Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 19:49

Apie miestą, kuriame tyvuliuoja „Meilės“ ežeras

Meilės ežeras Briugėje, Belgijoje
123rf.com nuotr. / Meilės ežeras Briugėje, Belgijoje

Briugė – Belgijos perlas ir vienas romantiškiausių Europos miestų. Vaikštinėjantiems po šį miestą laikas tiesiog sustoja, mat čia vis dar dvelkia viduramžiais. Jaukios mažytės gatvelės vingiuoja tarp medinių, raižiniais išpuoštų namelių ir vandens kanalų. Dauguma jų atveda turistus ir įsimylėjėlius prie nuostabaus „Meilės“ ežero. Būtent apie jį šį kartą pasakoja „Pasaulis kišenėje“.

Kanalas Briugėje
Kanalas Briugėje

Pats Briugė – tai miestas šiaurės vakarų Belgijoje, prie Šiaurės jūros. Be to, jog jis yra svarbus susisiekimo mazgas ir jūrų uostas, dar jame driekiasi ir laivybos kanalai Briugė–Zebriugė, Briugė–Ostendė, Briugė–Gentas. Čia išvystyta metalo apdirbimo, mašinų, chemijos, maisto ir tekstilės pramonė. Yra Nyderlandų meno muziejus, dailės galerija, Deimantų muziejus, Jano Van Eiko muziejus ir čia nuolat kvepia šokoladu. Daugiau apie tai skaitykite kitame PK straipsnyje apie Briugės miestą ir jo šokoladines paslaptis.

Miesto istorija prasidėjo krikščioniškosios eros pradžioje, kai čia įsikūrė galų – romėnų gyvenvietė. IX a. Briugė, kurios vardas kildinamas iš senosios skandinavų kalbos žodžio Bryggia, reiškiančio „išsilaipinimo vietą“, pradėjo kalti savus pinigus ir puikavosi gerai sutvarkytu centru – burgu. XIII–XIV a. Briugė tapo gelumbės audimo centru ir vienu svarbiausių Šiaurės Europos prekybos miestų, o Flandrija – vienu iš labiausiai urbanizuotų Europos regionų.

Briugė
Briugė

O dabar mes eisime prie „Meilės“ ežero, aplink kurį, tarsi ištrauktas iš senovinio atviruko, plyti gražus ir vešlus parkas. Ši vieta – viena gražiausių visoje Belgijoje, todėl keliaujantiems į šią šalį būtinai patariame užsukti prie„Meilės“ ežero. Taip jis vadinamas dėl tikros ir garsios meilės istorijos, atsitikusios ant šio ežero krantų. Briugėssimboliu ir talismanu laikomos gulbės, kaip varnai – Londono Tauerio. Kodėl gulbė tapo tokia svarbi, pasakoja senovės legenda.

Į Briugę, kuri tuo metu dar nebuvo tapusi miestu, apsuptą miškų ir pelkių, vieną dieną atvyko senas jūreivis su gražuole dukra Minna. Atsisveikinęs su jūra ir jausdamas savo artėjančią gyvenimo pabaigą, senukas sumąstė ištekinti vienintelę dukterį. Rado jai savo nuožiūra puikų jaunikį ir pranešė Minnai apie savo sprendimą. Tačiau mergina jau buvo pamilusi kitą vaikiną – jauną karžygį iš kaimyninio kaimo Strombergą.

Jauni įsimylėjėliai slėpė savo jausmus, bijodami, jog merginos tėvas jų sąjungos nepalaimins. Nelaimei į galų žemę įsiveržė romėnai ir Minnos mylimasis privalėjo išvykti į karą. Prieš išsiskyrimą jaunuoliai pasižadėjo saugoti meilę ir ištikimybę ir laukti vienas kito. Minna tikėjosi perkalbėti savo tėvą ir įtikinti savo meile ir savo sprendimu, todėl vis tempė laiką ir atidėliojo tėvo suplanuotas vestuves. Tačiau pasenęs jūrininkas neteko kantrybės ir dukrai pareiškė, jog jis lauks iki trečio saulėtekio ir jei ši neištekės savo noru, jis pats ją ištekinsiąs.

Briugės senamiestis
Briugės senamiestis

Vilties netekusi mergina pabėgo į mišką. O po kurio laiko iš karo žygių sugrįžęs Strombergas Briugėje savo mylimosios nerado. Vaikinas puolė ieškoti mylimos Minnos. Ir rado ją. Tačiau buvo jau per vėlu. Išsekusi mergina mirė mylimajam ant rankų.

Mylimosios atminimui vaikinas sukūrė neįprastą paminklą. Į tvenkinio pakrantę, kurioje jis rado išsekusią Minną, jis atrideno didžiulį akmenį ir juo užkimšo upelį, įtekantį į tvenkinį. Vėliau į išdžiuvusią upelio vagą jis paguldė mylimąją ir vėl atrideno akmenį, taip palaidodamas Minną miško tvenkinyje.

Šiandien buvusio legendinio akmens vietoje stovi bokštas, kuriame renkasi visi įsimylėjėliai, o ežero paviršiumi plaukioja gulbės – ištikimybės ir meilės simboliai.

VIDEO: Briugės miestas vertas, kad į jį užsuktum

Anot legendos, viršutinėje bazilikos koplyčioje stovi nepaprasta vaza. Ji labai saugoma, nes joje esą Kristaus kraujo lašų.

Kalbama, kad Briugėje XV amžiuje buvo nužudytas teismo antstolis Peteris Lankhalsis, išvertus iš galų kalbos jo vardas reiškia Ilgąjį Kaklą. Norėdamas įamžinti savo tarno atminimą miestą valdęs Burgundijos hercogas miesto gyventojams įsakė visada laikyti ir gerai prižiūrėti gulbes, kad šie ilgakakliai paukščiai primintų miestiečiams jų nusikaltimą.

Nors legenda liūdna ir niūri, tačiau dabar gražuoles gulbes galima pamatyti „Meilės“ ežero (Minnewater) vandenyse.

Apskritai, Briugė – tai istorine senove, viduramžių autentiškumu dvelkiantis miestas-muziejus, kurio senamiestis 2000-aisiais įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Briugės miesto centras išsiskiria išlikusia klestėjimo laikus menančia viduramžių architektūra. Išskirtinis išplanavimo bruožas – žiedu miestą supančių tarpusavyje susisiekiančių kanalų sistema, dėl kurios Briugė dažnai vadinama „Šiaurės Venecija“. Senamiesčio siluete dominuoja XIII–XVI a. Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kurios 122 m. aukščio varpinės bokštas yra laikomas antruoju aukščiausiu plytų bokštu pasaulyje. Jos dešiniajame altoriuje yra Mikelandželo „Madonos su kūdikiu“ skulptūra. Didžiojoje rinkos aikštėje yra vienas miesto simbolių – nuo XIII a. stovinti varpinė. Briugės rotušės aikštės kampe yra bene geriausiai Flandrijoje išlikusi romaninėsarchitektūros Švč. Jėzaus Kraujo Bazilika. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje