Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 15, 21:00

Augančios kelionių kainos: ekspertai įvardijo priežastis ir pasidalijo ateities prognozėmis

Pastaruoju metu akcentuojamas kelionių pasiūlymų brangimas, kurį lemia padidėjusi aviacinių degalų kaina. Tačiau ekspertai sako, kad ne vien ši priežastis turi įtakos kelionių kainoms augti.
Pinigai kelionei Tik prenumeratoriams
Pinigai kelionei / 123RF.com nuotr.

Kelionių organizatorių „Tez Tour“ ir „Novaturas“ atstovės su15min skaitytojais pasidalijo savo įžvalgomis apie brangstančias keliones ir įvairių veiksnių įtaką jų kainų kilimui. Kita vertus, didėjančios kelionių kainos, anot Lietuvos oro uostų atstovo, Lietuvos gyventojams nėra tai, dėl ko atsisakoma kelionių ar kam taupoma.

Priežastys, lemiančios kelionių kainų augimą

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė akcentuoja, kad kelionių kainų augimą lemia ne viena priežastis.

123RF.com nuotr. / Pinigai kelionei
123RF.com nuotr. / Pinigai kelionei

„Visų pirma, auga degalų kaina, reikšmingai auginanti skrydžių organizavimo savikainą visiems kelionių organizatoriams. Tarptautinės oro transporto asociacijos duomenimis, aviacinių degalų kainos nuo 2022 m. pradžios augo daugiau kaip 50 proc.“, – sako I.Aukštuolytė.

Kelionių visomis kryptimis kainos vidutiniškai ūgtelėjo 5,5 proc.

Kelionių organizatoriaus atstovės teigimu, kelionių kainų pokyčiams įtaką daro ir pailgėję skrydžiai dėl trijų valstybių uždarytų oro erdvių.

„Vertinant bendrą augimą, kelionių visomis kryptimis kainos vidutiniškai ūgtelėjo 5,5 proc.“, – pabrėžia I.Aukštuolytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje