Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar mėgstate fotografuoti lėktuve? Indijoje tai jau seniai draudžiama, o dabar į tai žiūrima dar griežčiau

Lėktuvas pakyla virš debesų ir prie langų sėdintys keleiviai išsitraukia telefonus. Kai kurie fotografuoja sau, kiti bandys tas nuotraukas įtrinti į nepažįstamų žmonių veidus socialiniuose tinkluose. Pripažinkite – ir jūs turite nuotraukų iš lėktuvų ar oro uostų. Indijoje tokios nuotraukos be specialaus leidimo uždraustos nuo 1937 metų, tačiau iki pat šiol šios taisyklės nebuvo laikomasi.
Išmanusis telefonas lėktuve
Išmanusis telefonas lėktuve / 123rf.com

Tiesą sakant, turbūt ir nemažai indų nežinojo, kad fotografuoti lėktuve negalima. Daugelis šalių turi įvairių įstatymų ir taisyklių, kuriuos laikas nustūmė į užmarštį. Indijos Generalinis civilinės aviacijos direktoratas (DGCA) dabar priminė šią 1937 metais užrašytą taisyklę.

Fotografuoti draudžiama ir oro uostuose, ir lėktuvuose, ir iš lėktuvų. Norite fotografuoti? Turite prašyti institucijų leidimo. Ir šią taisyklę iki šiol pažeidinėjo visi. Tiesą sakant, nuotraukas be leidimo darė ir oro linijos, kurios tas nuotraukas vėliau naudojo rinkodarai. DGCA dabar primena, kad tai yra draudžiama ir netgi grasina, kad jei oro linijos nesiims priemonių užkirsti kelią fotografavimui, jos gali būti suspenduotos.

Ir tai – rimta nuobauda. Jei DGCA užfiksuos, kad skrydyje buvo daromos neteisėtos nuotraukos, oro linijos tuo maršrutu nebegalės skraidyti dvi savaites arba iki tol, kol įrodys, jog ėmėsi priemonių sustabdyti tokiems veiksmams. DGCA reikalauja, kad oro linijos baustų fotografuojančius keleivius. Ir baustų griežtai.

Taigi, dabar skrydžių palydovai įdėmiau stebės keleivius. Padaugės ir informacinių pranešimų, kad niekas negalėtų apsimesti, kad nežinojo šios taisyklės. Nepaklususieji bus baudžiami – jie galės patekti ir į juoduosius oro linijų sąrašus. Ir visa tai – už nekaltą nuotrauką lėktuve arba oro uoste.

123rf.com nuotr./Mergina, kuri lėktuve naudojasi telefonu
123rf.com nuotr./Mergina, kuri lėktuve naudojasi telefonu

Tai kodėl būtent dabar prisiminta ta 83 metų senumo taisyklė? Na, aviacijos sektorius į visus klausimus dabar atsako vienodai – COVID-19. Tiesa, šįkart pandemija buvo tik pretekstas, o ne pagrindinė priežastis, griežtinti taisykles (arba jų laikymąsi).

„IndiGo“ lėktuvu praeitą trečiadienį žurnalistai ėmė interviu iš aktorės Kangana Ranaut. Žurnalistai neklausė instrukcijų laikytis atstumo ir dėvėti kaukes. Tiesą sakant, jie pažeidė ne tik COVID-19 režimo taisykles – jie stovėjo ant tako, nesegėjo diržų, kai juos reikėjo segėti. Ir, žinoma, fotografavo ne tik aktorę, bet ir visus keleivius aplink ją. Lėktuvas yra vieša vieta, tačiau kartu tai – uždara erdvė, kurioje pasitraukti iš kadro tiesiog neįmanoma, net jei nenorite, kad būtumėte fotografuojamas.

Be to, oro uostai ir lėktuvai yra ypatingos erdvės. Čia keleiviai dažnai atsipalaiduoja. Niekas nenori būti įamžintas miegantis, kai viena akis atmerkta, plaukai primena šarkos lizdą, o tempiama kaukė sugadino visą ausų aerodinamiką. Sunku prašyti žmones daryti mandagias nuotraukas, todėl daugiau nuotraukų nebus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius