Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skraidantys dronai kelia revoliuciją kelionių fiksavime ir padeda turistams iš arčiau stebėti laukinį Afrikos gyvūnų gyvenimą

Juodasis raganosis
M.Vadišio nuotr. / Juodasis raganosis
Šaltinis: 15min
0
A A

Užmirškite išsiliejusias gyvūnų nuotraukas bet kuriame Afrikos nacionaliniame parke ar toli savanose gulinčius liūtus, kurių niekaip nepavyksta pritraukti galingiausiu obejktyvu. Naujų technologijų laikais keliautojams ir turistams į pagalbą atskuba skraidyklės dar kitaip vadinamos dronais, rašo „Daily Mail“.

Štai vienas JAV žurnalistas ir fotografas Benas Kreimeris pasinaudojo naujųjų laikų išradimu bei savo video medžiagoje įspūdingai užfiksavo Afrikos savanų gyvenimą. Nustebusi į ekraną žvelgianti žirafa, raganosių šeimyna iš arti ar kaimenė dramblių besiganančių pelkėse – viskas nufilmuota kamera pritvirtinta prie nuotoliniu būdu valdomos skraidyklės. 

Tuo metu kai dronai darosi vis mažesni, pigesni ir lengviau transportuojami, atsiranda galimybės juos safariuose bei kitose kelionės panaudoti ir paprastiems keliautojams, trokštantiems pramogų bei naujų potyrių. 

VIDEO: Kenijos rezervatas nufilmuotas skraidykle

B. Kreimeris privačiame „Ol Pejetos“ rezervate Kenijoje darbavosi kartu su pirma Afrikoje dronų žurnalistų komanda „SkyCAM“. Žurnalistas jau ilgokai dirba su skraidyklėmis ir bando šių aparatų galimybes fiksuojant laukinį gamtos gyvenimą. 

Fotografas yra įsitikinęs, kad ateityje dronai labai pravers gaudant brakonierius ar suteikiant keliautojams dar didesnes gamtos pažinimo galimybes. „Ol Pejeta“ rezervatas jau išbandė dronus saugodami gyvūnus nuo brakonierių. Be to, kraštovaizdžiai ir gyvūnai gyvenantys šiame rezervate yra gyvas gamtos turtas, kurio keliautojai net ir viešėdami rezervate nepamato iki galo. Skraidyklės suteikia visai kitą perspektyvą ir įspūdį“, - MailOnline.com naujienų portalui teigia B.Kreimeris.

„Pasaulis kišenėje“ įspūdžiai iš „Ol Pejetos“ rezervato

Dirbant „Pasaulis kišenėje“ rubrikoje teko pusmetį gyventi Kenijoje. Šią Rytų Afrikos valstybę aplankiau kelis kartus ir stengiausi apžiūrėti daugelį didžiausių Kenijos rezervatų, ištyrinėti vietinių žmonių ir gamtos gyvenimą. 

M.Vadišio nuotr./„Ol Pejeta“ rezervate lankytojus pasitinkantis aklas juodasis raganosis Baraka
M.Vadišio nuotr./„Ol Pejeta“ rezervate lankytojus pasitinkantis aklas juodasis raganosis Baraka

Apvažiavęs Tsavo, Nakuru, Kakamegos, Baringo ežero, „Ol Pejetos“ privatų ir kitus mažesnius rezervatus, kai kurių žvėrių taip dar ir nepamačiau. Gepardai, leopardai ir kitos didžiosios laukinės katės gana dažnai dienos metu slepiasi atokiuose krūmynuose, ne visada pasitaiko pamatyti ir kitų didžiųjų žinduolių. O be to, žvėrys tiesiog instinktyviai laikosi atokiau nuo pagrindinių parko kelių, tad užtikus vieną ar kelis liūtus, suvažiuoja dešimtys autobusiukų su turistais. Tai visiškai sunaikina gyvos laukinės gamtos įspūdį.

Daugiau apie Keniją rasite čia. 

Teko dirbti su keliautojais ir turistais, kuriems vienas ar kitas rezervato lankymas yra galbūt vienintelė reali galimybė gyvenime gamtoje pamatyti dramblius, liūtus, raganosius ir kitus gyvūnus. O dideliuose kartais ir pusę Lietuvos ploto užimančiuose parkuose surasti daugelį gyvūnų gali būti itin sunku. 

M.Vadišio nuotr./Buivolas
M.Vadišio nuotr./Buivolas

Nuotoliniu būdu valdomos skraidyklės galėtų tikrai pagelbėti parkų darbuotojams, gidams bei keliautojams, kurie ne tik padarytų gražių nuotraukų, galėtų stebėti iš arčiau gyvūnų gyvenimą savanose, bet ir juos surasti didelėse teritorijose. 

„Ol Pejetos“ rezervate keturiese pravažinėjome pusę dienos su gidu ieškodami dramblių. Pakeliui matėme buivolus, žirafas, gausybę įvairių antilopių, zebrus, atskirame rezervatėlyje uždarytus raganosius, labai iš toli stebėjome liūtus, šimpanzių prieglaudoje susipažinome ir su šių primatų gyvenimu. Tačiau dramblių pėdsakai buvo visur atauše.

M.Vadišio nuotr./Šimpanzė
M.Vadišio nuotr./Šimpanzė

Skraidyklės būtų užtekę apsidairyti po teritoriją iš oro ir surasti kaimenę didžiausių pasaulio sausumos žinduolių. Tai pridėtų tokioms kelionėms ne tik užtikrintumo, tačiau ir jaudulio virtualiai ir tuo pačiu realiai ieškant gyvūnų savanose. 

„Ol Pejetos“ rezervatą galite palyginti B.Kreimerio vaizdo klipe ir megėjišku veidrodiniu fotoaparatu mano darytose nuotraukose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje