Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 4d. 20:05

7 priežastys, kodėl verta keliauti į Gruziją

Kalnai
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr. / Kalnai

Galima sugalvoti milijoną priežasčių, kodėl verta keliauti į Gruziją. Man į galvą atėjo 7 – kiekvienai šalies raidei po vieną. Nors keliauninkams turbūt užtektų ir vienos vienintelės. Be ilgo kalbėjimo pasakysiu, kad Gruzija yra labai labai gerai, ir tik jums nuspręst, kada pirkti bilietą. Aš rekomenduočiau tą daryt jau dabar.

Priežastis Nr. 1: Kalnai

Šito gėrio Gruzijoje netrūksta – kalnai dengia 75 proc. šalies teritorijos, du iš jų perkopia 5000 m aukštį. Bet kam ta statistika, kai prieš akis toks grožis. Sakoma, už kalnus geriau tik kiti kalnai. Ir tai tikra tiesa.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Urvai
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Urvai

Priežastis Nr. 2: Urvai

Ar stalagmitų/stalaktitų urvai, ar tiesiog kalnuose išskaptuoti ir kažkada gyventojus turėję, jie vis vien džiugins keliauninkus. Man pačiam Prometėjo urvas šalia Kutaisio buvo visiškai netikėtas atradimas – tokio dydžio, formų, kurias subtiliai paryškina dirbtinis apšvietimas, neteko matyt niekur kitur.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Svanetija
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Svanetija

Priežastis Nr. 3: Žmonės

O taip, gruzinai myli turistus! Ir nesvarbu, ar tu esi senolis, ar šviežiai barzdą auginantis hipsteris – tau šypsosis, tave vaišins ir kvies vėl apsilankyti.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Gruziniškas vynas
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Gruziniškas vynas

Priežastis Nr. 4: Vynas

Kad jau prakalbome apie vaišes Gruzijoje, tai vynas čia liejasi laisvai. Ir jei galvojote, kad gruziniškas vynas tėra popigis saldus skystis, netraukiantis iki Italijos, Prancūzijos ar Naujojo Pasaulio šalių stebuklų buteliuose lygio, pagalvokite dar kartą. Gruzinai spaudžia ir 10 balų vertą, kiekvieno gomuriui įtiksiantį eliksyrą.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Chačapuris
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Chačapuris

Priežastis Nr. 5: Maistas

Žodis „Gruzija“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „DAUG skanaus maisto DIDELĖMIS porcijomis“. Dėl lotynų kalbos, aišku, juokauju. Bet maisto įvairovė, nenusakomo dydžio porcijos čia iš karto nuteikia rimtam pasėdėjimui už stalo. Chačapuriai ir chinkaliai, čiurčchelos ir šašlykai, sriubos ir troškiniai – visa tai ir dar daugiau verčia skrandį dainuoti.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Tbilisis
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Tbilisis

Priežastis Nr. 6: Tbilisis

Šalies sostinė yra keistas, bet patrauklus apgriuvusios klasikos ir absoliutaus modernizmo miksas, įspraustas tarp kalnų ir kiek atskiestas miesto viduriu tekančios upės.

Vienos dienos čia pakanka nebent prakrapštyti pirmą sluoksnį, bet tikiu, kad Tbilisyje jų gerokai daugiau – panašu, kad į čia dar reikės grįžti.

Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Ananuri pilis Gruzija
Tomo Baranausko/Pasaulio piemuo nuotr./Ananuri pilis Gruzija

Priežastis Nr. 7: Bažnyčios, vienuolynai ir pilys

Gal tas vynas gruzinams galvą bus susukęs, bet jie tikrai turi talentą statyti gražius dalykus dar gražesnėse vietose. Kad ir kur važiuotumėt, vis vien atsitrenksite į vieną iš mano išvardintų grožių – kitaip Gruzijoje tiesiog negali būti.

Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite autoriaus tinklaraštyje „Pasaulio piemuo“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje