinas su 200 metrų ilgio smėlio paplūdimiu, Balio lagūna, fontanais ir dirbtiniais kanalais.

Kiekvienoje šalyje yra pramogų vaikams, kviečiame kartu pakeliauti po kelias iš jų:

Suomija

Tūkstančių ežerų šalyje gimė mažieji Muminukai. Pramogų vaikams apstu ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Įdomu: Pramogų parke „Linannmaki“ vaikų laukia 40 atrakcionų. Interaktyviame Jūrų muziejuje „Sea life“ plaukioja tokie plėšrūnai, kaip rykliai ir piranijos. Verta pamatyti požeminę žaidimų vietą „Leikkiluola“. Mokslo centre „Eureka“ yra eksponuojami ne tik naujausi mokslo pasiekimai, bet ir žiurkių krepšinio aikštynas. Daugiau nei 150 gyvūnų rūšių vaikai gali pamatyti Helsinkio zoologijos sode. Žiemą atgyja Laplandija, kurioje gyvena Kalėdų Senelis. Samių gentys laukinėje Suomijos gamtoje augina elnius, važinėja šunų kinkiniais, o atvykusiems turistams mielai pasakoja apie išgyvenimą šalčio sukaustytoje žemėje.

Geriausias laikas keliauti: vasaros mėnesiais ir kalėdiniu laikotarpiu.

Islandija

Vasaromis iki vidurnakčio šviečianti saulė ir įstabus kraštovaizdis vaikams dar ilgai sapnuosis po kelionės į Islandiją. Stulbinanti savo kontrastais, kanjonais, kriokliais, besikeičiančiais vaizdais. Tokia laukinė ir unikali šios šalies gamta nustebina ir daug po pasaulį keliavusius.

Įdomu: Ugnikalnis, geizeriai, karštosios versmės, lavos laukai ir paslaptingi urvai, ledynai ir ledkalniai, didžiausi Europoje kriokliai, vandenyno pakrantė, Šiaurės pašvaistės stebėjimas, slėniai, Žydroji lagūna. Vyresnieji gali jodinėti žirgais, medžioti elfus, eiti į žygius, stebėti banginius. Verta aplankyti baltųjų lokių buveinę – Grimsey salą, kurioje galima pajusti poliarinę naktį.

Geriausias laikas keliauti: rugpjūčio mėnesio pradžioje.

Kenija

Nereikia baimintis su vaikais vykti į tolimąją Keniją. Vaikams – tai bus ne tik neužmirštamas nuotykis, bet ir visiškai kitos kultūros ir gamtos pažinimas.

123rf.com nuotr./Kenija
123rf.com nuotr./Kenija

Čia gyvena ne tik geriausi pasaulio maratono bėgikai, čia galima dūkti nuostabiuose paplūdimiuose. O labiausiai traukia laukinė gamta – daugelis didžiausių pasaulio žinduolių gyvena žaliose savanose. Kenijoje yra per 40 nacionalinių ir privačių parkų. Mums neįprastas ir įdomus vietinių gyvenimas, o masajų ir kitos gentys vaikams paliks ilgai neišblėstančius įspūdžius.

Įdomu: Masai Maros draustinis, laukinių gyvūnų safaris, gyvūnų prieglaudos, kuriose galima paglostyti raganosį, pamaitinti žirafą, susitikti su šimpanzėmis, liūtais, drambliais ir kitais gyvūnais. Tiesiog privaloma aplankyti genčių kaimus, susipažinti su jų tradicijomis. Įdomu pasivaikščioti arbatos ir kavos plantacijose. Vyresni vaikai gali panardyti nacionaliniuose jūros parkuose Indijos vandenyne. Turint laiko aplankyti netoliese esančią Zanzibaro salą, Tanzaniją.

Geriausias laikas keliauti: nuo liepos iki spalio mėnesio arba nuo sausio iki kovo mėnesio.

Kreta, Graikija

Kretoje pramogų vaikai niekada nepritrūksta, o vietinių gyventojų yra labai laukiami ir mylimi.

123rf.com nuotr./Kreta
123rf.com nuotr./Kreta

Paieškojus, galima rasti viešbučių su vandens kalneliais, atskirais baseinais ar graikiškos virtuvės specialiu valgiaraščiu vaikams. Kretą geriausiai pamatyti važinėjant po apylinkes, vietoje išsinuomojus automobilį. Iš anksto neužsakius automobilinės vaiko kėdutės, gali būti, kad jos negausite, todėl verta tuo pasirūpinti, kuomet užsakinėjate transporto priemonę.

Įdomu: vaikus vilioja vienas didžiausių ir moderniausių akvariumų Europoje – „Creataquarium“, Dinozaurų parkas, kuriame gausybė dinozaurų muliažų, akvariumas „Aquaworld“, kuriame dauguma gyvūnų, esančių šioje vietoje buvo išgelbėti ar saugomi, kol sugyja po sužalojimų. Su vyresniais vaikais galite patraukti į žygį pėsčiomis po Samarijos tarpeklį, nardyti. Įdomi kelionė laivu (apie 2,5 val.) į netoliese esančią Santorinį salą, į kurią geriau vykti arba su nakvyne, arba su vyresniais vaikais dėl ypatingai gausaus turistų skaičiaus ir pakankamai ilgos kelionės.

Geriausias laikas keliauti: nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Tenerifė

Visus metus dėl nuostabaus klimato atvira – Tenerifės sala. Čia ne tik puikiai pritaikyta infrastruktūra mažiesiems, bet ir daugybė vaikams skirtų pramogų.

Įdomu: Delfinų ir banginių stebėjimo turai, povandeninių laivų safariai, miegantis ugnikalnis, lavos takai, Loro parkas, kuriame gausu pinginų, delfinų, o papūgų – net 3 tūkst. rūšių. Drugelių ferma, Mokslo ir kosmoso muziejus, Las Aguilas zoologijos ir botanikos sodas, Beždžionių parkas, juodo smėlio paplūdimiai. Čia yra vienas iš penkių geriausių vandens atrakcionų parkų pasaulyje – „Siam“, kuriame galima stebėti delfinus ir banginius.

Geriausias laikas keliauti: visus metus

Tailandas

Azijos šalys labai myli vaikus. Juos nuoširdžiai kalbina, liečia, fotografuoja, tad dėmesio čia nepritrūksta nei vienas atvykęs vaikas. Kur bekeliautumėte, šioje šypsenų šalyje jūsų šeimą pasitiks labai draugiška aplinka.

123rf.com nuotr./Tailandas
123rf.com nuotr./Tailandas

Tailande gyvena ypatingai daug žiemas savo šalyse į puikų klimatą iškeitusių šeimų su mažais vaikais. Tai puiki vieta ne tik supažinti vaikus su kita kultūra, bet ir praplėsti vaikų maisto skonių racioną.

Žinant žiaurias Tailande laikomų laukinių gyvūnų laikymo sąlygas ir kankinančius jų dresavimo būdus, nepatartina lankytis dramblių, gyvačių, beždžionių, tigrų ir kitų gyvūnų pasirodymuose.

Įdomu: šalies kontrastai – nuo lūšnynų iki prabangių dangoraižių, šventyklos, atogrąžų gamta, džiunglės, laisvėje gyvenantys gyvūnai, nuostabūs paplūdimiai, galimybė pasiplaukioti baidarėmis, salos, pasiekiamos laivais. Nuotykių parkai medžiuose. Puketo saloje yra vandenlenčių, Dinozaurų ir golfo, skraidančių trapecijų parkai, Puketo akvariumas.

Geriausias laikas keliauti: nuo lapkričio iki kovo mėnesio.

Turkija

Ši šalis ne veltui pirmauja tarp besirenkančių keliauti su vaikais – trijų valandų skrydis, kokybiški viešbučiai su „viskas įskaičiuota“ maitinimu, baseinai, vaikų klubai, diskotekos, daugybė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems skirtų pramogų. Daugumoje viešbučių yra auklės paslaugos.

123rf.com nuotr./Viešbutis Turkijoje
123rf.com nuotr./Viešbutis Turkijoje

Renkantis viešbutį, verta atkreipti dėmesį į ten esančias pramogas – vaikai ypatingai mėgsta vandens kalnelius, jeigu yra mažų vaikų svarbu, kad būtų mažo gylio baseinai. Taip pat svarbus yra atstumas tarp viešbučio ir oro uosto. Pasirinkus tolimesnį, gali tekti važiuoti dar tiek pat, kiek truko skrydis.

Įdomu: delfinų, vandens ir pramogų parkai, ekskursijos piratų laivais. Vyresniems vaikams patiks Pamukalė, raftingas, skrydis vandens parašiutu, vandens ir sporto pramogos paplūdimyje.

Geriausias laikas keliauti: nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Jungtinės Amerikos Valstijos

Vienos kelionės neužteks, kad pamatyti visą Ameriką, bet gerai suplanavus atostogas, patirti įspūdžių galima išties labai daug. Įspūdingi didmiesčiai, gamtos, technologijų stebuklai, filmų, muzikos ir pramogų industrija, Holivudo žvaigždės ir daugybė kitų dalykų laukia ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų, o jie čia labai mylimi.

123rf.com/„Disney“ parkas
123rf.com/„Disney“ parkas

Įdomu: daugybė pačių įvairiausių muziejų, ypatingai Vašingtone, kuris yra tikras muziejų miestas: savaitę ten gali praleisti vien nemokamuose muziejuose: indėnų, oro ir kosmoso, juodaodžių, gamtos istorijos ir t.t. Kvapą gniaužia buvusioje indėnų žemėje įsikūręs Josemičio nacionalinio parko muziejus.

Amerikoje galima paragauti viso pasaulio valgių, yra galybė zoologijos sodų, pačių įvairiausių pramogų parkų, atrakcionų. Čia mažieji keliautojai galės sutikti filmų personažus, pabūti legendiniame Walto Disney pasaulyje. Floridoje įsikūrusi magijos karalystė – tikras lobis vaikų akims ir didžiausias pasaulyje pramogų parkas. Jo plotas – kaip ketvirtis Vilniaus.

Itin įspūdingi Didžiojo kanjono, Braiso kanojono, Natūralių arkų nacionaliniai parkai, Monumentų slėnis. Daugiausiai gražių nacionalinių parkų – Jutos valstijoje ir aplink ją. Tikras stebuklas – Niagaros kriokliai. Besidomintiems kosmosu – veikiantis kosmodromas Kanaveralo kyšulyje, Floridoje.

Geriausias laikas keliauti: visus metus, priklausomai nuo pasirinktos kelionės krypties.

Egiptas

Puiki kryptis per rudens ar žiemos vaikų atostogas. Penkios valandos skrydžio ir Jūs Egipte, kur pasitinka „viskas įskaičiuota“ viešbučiai su pramogomis vaikams, graži jūra, smėlio paplūdimiai, saulėtos dienos.

123rf.com nuotr./Vandens pramogos – beveik visuose Egipto viešbučiuose
123rf.com nuotr./Vandens pramogos – beveik visuose Egipto viešbučiuose

Įdomu: vaikams paliks įspūdį ne tik viešbutyje esančios pramogos, bet ir paviršinis ar giluminis nardymas Raudonojoje jūroje, safaris su džipais, jodinėjimas kupranugariais, delfinų pasirodymai, išvyka į Kairą, aplankant Gizos piramides bei didįjį Sfinksą.

Geriausias laikas keliauti: nuo spalio ir gegužės mėnesio.

Kipras

Kipre, kuriame gimė meilės deivė Afroditė, yra ilgiausias vasaros sezonas Europoje – net 340 dienų per metus čia šviečia saulė. Smėlio paplūdimiai, skalaujami skaidrių Viduržemio jūros vandenų, laikomi vienais švariausių pasaulyje. Šalyje gausu vandens pramogų centrų visai šeimai, viešbučiuose – vaikų klubai, baseinai, žaidimų kambariai, įvairios pramogos.

Parko nuotr./Dinozaurų parkas Kipre
Parko nuotr./Dinozaurų parkas Kipre

Įdomu: Dinozaurų parkas, Pafoso zoologijos sodas, kur vaikai gali susipažinti su laukine gama, pamatyti iš arti papūgas, tigrus, žirafas ir netgi retuosius baltuosius liūtus, taip pat vandens atrakcionų parkas, įrengtas pagal Senovės Graikijos istorinius ir mitologinius siužetus, Kupranugarių parkas, Paleontologijos muziejus Larnakoje.

Geriausia keliauti: nuo balandžio iki spalio mėnesio.

Meksika

Dar viena šalis, kurioje vaikai yra ne mylimi, o tiesiog dievinami. Čia vyrauja šeimos kultas, tad drąsiai keliaukite su savo atžalomis į šią spalvingą šalį. Ne tik puikūs viešbučiai, nuostabūs paplūdimiai, bet ir įstabi gamta, istoriniai miestai, majų ir actekų civilizacijos palikimas, šventės, fiestos, kulinariniai festivaliai, daugybė tradicinių ritualų, nuotaikingas meksikiečių gyvenimas – visa tai vaikams paliks įspūdį.

123rf.com nuotr./Vienas iš geriausių pramogų parkų pasaulyje „Six Flags“
123rf.com nuotr./Vienas iš geriausių pramogų parkų pasaulyje „Six Flags“

Įdomu: viena iš unikalių pramogų – ekskursija povandeniniu laivu, kurios metu vaikai pro laivo langus gali stebėti povandeninį pasaulį. Meksiko mieste būtina aplankyti vieną iš geriausių pramogų parkų pasaulyje „Six Flags“. Vaikų laukia ir laisvalaikio ir pramogų Škareto parkas, kuriame galybė papūgų, flamingų, drugelių. Susipažinti su piratų gyvenimu, galima plaukiojant piratų laivu Karibų jūroje. Mėgstantiems nuotykių parkus – laukia medžiuose įsikūręs „Xplor“. Populiariausiame Meksikos Čapultepeko zoologijos sode yra per 200 gyvūnų rūšių. Iš Kankūno galima vykti į ekskursijas stebėti delfinų, banginių. Drąsesniems – galima panardyti su rykliais. Kankūne yra ir Majų muziejus.

Geriausias metais keliauti: visus metus, priklausomai nuo pasirinktos kelionės krypties. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais pajūryje karšta, tad būna pakilusios tiek skrydžių, tiek viešbučių kainos.

Danija

Netoli nuo Lietuvos, trumpu skrydžiu lėktuvu pasiekiama Danija – tikra vaikų svajonių šalis. Čia gimė žymus pasakų kūrėjas Hansas Christianas Andersenas ir jo daugelis jo herojų. Į Daniją vaikai plūsta į populiariausio pasaulyje konstruktoriaus žaidimo „Lego“ pramogų parką, kuriam pastatyti prireikė 60 mln. lego kaladėlių.

123rf.com nuotr./Legolendas
123rf.com nuotr./Legolendas

Įdomu: Legolendas, kuriame garsiausios architektūros statinių kopijos, miniatiūrinis miestas, linksmieji kalneliai ir pan. Danijoje daug šeimoms skirtų įdomių parkų, muziejų, pilių. Kopenhagoje yra vienas seniausių pasaulyje atrakcionų parkų – Tivolis. Čia vaikų laukia smagūs atrakcionai, magų ir klounų pasirodymai, fontanai, kitos pramogos.

Geriausias laikas keliauti: vasaros mėnesiais.

Bulgarija

Vaikams pritaikyti viešbučiai, smėlėti paplūdimiai, vandens parkai ir pramogos. Nors Bulgarija, konkuruojanti su Turkija, kasmet atnaujina vis daugiau viešbučių, verta atidžiau rinktis apgyvendinimą. Šalis garsėja tradicijomis ir šventėmis. Birželio mėnesį vyksta Rožių, rugpjūtį – džiazo ir folkloro festivaliai. Šeimoms patiks Albenos kurortas.

123rf.com nuotr./Bulgarija
123rf.com nuotr./Bulgarija

Įdomu: delfinariumas Varnoje, netoli nuo jos esantis Bulgarijos vandens parkas „Aquapolis“. Ekskursija po vietinį kalnų kaimą, kur galima iš arti pamatyti, kaip gyvena vietiniai gyventojai.

Geriausias laikas keliauti: nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio.

Koso sala

Ramybės ieškantiems puikiai tiks ši Graikijos sala. Daugelis viešbučių išsidėstę ant jūros kranto ir pritaikyti šeimos poreikiams – siūlo populiarius „viskas įskaičiuota“ paketus su maitinimu, baseinais, vandens kalneliais, žaidimų kambariais vaikams.

123rf.com nuotr./Koso sala
123rf.com nuotr./Koso sala

Įdomu: pilnas povų ir vėžlių Plaka miškas, kuris puikiai pritaikytas šeimoms – parke įrengtos poilsio, iškylų vietos. Su vaikais populiarios ekskursijos laivu į šalia esantį Turkijos Bodrumo kurortą arba Nisyros salą – ugnikalnį.

Geriausias laikas keliauti: nuo gegužės mėnesio iki spalio mėnesio.

Maljorka

Sala sužavi kraštovaizdžiu, šilta jūra, kalnais, vynuogynais, alyvuogių giraitėmis, paslėptais paplūdimiais. Maljorkoje vyksta daug kultūrinių renginių, švenčių, pramogų.

123rf.com nuotr./Maljorka
123rf.com nuotr./Maljorka

Yra šeimoms skirtų kurortų – vienas iš jų – Alkudijos miestas, kuris puikiai tinka poilsiui su vaikais. Jame rasite įvairių vandens pramogų, galima važinėtis dviračiais, žaisto golfą ar lauko tenisą. Dar vienas šeiminiam poilsiui tinkamas miestelis yra Santa Ponsa.

Įdomu: Drach urvai, kuriuos aplankyti galima tiek specialiai plaukiančiais laivais, tiek pėsčiomis. Soller botanikos sodas. Kurortuose gausu vandens parkų, vieni didžiausių – „Aqualand“ ir „Hidropark“.

Geriausias laikas keliauti: nuo birželio iki spalio mėnesio.

Slidinėjimas kartu su vaikais

Sportiškos atostogos, supažindinant vaikus su kalnais, yra dar vienas puikus pasirinkimas. Tėveliai, nuvykę į kalnus vieną kartą, grįžta kasmet su vis geriau nuo kalno čiuožiančiais vaikais.

123rf.com nuotr./Slidinėjimas
123rf.com nuotr./Slidinėjimas

Svarbu vaikų slidinėti nemokyti patiems, o pasitikėti profesionaliais instruktoriais, kurie ir greičiau, ir lengviau išmokys vaiką leistis nuo kalnų. Daugelyje mokyklų slidinėti priimami ir 2-3 metų vaikai. Penkiamečiai vaikai jau turi ištvermės, kurios reikia kalnuose. Labai svarbu pasirūpinti, kad vaikų slidinėjimo apranga ir šalmas būtų kokybiški. Prieš išvykstant į didžiuosius kalnus, reiktų apšilti Lietuvoje. Pasirinkus šeimoms draugiškus slidinėjimo kurortus – suderinsite ir savo, ir vaikų poreikius.

Vaikams draugiškos vietos: Austrija (Bad Hofgaštaino, Kaprūno, Cel am Zė kurortai), Italija (Pinzole, Val di Fasos regionas), taip pat gausu šeimai skirtų žiemos kurortų Prancūzijoje. Arčiau esantys Lenkijos ir Slovakijos slidinėjimo kurortai irgi turi, ką pasiūlyti.

Geriausias laikas keliauti: Austrijoje nuo sausio mėnesio, Italijoje nuo vasario mėnesio. Naujiems šeimos slidininkams puikiai tinka Velykų savaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje