Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

8 kelionių patarimai darboholikams

Keliaudami vieni esate laisvi rinktis, ką veikti.
123rf.com nuotr. / Keliaudami per miestą nebijokite nuklysti į šoną, toliau nuo turistinių objektų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienas iš mūsų keliaujame dėl skirtingų priežasčių. Daugumą žmonių kelionė išlaisvina iš kasdienių darbų monotonijos ar streso. Tačiau ne visą laiką jau taip ir paprasta įšokti į lėktuvą bei palikti visas problemas užnugary. Ypač tokiems žmonėms, kurie nori viską kontroliuoti ir padaryti „taip kaip turi būti“, kurie nori valdyti situaciją, tokiems, kurie draugų kompanijose ar kolektyve vadinami darboholikais. Dažniausiai, net ir atostogų lėktuve už tokių žmonių nugarų atsisėda stresas.

Portalo bootsnall.com autorė pažeria keletą patarimų, kaip nuo darbo ir savo valdingo būdo nepabėgantiems žmonėms atsipalaiduoti atostogų metu ir kelionėse, ir tuo pačiu palepinti savo valdingą charakterį keliais iššūkiais.

1. Pasiklyskite

Stenkitės vengti spąstų turistams. Nėra nieko labiau nervinančio kaip surežisuotos turistų pramogos. Jos saugios ir patogios, tačiau baigus tokią kelionę visą laiką neapleidžia nuojauta, kad kažko nepadarėte ar nepamatėt. Jei vis dėlto yra turistinės vietos, kurias būtinai norėtumėte apsilankyti, vis tiek visada pasilikite laiko bastimuisi aplinkui. Išmokite peržengti save ir pabėgti nuo patogumų, nulįsti į mažesnius skersgatvius net tada, kai nemokate vietinės kalbos. Sunku patikėti, tačiau kalba sudaro tik 7 proc. mūsų komunikacijos ir daugelis vietinių žmonių dažniausiai geranoriškai padės surasti kelią, pamokys paprastų žodžių ar priims pasėdėti prie popiečio arbatos puodelio.

Žinoma, tai nereiškia, kad turite visiškai pamiršti atsargumą. Turėkite miesto žemėlapį, keletą pagrindinių adresų ar kontaktų, tačiau kol dar ne laikas grįžti į nakvynės vietą, tiesiog atraskit miesto užkaborius – tai suteiks pasitenkinimą savimi.

2. Būkite lankstūs ir nešališki

Nuotykio nebus be kelių nukrypimų nuo plano. Įvyksta nelaimingi atsitikimai, kreditinės kortelės būna pametamos arba pavagiamos. Nesvarbu kiek daug mes ruošiamės kelionėms, niekada nesukontroliuosime situacijos iki galo. Tiesa, mes esame vieninteliai galintys pakeisti savo požiūri į tokias situacijas. Susikoncentruokite į pozityvius dalykus. Nemalonūs įvykiai gali prilėtinti jūsų kelionę, tačiau jos nenutraukia. Vietoje skundų ir savęs graužimo nustumkite pykti į šoną bei pradėkite naują, tuščią, kelionių dienoraščio puslapį. Labai dažnu atveju, po vienos kitos dienos, viskas užsimiršta, pasitenkinimas atostogomis ir vėl sugrįžta.

Pavyzdžiui, pavėlavote į lėktuvą... Vietoje to, kad susinervinęs bandytumėte snausti ant oro uosto suoliuko laukimo salėje, eikite į miesto centrą, lankykit barus, grožėkitės naktiniu miestu, kol sulauksite kito skrydžio arba susirasit kitokį būdą grįžti namo (pvz.: autobusu ar keltu).

3.Nepergrūskite kelionės planų

Nesistenkite per vieną dieną pamatyti visų gražiausių vietų. Tokiu atveju tiesiog būsite susinervinę ir nusivylę, jei neįgyvendinote visko iki galo. Pasidarykite sąrašą vietų, kurias būtinai turite pamatyti, sudėliokite taip, kad būtų patogu iš vienos vietos judėti į kitą, o paskui šalia šių svarbiausių vietų sąraše pridėkite tokias, į kurias galėtumėte užsukti, jei liks laiko. Taip niekada per daug nepergyvensite, kad kažko nepamatėte.

4.Palikite problemas namie

Venkite interneto kavinių, nebent norite savo artimiesiems parašyti žinutę, kad jums viskas gerai. Juk, pranešėte savo darbdaviui, kad esate atostogose, tai kam dar tikrintis elektroninį paštą? Tai jus tik privers rūpinti dėl darbų paliktų namie.

Taip pat daugelis jaučiasi bejėgiai be savo išmaniųjų telefonų ar Facebook'o, tačiau šiems dalykams bus daugybė laiko, kai grįšite namo. Pasilikite visą laiką sau, būkite savanaudžiai. Kai išmoksite atsikratyti šių savo „žalingų“ įpročių, atostogų metu suprasite, kad geriausiai niekam daugiau

123rf.com nuotr./Ragaukite egzotiako kitų aalių maisto
123rf.com nuotr./Ragaukite egzotiško kitų šalių maisto

neatsiskaitinėti, tik pačiam sau.

5. Susikraukite lengvą kuprinę

Oro uostai ir traukinių stotys yra tikriausiai labiausiai įtemptos kelionių vietos, ypač jei turite daug sunkaus bagažo. Neįsivelkite į tokias bėdas ir susikraukite lengvą kuprinę. Žinoma, atsakysite, kad norite pasiruošti tinkamai kelionei, todėl ir prisikrovėte daug daiktų, tačiau verta labai gerai pamąstyti ar ne geriau jausitės kelionėje būdami lengvi ir mobilūs. Be to atsiminkite, kad net ir besivystančiose šalyse daugelį daiktų prireikus galėsite nusipirkti vietoje.

6. Pamirškite visokias dietas

Kelionėje tikrai nėra laiko skaičiuoti kalorijas, todėl nebijokite nusidėti. Maistas – labai svarbi kiekvienos kultūros dalis, todėl norėdami pažinti šalį tiesiog privalote pasinerti į valgio malonumus. Išbandykite naujus patiekalus, kad ir kaip nepažįstamai ar nemaloniai jie jums atrodytų. Kiekviena šalis turi pasiūlyti tradicinio maisto. Leiskite vietiniams padavėjams ar pažįstamiems jus nustebinti. Nesistenkite visko kontroliuoti ir būsite maloniai nustebinti.

Jei vis dėlto nepasitikite aplinkiniais ir vis tiek norite patys nuspręsti, ką ir kaip valgyti, bent jau prieš užsisakydami patiekalą, pasižiūrėkite, ką dažniausiai valgo vietos žmonės.

7.Užmegzkite kontaktą

Daugelis turistų kitą valstybę klaidingai laiko tik kaip didelį muziejų kitoje žemėje, stebi ten vykstantį gyvenimą tik iš saugaus atstumo ir niekada nenori būti įtraukti į vietinių žmonių kasdienybę. Tačiau juk tai tikrasis žmonių gyvenimas, gana panašus (kartais ne toks panašus) į musų pačių, todėl norint suprasti kultūrą reikia atsipalaiduoti ir leistis nešamam kultūrinės srovės. Nepažįstama erdvė nebūtinai turi reikšti nepatogumus. Atvirkščiai, kuo labiau stumsite save į vietinių žmonių gyvenimą, tuo jaukiau jausitės visos kelionės metu.

Pats pradėkite pokalbį ir pamatysite, kiek visko daugiau sužinosite nei prieš tai skaitėte turistinėje knygoje. Ir nustebsite kiek toli nuotykių ieškotojo dvasia ir šypsena veide jus pastūmės į kitos šalies pažinimą.

Žinoma, smagu turėti nuotraukų su Eifelio bokštu ar Koliziejumi už nugaros, tačiau kelionė tikrai reiškia visai ką kitą. Svarbiausiai, ką joje supratote ir patyrėte, o ne kokią žymią vietą aplankėte.

123rf.com nuotr./Kitoje kultūroje visada bandykite pasinerti į vietinių žmonių gyvenimą
123rf.com nuotr./Kitoje kultūroje visada bandykite pasinerti į vietinių žmonių gyvenimą

8. Atsiminkite, kad pasaulis didesnis už jus pačius

Skirtingos šalys turi skirtingus darbo santykius, skirtingą kultūrą ar laiko suvokimą. Nešvaistykite laiko matuodami savo gyvenimo būdo su jų, nes labai greitai prarasite kantrybę. Išsilaisvinkite nuo savo įsitikinimų ir noro viską daryti taip kaip esate pratę. Taip sutaupysite labai daug savo nervų ląstelių ir patirsite tik geriausius atostogų įspūdžius.

Juk nė vienas pasaulio miestas nėra idealus, o mūsų planetoje gyvena tik daug skirtingai mąstančių ar besielgiančių žmonių, jog jūsų noras viską sukontroliuoti niekada jums nepadės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Atostogos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje