Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

7 patys ilgiausi ir daugiausia nuotykių žadantys pasaulio kruizai

Kruizinis laivas „Allure of the Seas“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kruizinis laivas „Allure of the Seas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Dažniausiai kelionės kruiziniais laivais trunka keletą savaičių: šito pakanka gerai pailsėti, pamatyti daug įdomaus ir nepavargti nuo keliavimo sąlygų. Tačiau pasaulyje esti ir kitokių, kur kas ilgesnių kruizų, kai galima nuo rutinos ir pasaulio pabėgti keliems mėnesiams. „Lonely Planet“ komanda pristato jums 7 pačius ilgiausius kitiems metams planuojamus pasaulio kruizus.

7. Kruizas iš Naujosios Zelandijos į Jungtines Amerikos Valstijas
98 naktys

Itin įdomų kruizą, trunkantį ištįsus tris mėnesius, siūlo kompanija „Crystal Cruises“. Plaukimas prasideda Oklendo uoste. Nuo čia laineris „Cristal Simphony“ pradės kelionę aplink Naująją Zelandiją, Australiją, toliau pasieks Aziją, protarpiais sustodamas prie Indonezijos, Malaizijos, Singapūro ir Tailando krantų. Vėliau kiek laiko užtruks Kinijoje ir Japonijoje, įplauks į Rusijos Petropavlovsko uostą. Toliau plauks per Ramųjų vandenyną, sustos prie Aliaskos krantų.

Kelionė užbaigiama plaukimu palei JAV Vakarų pakrantę, kur pasiekiamas galutinis kelionės taškas – Los Andželas. Pačios pigiausios kajutės, jau parduotos, tačiau dar yra likusių aukštesnių klasių – su vaizdu į vandenyną. Toks kruizas žmogui kainuos apie 35 000 USD.

6. Kelionė aplink pasaulį iš Italijos
100 naktų

Kitų metų pradžioje visi norintys gali leistis į kelionę aplink pasaulį „Costa Cruises“ kompanijos kruiziniu laivu. Startas numatytas kitų metų sausio 6-ąjai, išplaukiama bus iš Italijos miestelio Savona. Kruizinis laivas „Costa Deliziosa“, kuris, beje, garsėja savo virtuvės skanėstais, neilgam užtruks Viduržemio jūroje, kad jau po kelių dienų praplaukęs Gibraaltaro įlanką, patrauktų į giliuosius Atlanto vandenyno vandenis.

Vėliau kelieviai išvys Bermudų salą, Nyderlandų Antilų salas, Kolumbiją, Kosta Rikos respubliką, Meksiką, paskui per Panamos kanalą laineris pasuks prie Kalifornijos krantų, kiek užtruks prie Havajų krantų. Toliau jo laukia Naujoji Zelandija, Australija, Singapūras, Malaizija, Tailandas, Šri Lanka, Indija. Galiausiai iš Indijos vandenyno laivas prasuks pro Jungtinius Arabų Emyratus ir Omaną į Egiptą ir per Sueco kanalą grįš į Italiją. Kruizo kaina žmogui prasideda nuo 20 000 USD.

5. Kelionė aplink pasaulį iš Australijos
104 naktys

Šiek tiek daugiau nei tris mėnesius užtruks palukimas aplink pasaulį, kurį siūlo laivų kompanija „Princess Cruises“. Kruizas prasideda Sidnėjuje, iš kur laineris praplauks pro Aziją, sustodamas Singapūre, Malaizijoje, Indijoje, pasieks Emyratus, Indoneziją, Egiptą. Vėliau per Sueco kanalą pateks į Viduržemio jūrą, čia sustodamas prie Graikijos, Turkijos, Italijos, Monako, Ispanijos krantų. Per Gibraltaro įlanką laivas išplauks į Atlanto vandenyną, čia praleis laiko Portugalijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Norvegijoje, Farerų salose. Perplaukęs Atlanto vandenyną, kruizinis laivas sustos Niujorke.

Dar vėliau keleiviai pamatys Antigua ir Barbudą, Kiurasao ir Panamos kanalą, JAV Vakarų pakrantę (Kaliforniją), Naująją Zelandiją ir galiausiai sugrįš į Sidnėjų. Pati pigiausia kajutė šiame palukime žmogui kainuos 15 500 USD. Paklausite, ar patogu pradėti plaukimą tolimąjame Sidnėjuje? Jeigu jūs ir šiaip galvojote aplankyti Australiją, tai kodėl gi ne. Be to, galima susitarti su bendrove, kad jus išsodintų anksčiau, ir jums nereikėtų vėl grįžti į Sidnėjų. 

4. Pasaulinis kruizas iš Didžiosios Britanijos
105 naktys

Kompanijos „Cunard Line“ dėka per keletą mėnesių jūs galite apiplaukti aplink visą pasaulį ir užkariauti tris vandenynus. Kelionę pradėję britų Sautgemptone jūs praplauksite Kolumbiją, Panamą, vėliau pasuksite prie JAV pakrančių Ramiajame vandenyne ir sustosite San Franciske. Užnugaryje palikdami Havajus, plauksite į Naująją Zelandiją ir Australiją, turėsite progos pasivaikščioti po Indonezijos, Filipinų, Kinijos, Honkongo, Vietnamo, Tailando ir Singapūro žemes. Vėliau pasieksite Indiją ir Šri Lanką, o plaukimą užbaigsite plaukdami Indijos vandenynu pro Emyratus. Pamatysite Omaną, Jordaniją, Egiptą.

Vėliau perplauksite Viduržemio jūrą ir pasieksite Italiją, kur per Gibraltaro įlanką atsidursite Atlanto vandenyne ir užbaigsite kelionę aplink pasaulį Didžiojoje Britanijoje. Pati paprasčiausia kajutė šiame laive, be vaizdo į vandenyną, kainuos jums apie 22 000 USD.

3. Iš Jungtinių Valstijų į Italiją
107 naktys

Daugiau nei tris mėnesius truks nuostabi kelionė pasaulio vandenimis, prasidėsianti 2013-ųjų pabaigoje. Išplauks kruizinis laivas iš Loderdejlo Floridoje. Keleiviai galės pamatyti Kosta Rikos, Čilės, Pitkerno salos, Naujosios Zelandijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Kinijos, Honkongo, Vietnamo, Tailando, Malaizijos, Indijos, Emyratų, Omano, Kataro, Egipto, Jordanijos ir Izraelio žames. Be to, laivas stos prie Kipro, Turkijos, Graikijos ir Juodkalnijos krantų. Kelionę planuojama užbaigti Venecijoje. Šią kelionę organizuoja kompanija „Princess Cruises“, kurios „Pacific Princess“ kruizniu laivu ir bus plaukiama. Pati pigiausia kajutė šiame laive kainuoja 17 595 USD žmogui.

2. Kruizas iš JAV i Italiją
116 naktų

Norėtumėte pradėti metus nuo prabangaus kruizo? Tuomet jums verta pasinaudoti „Seabourn Cruises“ kompanijos pasiūlymu ir nuo metų pradžios leistis į keturių mėnesių nuotykių kelionę aplink pasaulį.  Laineris „Seabourn Quest“ startuoja iš uosto Floridoje, iš kur plauks į Dominykos Respubliką, Nyderlandų Antilų salas, per Panamos kanalą pateks į Ramųjį vandenyną ir paims kursą į Prancūzų Polinezijos pusę. Pasieks Kuko salyną, Prancūzų Kaledoniją, trumpam prisišvartuos Sidnėjuje ir kai kuriuose kituose Australijos miestuose. Vėliau plauks prie Indonezijos, Honkongo, Tailando, Kambodžos, Vietnamo, Malaizijos ir Indijos krantų. Per Indijos vandenyną pasieks Jungtinius Arabų Emyratus, Omaną, Egiptą, o per Sueco kanalą pasieks Izraelį ir tuomet per Turkiją, Graikiją ir Kroatiją finišuos Venecijoje. Kajutė šiame laive plaukimo metu kainuoja 124 000 USD.

1. Kruizas iš Italijos į Kiniją
143 naktys

„Regent Seven Seas Cruises“ kompanija siūlo jums kone pusmečio kelionę po pasaulį, ir įvairiausius jo kampelius. Kelionė vyks gana paprastu penkių žvaigždžių laineriu, kuris skirtas 700 keleivių. Kelionė prasidės kitų metų spalį italų uoste Čivitavekja, iš kur laivas plauks palei Italijos, Graikijos krantus į Stambulą. Paskui per Kiprą jis pasieks Izraelį, sustos Egipte ir Kaire, per Sueco kanalą nusigaus iki Jordanijos, perplauks Raudonąją jūrą, kur pamatysite Omaną, Katarą ir Emyratus. Paskui Indijos vandenynu pasieksite Mumbajų, sustosite Maldyvuose, Šri Lankoje, Tailande, Malaizijoje, Singapūre, Indonezijoje. Apie tris savaites praleisite prie Australijos ir Naujosios Zelandijos krantų, grįšite į Aziją, pabuvosite Vietname, Japonijoje ir Pietų Korėjoje. O pabaigsite kruizą kovą Kinijos uoste Tianin. Norintys plaukti į tokią kelionę turi savo sąskaitoje turėti ne mažiau nei 70 000 USD santaupų. Didesnių išlaidų neturėtų būti – laineris dirba pagal „viskas įskaičiuota“ sistemą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje