Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 21d. 10:36

8 dienos Maroke. Ką pamatyti?

Pastatų durys Rabato mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pastatų durys Rabato mieste

Kassavaitiniai tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Agadirą įgalino keliautojus pamatyti Maroką net turint tik savaitę atostogų. Tai išties mažas laiko tarpas Marokui, skaičiuojant, kad dvi dienas sugaišite skrydžiams ir nuvažiavimams į oro uostą. Tačiau turint net ir trumpas atostogas, įmanoma trumpam pamatyti gražiausias Maroko vietas.

Siūlomas maršrutas ir tiems, kurie Maroke nori pasimėgauti paplūdimiu, ir tiems, kurie nori pamatyti kaip įmanoma daugiau. Taip pat pasiūlysiu keletą galimų maršruto įvykdymo variantų, tinkamų įvairaus biudžeto ir patirties keliautojams.

1 diena

123rf.com nuotr./Agadyras
123rf.com nuotr./Agadyras

Atskridimas į Agadyrą, kelionė iš oro uosto į viešbutį. Agadyro „Al Massira“ oro uostas nuo miesto nutolęs apie 20 km, kelionė taksi kainuoja 20 eurų. Tai fiksuota kaina 2–3 keliautojams. Nenorintys oro uoste blaškytis, ieškoti taksi, jį galima užsisakyti per mane čia. Agadyre užsibūti nesiūlau, nes tai modernus miestas, visiškai atstatytas po tragiško 1960 metų žemės drebėjimo. Tad jame tikrosios Maroko dvasios mažai. Ką veikti Agadyre, rasite mano straipsnyje „11 vietų, kurias privaloma aplankyti Agadyre“.

2 diena

as Suvaira (Essaouira) – mano mėgstamiausia vieta Maroke, šį miestą aprašiau čia. Sunku net paaiškinti, kuo šis miestas jau daugybę metų traukia autentikos, ramybės ir meno pasiilgusius keliautojus. Ten siūlau pasimėgauti vandenynu, uostu, žuvų turgumi ir klajonėmis po mažą Mediną.

Į as Suvairą iš Agadyro galite nusigauti „Supratours“ autobusu (išvykstama 9 ir 12 val ryto, kaina 7 eur/70 dh); deja, grįžimui autobusas atgal bus tik kitos dienos ryte. Atmintinę, kaip naudotis tarpmiestiniais autobusais, rasite čia. Nenorintiems į as Suvairą keliauti savarankiškai autobusu, siūlau dienos kelionę iš Agadyro į as Suvairą ir atgal, daugiau informacijos rasite čia. Didžiausias turo privalumas – pakeliui sustosite pasigrožėti Argano medžiuose gyvenančiomis ožkomis!

3 diena

123rf.com/Džema al Fina
123rf.com/Džema al Fina

Marakešas, kuriame privalote bent dieną paklaidžioti po senamiesčio (Medina) gatvės turgaus (Souks) labirintus ir patobulinti savo derėjimosi meną. Pagrindinėje Marakešo Džema al Fina (Jemaa el Fna) aikštėje pardavinėjamos apelsinų sultys yra privalomas kelionės atributas, stiklinė – tik 4 Dh (apie 0,30 ct).

Į Marakešą galite nusigauti arba savarankiškai „Supratours“ autobusu tiek iš as Suvairos, tiek iš Agadyro, arba su dienos turu iš Agadyro. Alternatyvus variantas – dviejų dienų kelionė iš Agadyro, kurio metu aplankoma as Suvairoje, o nakvynė – Marakeše. Šio turo su nakvyne privalumas yra naktinės Jemaa el Fna aikštės pamatymas. Ten vyksta tiek veiksmo, kad patys marokiečiai suvažiuoja jo pažiūrėti iš visos šalies. UNESCO aikštę dėl unikalių kultūrinių renginių yra įtraukusi į Pasaulio paveldo sąrašą.

4,5 dienos

123rf.com nuotr./Sacharos dykuma
123rf.com nuotr./Sacharos dykuma

Beveik visų keliaujančių į Maroką svajonė – aplankyti Sacharos dykumą. Tačiau dauguma turistų labai klaidingai įsivaizduoja, koks atstumas ir kelias skiria Marakešą nuo Sacharos dykumos. Kelionė į gražiausias kopas turinčią Merzugą trunka apie 8 valandas, o kelias veda per be proto vingiuotus Aukštojo Atlaso kalnus.

Turintiems mažai laiko, labai rekomenduoju užsisakyti trijų dienų turą, kurio metu pamatysite gražiausias Aukštojo Atlaso kalnų vietas, aplankysite garsiąją kasbą Ait Ben Hadu ir Varzazato miestelį, kuriuose kuriame garsiausi Holivudo filmai, ir Dadeso slėnyje esantį Todra tarpeklį (Todgha Gorges). Mano įspūdžius bei video iš trijų dienų turo rasite čia.

Į artimesnę, ne tokią įspūdingą Zagoros dykumą galite vykti ir su vienos nakties/dviejų dienų turu. Į Merzugą galite nuvykti ir tiesioginiu „Supratours“ autobusu, tačiau pakeliui jis nesustos vaizdingose vietose.

6 diena

123rf.com nuotr./Agadyras
123rf.com nuotr./Agadyras

Jei pasirinkote bent tris dienas praleisti dykumoje, iš jos grįžę vakare galite arba tiesiai keliauti į autobusų stotį ir suspėti į paskutinį autobusą link Agadyro (21 val.), arba pernakvoti Marakeše ir į Agadyrą važiuoti ryte. Tie, kurie į dykumą nori tik dviem dienoms, sutaupytą dieną gali praleisti poilsiaudami Agadyre arba šalia esančiame banglentininkų rojuje Tagazute.

7,8 dienos

Poilsis Agadyre! Pasimėgaujate saule, paplūdimiu, miestu! Kas nori ir turi jėgų, dar gali traukti į šalia esantį Rojaus slėnį (su pusės dienos turu ar nuomotu automobiliu) ar nukeliauti pamatyti įspūdingo grožio Legziros paplūdimį ir jo natūraliai susiformavusią akmeninę arką. Norintys plačiau pažinti patį Agadyrą, galite trims valandoms užsisakyti angliškai ar rusiškai kalbantį miesto gidą su vairuotoju. Skrydis namo!

Ką dar galima aplankyti?

  • Dienos kelionė į netoli Marakešo esantį Ourika slėnį (Ourika Valley), kuris yra labai populiari vietinių poilsiavimo vieta. Iki ten galite nusigauti dideliu taksi (kaina apie 40 dh į vieną pusę), tik paprašykite nuvežti iki Setta Fatima kaimelyje esančių mažų krioklių. Taip pat užsisakyti dienos turą. Palaipioję po uolas, galėsite papietauti šalia esančiuose restoranuose.
  • Nors Aukštojo Atlaso kalnuose įsikūrę garsieji Ouzoudo kriokliai nuo Marakešo nutolę apie 160 km, juos iš Marakešo lengvai aplankysite su dienos ekskursija arba nuomota mašina. 110 metrų aukščio kriokliai yra aukščiausi Maroke; ten galėsite maudytis, laipioti po uolas, valgyti vietos restoranuose ir fotografuotis su vietinėmis laisvai gyvenančiomis beždžionėmis.
  • Šalia Agadyro esantis Tagazuto (Taghazout) kaimelis – bangų gaudytojų Meka. Į jį lengvai iš Agadyro nusigausite su taksi ar vietiniu autobusu (kaina apie 10 dh, 1 euras už autobusą). Nakvynės kainos Tagazute nebrangios – galite išsinuomoti dvivietį kambarį ar net studiją su vaizdu į vandenyną ir už 400 Dh (apie 40 eurų). Tagazute šviežia žuvis kainuoja vos 5 eur už didžiulę lėkštę!
  • Sidi Ifnio miestas, nuo Agadyro nutolęs apie 160 km; į jį nusigausite su CTM kompanijos autobusu (kaina 75 dh). Visai verta išsinuomoti automobilį ir aplankyti šalia esančius Mirlefto ir Tiznito kaimelius bei nepakartojamą Legziros paplūdimį. Už Sidi Ifnio miestelio plyti laukinis Sidi Ouarzego paplūdimys su nerealiu šeimyniniu viešbučiu-restoranu Maison Diyani Sidi Ouarzeg.

Ne vienas keliautojas per mažą laiko tarpą nori nuvykti į Maroko šiaurę: Fezą ir ypač į mėlynąjį Ševšaveną. Tačiau atstumai iki šių vietų išties milžiniški, tad šiaurę pasilikite kitai pažinčiai su Maroku.

123rf.com/Šefšauenas Maroke
123rf.com/Šefšauenas Maroke

Norintiems pamatyti Maroko šiaurę, siūlau iškart skristi į Tangierą arba Fezą. Kitas variantas – naktinis traukinys iš Marakešo į Tangierą, nuo kurio Ševšavenas jau labai netoli. Arba tiesioginis skrydis iš Agadyro į Tangierą.

Blondinė Maroke

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje