Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 18d. 20:25

48 valandos Romoje: ką nuveikti?

Panteonas - tai vienas geriausiai išsilaikiusių senųjų pasaulio pastatų.
sxc.hu nuotr. / Panteonas – tai vienas geriausiai išsilaikiusių senųjų pasaulio pastatų.

Pigių skrydžių bendrovės formuoja savaitgalio kelionių madą. Tačiau tokiu atveju susiduriame su dilema – ką pamatyti ir kaip pajusti didelio miesto dvasią per 48 valandas, jei viską apeiti, atrodo, neužtektų ir viso gyvenimo. About.com portalas pateikia dviejų parų kelionės po Romą planą, kuriuo vadovaudamiesi išspausite iš savo viešnagės Italijos sostinėje viską, kas geriausia, ir tikrai galėsit pasigirti aplankę šį istorinį miestą.

Pats efektyviausias būdas nardyti po Romos muziejus ir gatves – Romos pasas, kurį įsigiję už 25 eurus galėsite nemokamai arba su labai didelėmis nuolaidomis aplankyti daugelį objektų. Be to, šis pasas suteiks teisę nemokamai keliauti miesto autobusais, metro ir tramvajais.

Pirmos dienos ryte – senoji Roma

Aplankyti Romą ir nepabūti prie jos senų, įspūdingiausių paminklų, tokių kaip Koliziejus ar išlikę Romos forumo griuvėsiai, yra tiesiog neatleistina.

Pradėkite savo dieną prie Koliziejaus, kurio taisyklinga forma ir dydis stebina mus ir po 2000 metų nuo jo pastatymo. Atidarytas 80-tais mūsų eros metais, Koliziejus galėjo talpinti 70 tūkst. žiūrovų, kurie ateidavo pamatyti gladiatorių kovų ar žvėrių medžioklių plikomis rankomis.

sxc.hu nuotr./Romos forumas.
sxc.hu nuotr./Romos forumas.

Už 4 papildomus eurus Koliziejuje galėsite išsinuomoti audiogidą, kuris padės detaliau susipažinti su arenos istorija ir konstrukcija.

O štai Romos forumo liekanose būtų galima praleisti ir visą dieną. Tai buvo religinis, politinis ir prekybinis senosios Romos centras. Žymiausi forumo paminklai – Septimus Severus arka, Tito arka, Vestos mergelių namai ir Saturno šventykla. Šioje aikštėje yra paminklų, pastatytų dar 8 a. pr. Kristų.

Pirmos dienos pietūs

Dauguma užeigų aplink Romos forumą yra skirtos turistams, todėl ten neverta kišti nosies. Valgio kokybė nebus labai gera, palyginus su išpūsta jo kaina. Todėl pietauti vertėtų patraukti į Campo de'Fiori skverą. Gyvybingoje aikštėje rytais klega ūkininkų turgus, o aplinkui yra net keletas gerų pasirinkimų jūsų pietums – kulinarijos parduotuvės, vyno barai ir restoranai su staliukais tiesiai į aikštę.

Pirmos dienos popietė istoriniame centre

Po pietų aplankykite Panteoną – Romos seniausią, nesugriuvusį pastatą. Panteonas laikomas vienu geriausiai išsaugotu senoviniu pastatu pasaulyje. Tai taip pat žymaus menininko Rafaelio ir dviejų Italijos karalių laidojimo vieta.

Panteonas įkurdintas Piazza della Rotonda aikštėje, aplink kurią dar yra keletas žavingų bažnyčių, retų krautuvėlių ir puikių kavinių. Nepatingėkite paėjėti už Panteono į kitą Piazza della Minerva aikštę, kur surasite gražią ir vienintelę Santa Maria Sopra Minerva gotikinę Romos bažnyčią.

Su Piazza della Minerva aikšte susijungia ir Via dei Cestari, kuri ilgus šimtmečius buvo religinių drabužių prekybos gatvė. Ten tikrai smagu panaršyti mantijų, juvelyrinių dirbinių, knygų ir kitų religinių daiktų parduotuvėse. To nerasite beveik jokiame kitame pasaulio mieste.

Prie Panteono taip pat galite rasti gerų kavos parduotuvių. Čia tikrai išbandysite įvairių kavos paruošimo ir rūšių variantų.

Pirmos dienos vakarienė

Pėsčiųjų aikštė Piazza Navona – pati geriausia vieta praleisti jūsų pirmąjį vakarą Romoje. Tai dviejų Berninio suprojektuotų barokinių fontanų, didelės Sant Agnese in Agone bažnyčios ir restoranų, kavinių bei mažų parduotuvėlių skveras. Piazza Navona – viena iš pagrindinių Romos vakarienių ir naktinio gyvenimo vieta.

Antra diena: rytas Šv. Petro Bazilikoje ir Vatikano muziejuje

AFP/Scanpix nuotr./`v. Petro bazilika
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šv. Petro bazilika

Visas Romos didingumas atsiskleidžia Šv. Petro Bazilikos aikštėje, kuri techniškai yra net ne Italijos teritorijoje, o mažiausioje pasaulio valstybėje Vatikane. Dar vienas įspūdingas turistų traukos objektas – Vatikano muziejus. Šiuose dviejuose objektuose galima išvysti daugybę pasaulinių meno šedevrų, tokių kaip Mikelandželo freskos vienoje iš bažnyčios koplyčių.

Patarimas keliaujantiems: Vatikano muziejus sekmadieniais uždarytas, išskyrus paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį, kai įėjimas yra nemokamas. Atsiminkite, kad tokiais sekmadieniais Vatikanas bus pilnut pilnutėlis žmonių, tad važiuojant į Romą savaitgaliais galite sukeisti pirmos dienos ekskursijas su antros dienos lankytinais objektais, kad maloniai praleistumėte laiką Vatikane.

Antros dienos pietūs

Eklektiškas Trastevere rajonas šalia Vatikano palei Tibro upę – puiki vieta papietauti po Vatikano lankymo. Rajono širdis – Piazza Santa Maria aikštė, pavadinta gražiai viduje dekoruotos viduramžių bažnyčios vardu. Čia rasite saujelę draugiškų restoraniukų ir kavinių  bei  keletą parduotuvėlių, kur galėsite nusipirkti maisto produktų piknikui miesto parke.

Antros dienos popietė – Trevi fontanas, Ispaniški laiptai ir apsipirkimas

Kiekvienas, atvykęs į Romą pirmąjį kartą, nenori praleisti pro akis Trevi fontano, vieno labiausiai atpažįstamo Romos simbolio. Jis pastatytas mieste palyginus neseniai – XVIII amžiuje.

Už kelių kvartalų rasite Piazza di Spagna aikštę ir Ispaniškus laiptus. Po ilgos dienos daugelis turistų susėda ant Ispaniškų laiptų ir ilsėdamiesi žiūri, kaip už miesto pastatų leidžiasi saulė.

Du Romos parduotuvių kvartalai taip pat yra netoliese. Žymiausias – Via del Corso bulvaras, kuriame rasite daugelį žymiausių parduotuvių vardų.

sxc.hu nuotr./Piazza di Spagna.
sxc.hu nuotr./Piazza di Spagna.

... ir vakarienė Piazza del Popolo aikštėje

Tai dar vienas mašinų eismo nesužalotas skveras, kuriame vyksta naktinis gyvenimas. Čia galima rasti ir viešbučių restoranus ekstravagantiškai paskutinei vakarienei ant stogo. Įprastesniam pasimėgavimui maistu rekomenduojama paėjėti Ripetta gatve iki „Buccone“ – jaukaus vyno baro su užkandžiais, arba „Gusto“ – modernaus restoranėlio su picomis, makaronų patiekalais ir išradingais užkandžiais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje