Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 21:01

5 paprasti dalykai, ką keliautojai turi daryti plintant koronavirusui

Žmonės lėktuve su apsauginėmis kaukėmis
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Žmonės lėktuve su apsauginėmis kaukėmis

Apie koronaviruso grėsmę dabar tikriausiai kiekvienas pagalvoja spręsdamas dėl kelionės. Diskutuojama, ar atšaukti planus, ar nepanikuoti ir keliauti toliau, tik labiau pasirūpinti savo saugumu. Tačiau ekspertai nesako, kad reikia užsidaryti namie – tiesiog nevykite į viruso židinius ir laikykitės rekomendacijų.

Medicinos ekspertai teigia, kad didžiausia tikimybė užsikrėsti kelionės metu yra susidūrus su sergančiu žmogumi ir nesilaikant higienos reikalavimų. Pirmas – ne jūsų valioje, tačiau antru tikrai galite pasirūpinti.

„Forbes“ įvardija penkis paprastus veiksmus, kuriais galite sumažinti pavojų.

1. Prauskite rankas

Tai yra bene pats svarbiausias dalykas, ką gali padaryti kiekvienas. Rankas prauskite dažnai, ypač – prieš valgį, po kosėjimo ar čiaudėjimo, po pasinaudojimo tualetu, po rankos paspaudimo kitiems žmonėms ir po bendro naudojimo paviršių lietimo. Plaukite rankas bent 20 sekundžių su šiltu vandeniu ir muilu.

2. Naudokite rankų dezinfekatą

Ar rankų dezinfekatas atstoja muilą ir vandenį? Tikrai ne. Jeigu yra galimybė – visuomet turėtumėte geriau plauti rankas. Tačiau jeigu vandens ir muilo nėra, o rankos nėra vizualiai nešvarios, galima naudoti ir alkoholinį rankų dezinfekatą. Nedidelį jo buteliuką tikrai verta pasiimti į rankinį bagažą (atminkite – iki 100 ml) ir visada turėti šalia.

3. Valykite ekranus ir kėdes

Dažnai liečiami bendro naudojimo paviršiai, kuriuos čiupinėja ir kiti žmonės, yra potencialus infekcijos šaltinis. Nusivalykite lėktuvo kėdę, ekraną, padėklą ir diržą su dezinfekcinėmis servetėlėmis. Kadangi nėra praktiška valyti viską, prie ko tik prisiliečiate keliaudami – vandens čiaupą, rankeną, lifto mygtuką, tad tomis pačiomis servetėlėmis geriau nusivalykite rankas. Žinoma, dar geriau būtų vanduo ir muilas.

4. Baikit liesti veidą

Atrodo paprasta, bet pagaukite save, kiek kartų per dieną nevalingai rankomis liečiate savo veidą. Taip visos bakterijos ir virusai, kurie nusėdo ant rankų, gali lengvai patekti į jūsų organizmą. Laikykite pirštus toliau nuo akių, nosies, burnos.

5. Kosėkite į alkūnę

Dėl visų aplinkinių sveikatos – būtinai užsidenkite burną, jeigu kosite ar čiaudite. Bet nedenkite jos rankomis. Geriausia – atsikosėkite ar atsičiaudėkite į servetėlę, o tuomet ją išmeskite ir nusiplaukite rankas. Jeigu po ranka jos neturite, kosėkite ar čiaudėkite į alkūnę ar rankovę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:10:33
01:21
02:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje