Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar įmanoma lėktuve pasigauti Ebolos virusą?

Vakarų Afrikoje siaučia Ebolos virusas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Vakarų Afrikoje siaučia Ebolos virusas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmas Ebolos viruso atvejis JAV pasėjo daug baimių ir tarp lėktuvų keleivių. Jei anksčiau įtariai žvelgdavome tik į čiaudinčius ir kosėjančius lėktuvo kaimynus, tai prasidėjus rimtam Ebolos viruso protrūkiui Vakarų Afrikoje keliautojai dar labiau išsigandę. Ar dėl mirtino viruso vertėtų jaudintis skrendant lėktuvu, aiškinosi CNN.com žurnalistai.

Pirmiausia reikia paminėti faktą, kad tikimybė atsisėsti lėktuve šalia kaimyno užsikrėtusio Ebolos virusu yra minimali. Ir net tuo atveju, jei skrendat iš Vakarų Afrikos šalių. Vis dėlto, po pirmojo Ebolos virusą į JAV atnešusio Liberijos piliečio Thomaso Erico Duncano kelionės darosi sunku nuraminti mintis: „Toks žmogus kitą kartą gali atsisėsti ir šalia manęs...“

CNN.com kalbinti ekspertai ramina žmones: virusu galima užsikrėsti tik nuo tiesioginio kontakto su sergančiojo kūno skysčiais ar krauju, Ebolos virusu užsikrėtęs žmogus yra nepavojingas aplinkiniams, kol virusas neišbuvo kūne inkubacinio laikotarpio, o nelaimėlis neturi aiškių ligos simptomų. Be to, pats virusas idealioje terpėje gali išgyventi iki šešių dienų, tačiau oro uoste ir lėktuvuose tokios galimybės labai mažos. Viską sudėjus, tikimybė pasigauti mirtį nešantį virusą keliaujant lėktuvu tampa beveik lygi nuliui. 

„Virusą gavę keleiviai aiškių simptomų gali nerodyti iki trijų savaičių“, – teigia CNN medicinos žurnalistas Sanjay Gupta. Liberijos pilietis T.E.Duncanas, skrisdamas pas giminaičius į JAV, jokių simptomų taip pat dar nejautė. 

JAV Ligų kontrolės centras (LKC) taip pat ramina piliečius. „Kadangi Ebolos virusas pavojingas kitiems tampa tik aktyvių simptomų metu, LKC nerekomenduoja tikrinti visų keleivių skrendančių iš Vakarų Afrikos sveikatos“, – sakoma pranešime. 

LKC padalinio vadovas Stephenas Monroe priduria, kad beveik visi užsikrėtę Ebolos virusu pacientai slaugė ar gyveno kartu su sergančiais artimaisiais. „Labai nedaug tikėtina, kad tokie žmonės galėtų užkrėsti šalia sėdinčius keleivius“, – pridūrė jis.

Tikimybė Ebolai sklisti lėktuvuose sumažėja dar ir dėl orlaivių valymo politikos. Po kiekvieno skrydžio lėktuvai yra minimaliai išvalomi ir sutvarkomi, o po darbo dienos kompanijos juos tvarko ir dezinfekuoja dar labiau.

Kaip bebūtų, keliautojai raginami atsisakyti visų nereikalingų kelionių į Liberiją, Gvinėją ar Siera Leonę. Be to, visi norėdami palikti šias šalis turės prieš lipdami į lėktuvą pasimatuoti temperatūrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje