Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 20d. 19:47

Europa pro autobuso langą: kaip ruoštis tokiai kelionei

„London Booster“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kaip atostogauti autobuse

Jei jau seniai žvilgčiojate į turizmo agentūrų svetaines ir jų pasiūlymus kelionėms po Europą, tačiau niekaip negalite išsirinkti kada, kur ir kaip (norite ir daugelį vietų aplankyti, o pinigų kišenėje tik vienai kelionei), nenusiminkite: galite pasirinkti kompromisinė variant – turas po Europą autobusu. Tačiau kaip keliauti, ir ką daryti, kad būtų patogu? Ką imti su savimi ir ko ne? „Pasaulis kišenėje“ ir portalas iRest siūlo keletą patarimų besiruošiantiems keliauti autobusais. Kad kelionė neapkarstų.

Pirmiausia, pradėkime nuo to, kad kelionė autobusu gali būti itin įdomi savo dinamika – vienos kelionės metu aplankoma daug šalių, kur galima stebėti ne tik sostinės gyveimą, bet ir pravažiuoti „paprastų žmonių buitį“, pamatyti kraštovaizdį. Prisiminimai garantuotai išliks visam gyvenimui.

Žinoma, kaip ir kiekviena kelionė – turas autobusu taip pat turi savo specifiką.

Prieš pirkdami kelionę, įvertinkite savo jėgas ir galimybes. Pasverkite, ar tikrai turėsite sveikatos keliauti autobusu, pavyzdžiui, kokią savaitę. Prisiminkite, kad grupės turas autobusu – tai kėlimasis ankstų rytą, po to aktyvi diena, kol vėlų vakarą pasiekiama nakvynės vieta. Be to, tai daugiavalandinės ekskursijos pėsčiomis, kurios tikrai būna vertos to, kad jose dalyvautumėte, tačiau jos ir itin varginančios.

Be kita ko, kelionėje autobusu gausite daugybę informacijos, pro akis skries miestai, žmonės ir šalys. Reikėtų pagalvoti, ar tikrai pajėgsite viską suvirškinti ir nepervargsite nuo bėgančio tempo?

Na ir galiausiai, pakeleiviai – taip, jų pasirinkti, deja, nelabai įmanoma, o sėdėti šalia nebendraujančio ar uždaro, o gal ir per daug plepaus žmogaus – itin sunku. Gerai, jei esate atviras ir kalbėti mėgstantis žmogus, problemų vargu ar turėsite. Tačiau, jei esate uždaro būdo ar šiaip mėgstantis privačią erdvę – būtinai pagalvokite ar po pirmos dienos nepradėsite nerimauti ir netapsite irzliu bambekliu.

O dabar apie tai, ką imsite su savimi. Dėmesingai apsvarstykite, ką ir kur sudėti. Rekomenduojame su savimi būtinai pasiimti bent vieną šiltą daiktą. Na ir kas, kad dabar karštas rugpjūtis, o Europa kenčia nuo nepakeliamo karščio ir miškų gaisrų. Neprašausite, jei įsimesite ir skėtį – europietiškas oras linkęs keistis. Nešiotis su savimi visą garderobą kelionės metu nebūtina – visus daiktus jūs ramiai galite palikti autobuse, jame būtinai bus speciali vieta tam. Būsite išmintingas, jei prigriebsite kokį žadintuvą su savimi, ar nepamiršite nusistatyti jo savo telefone. Keltis teks tikrai anksti, o vėluojančių, kaip žinia, žmonės dažniausiai nemėgsta.

Nepamirškite įsimesti į krepšį nedūžtančio puodelio, šaukštą, arbatos pakelių ir kavos. Taip pat pagalvokite apie nedidelę vaistinėlę – jei ne jums patiems, tai jūsų pakeleiviams gali praversti vaistai nuo peršalimo ar vidurių putimo.

Atkreipkite dėmesį, jog daiktus reikėtų sudėti taip pat taisyklingai: jūsų kuprinėje, kuri bus po ranka, turėtų būti visi važiavimo metu reikalingi daiktai, kitus galima sudėti į krepšį, saugomą kitame autobuso skyriuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje