Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

20 saugiausių pasaulio oro bendrovių

Nepaisant keleto praėjusių metų tragedijų, kelionės lėktuvu vis dar yra vienos saugiausių. O praėję metai, atsižvelgiant į aviacijos svetainės AirlineRatings.com duomenis, buvo saugiausi metai komercinės aviacijos istorijoje nuo 2013 m., rašo „Business Insider“.
Saugus skrydis
Saugus skrydis / 123rf.com

AirlineRatings.com neseniai paskelbė 20 saugiausių oro bendrovių sąrašą, kurį sudarė įvertinę 425 įmones iš viso pasaulio. Kriterijai, kuriais remtasi apėmė bendrovės atitikimą tarptautiniams standartams, per pastaruosius 10 metų žuvusių keleivių skaičių, Tarptautinės transporto asociacijos saugumo audito išvadas, taip pat – ar atitinka kompanijos veikla Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos 8 punktų saugumo parametrą. Visos sąraše esančios įmonės daugiau ar mažiau atitiko visus išvardintus kriterijus.

Tad kurios iš mus į atostogas ar verslo keliones skraidinančių įmonių šiuo metu saugiausios?

„Air New Zealand“

Į sąrašą ši aviakompanija patenka trečius metus iš eilės. Statistika neleidžia abejoti: „Air New Zealand“ nepatyrė jokių reikšmingų incidentų per pastaruosius porą dešimtmečių. Finansiniai neramumai ją krėtė 2000-aisiais. Bet po to kompanija sugebėjo sugrįžti į viršūnę ir dabar yra vertinama kaip viena saugiausių ir sėkmingiausių pasaulyje.

„Alaska Airlines“

Nors vadinama „Alaska Airlines“, iš tiesų įmonės būstinė JAV, Sietle. Nesėkmių saugumo srityje įmonė nepatyrė nuo 2000-ųjų.

„All Nippon Airways“ (ANA)

1954 metais įkurta įmonė yra puikiai vertinama už savo aukštos kokybės aptarnavimą. Dėl to ji nuolat patenka tarp geriausių oro vežėjų pasaulyje. ANA priklausantys orlaiviai netyrė katastrofų daugiau nei 45 metus.

„British Airways“

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./„British Airways“ lėktuvai
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./„British Airways“ lėktuvai

Trys dešimtmečiai – tiek laiko „British Airways“ skraidantys keleiviai saugiai kilo, skrido ir leidosi.

„Cathay Pacific“

AirlineRatings.com „Cathay Pacific“ pavadino geriausia tolimųjų skrydžių bendrove Azijos-Ramiojo vandenyno regione. Aviakatastrofos iš įmonės istorijos dingo 1960-aisiais, kuomet įvyko paskutinė tragedija.

„Delta Air Lines“

Turėdama daugiau nei 800 orlaivių, įmonė yra antras pagal dydį oro vežėjas pasaulyje. Tačiau ne tik didžiausias, bet ir vienas saugiausių: skaudžių nelaimių ore ir ant žemės išvengta daugiau nei du dešimtmečius.

„Etihad Airways“

Abu Dabyje įsikūrusi oro bendrovė gali būti vadinama rekordininke. Vos dešimt metų gyvuojantis oro vežėjas per tokį trumpą laiką užsitarnavo kokybiškos ir patikimos įmonės reputaciją.

„Taiwan's Eva Air“

Ši įmonė – viena saugiausių Azijos regione. Jokių didesnių incidentų ir nelaimių įmonės orlaiviai nėra patyrę nuo 1988 metų.

„Finnair“

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Finnair“ lėktuvai
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Finnair“ lėktuvai

Suomijos nacionalinės oro linijos nesulaukia tiek daug žiniasklaidos dėmesio kaip kiti regiono vežėjai. Tačiau būtent ši įmonė vertinama kaip viena saugiausių kalbant apie verslą, taip pat nepatyrė nė vienos aviakatastrofos nuo 1960 metų.

„Hawaiian Airlines“

Nuo 1929 metų veikianti įmonė visada buvo vertinama kaip viena sėkmingiausių oro transporto įmonių JAV. Be to, per visą savo istoriją ji nėra patyrusi aviakatastrofos.

„Japan Airlines“

Daugiau nei 60 metų nacionalinis Japonijos oro vežėjas taip pat yra patikimas ir saugus. Mirtį atnešusių nelaimių įmonė nepatyrė daugiau nei 30 metų.

„KLM“

Įkurta 1920 metais įmonė yra viena seniausių ir geriausią reputaciją išsaugojusių oro vežėjų. 2004 metais bendrovė susijungė su „Air France“. Vis dėlto abi liko su atskirais prekių ženklais ir, kalbant apie įmonių pelningumą bei orlaivių saugumą, turi būti vertinamos atskirai. Todėl jau beveik 40 metų „KLM“ nepatyrė skaudžių nelaimių, per kurias būtų žuvę žmonės.

„Lufhansa“

Bendrovės nuotr./Oro bendrovės „Lufthansa“ lėktuvas
Bendrovės nuotr./Oro bendrovės „Lufthansa“ lėktuvas

Pastaruoju metu dėl nuolatinių streikų garsėjanti Vokietijos bendrovė iš tiesų yra viena seniausių Europoje – ji įkurta 1955 metais. Neseniai „Lufhansa“ vėl išrinkta kaip viena geriausių ilgųjų reisų oro vežėjų Europoje. Taip pat ji saugi – paskutinė saugi nelaimė įmonės istorijoje buvo 1993 metais.

„Scandinavian Airlines“ (SAS)

AFP/„Scanpix“ nuotr./SAS lėktuvai
AFP/„Scanpix“ nuotr./SAS lėktuvai

Veiklą pradėjusi 1946 metais SAS šiuo metu yra Danijos, Norvegijos ir Švedijos nacionalinis oro vežėjas. Sėkmingai dirbanti įmonė paskutinę didelę nelaimę, per kurią nukentėjo keleiviai, patyrė 2001 metais.

„Singapore Airlines“

„Singapore Airlines“ orlaivis
15min nuotr./ „Singapore Airlines“ orlaivis

Nacionalinės Singapūro avialinijos pagrįstai giriamos dėl aukštos kokybės paslaugų ir veiksmingo valdymo. Todėl neseniai jos paskelbtos vienomis iš dviejų geriausių oro linijų pasaulyje.

Saugumas – dar vienas įmonės sėkmės garantas. Changi oro uoste įsikūrusios bendrovės orlaiviai aviakatastrofų nėra patyrę nuo 2000 metų.

„Swiss International Air Lines“

2002 metais po kompanijos „Swissair“ bankroto įkurta nauja įmonė „Swiss International Air Lines“ nuo 2007-ųjų priklauso Vokietijos „Lufthansa Group“. Tačiau svarbiausias dalykas, dėl kurio ji atsidūrė šiame sąraše, yra tai, kad per visą savo istoriją ji nepatyrė nė vienos aviakatastrofos.

„United Airlines“

Čikagoje, JAV, esanti įmonė – dar viena iš tų, kurios gali vadintis saugiomis. Tiesa, jos istorijoje yra itin skaudus teroristinis aktas, susijęs viena žinomiausių tragedijų JAV – 2011 m. rugsėjo 11 d. Tačiau ne su terorizmu susijusių nelaimių, per kurias būtų nukentėję keleiviai ar įgulos nariai, įmonė nėra patyrusi jau daugiau nei 20 metų. Todėl AirlineRatings.com sprendimu ir atsidūrė šiame sąraše.

„Virgin Atlantic“

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Lainerio „Virgin Atlantic“ avarinis nusileidimas Gatviko oro uoste  2014 m. gruodžio 29 d.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Laineris „Virgin Atlantic“

Milijonieriaus Richardo Bransono „žaisliukas“ ne tik pelningas, bet ir saugus. Įmonės orlaiviai be mirtimi pasibaigusių įvykių skraido nuo pat jos įkūrimo, t.y. 2012 metų.

„Virgin Australia“

Tai australiška „Virgin Atlantic“ sesuo, priklausanti jau minėtam R.Bransonui. Ji įkurta 1999 metais kaip pigių skrydžių vežėjas. Nuo 2011 metų bendrovė tapo tradicine „pilno aptarnavimo“ (ir brangesnių kainų) aviakompanija. Tuo metu pakeistas ir įmonės pavadinimas. Anksčiau ji vadinosi „Virgin Blue“, o nuo 2011-ųjų tapo „Virgin Australia“. Katastrofų įmonės istorijoje nėra.

„Qantas“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Qantas“  lėktuvai Sidnėjaus oro uoste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Qantas“ lėktuvai Sidnėjaus oro uoste

Avialinijų pasaulyje Australijos įmonė „Quantas“ yra „Volvo“. Tai bendrovė, kurios reputacija ir saugumo istorija švari kaip baltas lapas. 96-erius metus veikianti kompanija paskutinę didelę nelaimę patyrė 1951 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius