Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 6d. 21:10

Garantuoti patarimai, kaip kelionėje susipažinti su vietiniais

Kelionės po Norvegiją, Tadžikistaną ir Rumuniją vaizdai
Paul Stewart nuotr. / Eglė kelionėje

„Geriausia klausti vietinių“, „vietiniai visada patars, kur skaniausias maistas“, „vietiniai geriausiai žino, kurie paplūdimiai gražiausi“... Pažįstami patarimai kelionėms? Juose – daug tiesos: vietiniai gyventojai savo miestus, kurortus ar vietoves tikrai žino geriausiai, ir tik vietinis puikiausiai patars, kur Milane skaniausi ledai ar kokią kavą pirkti Kolumbijos zona cafetera miesteliuose.

Tačiau kaip tuos patarimus gauti? Susipažinti su vietiniais, ypač ne itin gerai mokant kalbą ir neturint daug laiko, dažnai nėra pati lengviausiai užduotis.

Vis dėlto net ir teturint keletą dienų bei kišeninį žodyną, užmegzti pažintis su vietos gyventojais nėra neįmanoma. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti be pastangų.

Klauskite receptų

Paul Stewart nuotr./Kitokia Kuba. Karibų receptai
Paul Stewart nuotr./Kitokia Kuba. Karibų receptai

Jei esate mieste, kur gyvuoja spalvingas turgus, tai – puikiausias kelias į įdomias vietines pažintis. Vienas paprasčiausių būdų – leistis į vaisių, daržovių ir kitų gėrybių turgų ir klausti pardavėjų, kaip jie rekomenduoja ruošti ar skanauti vietinę produkciją. „Koks tai vaisius?“, „kaip paruošti šias daržoves?“, „koks jūsų mėgstamiausias receptas su šiais riešutais?“ – tokie ir panašūs klausimai visuomet garantuoja ilgą ir nuoširdų pokalbį su vietos gyventojais. Negana to, jie gali pakviesti jus pagaminti vietinį patiekalą kartu!

Dalinkitės komplimentais

Girkite. Nesvarbu, kur ir ką: tiesiog pagirkite vietinius gyventojus arba jų šalį ar miestą. Pasigrožėkite už jūsų eilėje stovinčios močiutės auskarais, ir ji mielai pasidalins, kur rasti šviežios kavos. Garsiai pasižavėkite vietos futbolininkais, rašytojais arba dainininkais – tai tiesus kelias į vietinių gyventojų širdį (juk užsienyje išgirsta Sabonio pavardė mus vis dar sušildo, ar ne?).

Paul Stewart nuotr./Kelionė Peru
Paul Stewart nuotr./Kelionė Peru

Pagirkite vežimą vadeliojančio senuko arklį, vaikštinėjančio miestelėno šunį, reikškite susižavėjimą vietiniu senamiesčiu, gamta, jūra – kitaip tariant, tiesiog dalinkitės komplimentais ir tikrai neliksite be kompanijos ar patarimų. Juk visiems smagu išgirsti ką nors gero apie save arba savo miestą, o tuomet nesunku ir pasidalinti vietinėmis rekomendacijomis!

Pasisiūlykite padėti

Užleiskite eilę senyviems pirkėjams, padėkite nusinešti sunkų nešulį iki automobilio, atidarykite kitam duris – tokių progų pasitaiko visur ir visada. Jei pasisiūlysite padėti pirmi, tikimybė, kad vietiniai kur kas noriau pagelbės jums nuspręsti dėl geresnio restorano ar pigesnės ekskursijos, gerokai išaugs.

Paul Stewart nuotr./Gyvenimas kelyje
Paul Stewart nuotr./Gyvenimas kelyje

Kalbinkite aptarnaujantį personalą

Kavinių ir restoranų padavėjai, viešbučių durininkai ir kambarinės, ekskursijų gidai, žygių vadovai, „Airbnb“ šeimininkai – visi šie žmonės veikiausiai kalba angliškai ir puikiai pažįsta savo aplinką, tad tiesiog klauskite jų. Ir, žinoma, nepamirškite palikti arbatpinigių.

Apsistokite pas vietinius

Net jei nesate tipinis kuprinėtojas, karts nuo karto keliaudami išbandykite „CouchSurfing“ platformą ir vietoje viešbučio ar „Airbnb“ pasisvečiuokite pas vietinius žmones. Taip ne tik iš arti pamatysite, kaip atrodo gyvenimas svečiose šalyse, bet ir galėsite paprašyti rekomendacijų bei patarimų.

Jei nesinori būti svečiu, karts nuo karto apsistokite hosteliuose – taip ir susipažinsite su kitais keliautojais bei pasisemsite patirties ir idėjų, ir susibičiuliausite su ten dirbančiais vietiniais.

Pasimokykite kalbos

Jei keliaudami turite daugiau laiko, stabtelėkite jums patikusiame mieste ar miestelyje ilgesniam laikui ir pabandykite pasimokyti vietinės kalbos. Tokios „kalbų atostogos“ itin populiarios Centrinėje ir Pietų Amerikoje bei Meksikoje, kur šeimos neretai pasiūlo ne tik pamokyti ispaniškai, bet ir paviešėti jų namuose.

Net jei jūs ir jūsų mokytojai netapsite geriausiais bičiuliais, pramokta kalba tikrai padės susidraugauti su vietiniais!

Palikite telefoną viešbutyje

Nors mums visiems sunku įsivaizduoti gyvenimą be išmaniųjų telefonų, pamėginkite atlikti eksperimentą ir leiskitės tyrinėti naujo miesto palikę visą savo elektroniką viešbučio kambaryje. Be „Google“ žemėlapių ir GPS naują vietovę matysite visai kitomis akimis, o jei pasiklysite, prašymas padėti rasti reikiamą gatvę ar aikštę – vienas puikiausių būdų užmegzti pokalbį su vietiniais gyventojais.

Paul Stewart nuotr./Kelionė Kuboje
Paul Stewart nuotr./Kelionė Kuboje

Susibičiuliaukite su taksistais

Kur bekeliautumėte - taksi, rikšų ir tuktukų vairuotojai paprastai būna neišsemiamas informacijos šaltinis. Skaniausi ir pigiausi miesto restoranai, talentingiausias rajono batsiuvys, patikimas kelionių draudimas, lankytinos užmiesčio vietos – taksistai visuomet žino tai ir dar daugiau. Negana to, jie jus ten dar ir nugabens. Tik nepamirškite pasiderėti!

Ieškokite bendraminčių

Jei keliaujate į užsienį ne vien paatostogauti, bet ir pasimėgauti savo hobiu – kalnų žygiais, motociklų turais, irklavimu ar salsos šokiu – puikus būdas užmegzti vietines pažintis yra iš anksto paieškoti bendraminčių vietovėje, į kurią keliaujate. Interneto forumai ir socialinių medijų grupės – puiki pradžia ieškant „savo žmonių“. Vietos motociklininkai, alpinistai, banglentininkai užsienio svečius paprastai sutinka itin svetingai ir mielai įtraukia juos į savo bendruomenės veiklą.

Paul Stewart nuotr./„Chihuahua Motorrad“ klubo motociklininkai Meksikos Batopilas miestelyje
Paul Stewart nuotr./„Chihuahua Motorrad“ klubo motociklininkai Meksikos Batopilas miestelyje

Leiskitės savanoriauti

Savanoriavimas paprastai reikalauja bent mėnesio ir daugiau įsipareigojimo, tad trumpesnių atostogų mėgėjams šis metodas netiks. Vis dėlto jei keliaujate ilgesniam laikui ir norite giliau pažinti šalį, į kurią susiruošėte, savanoriavimas gali tapti puikiu būdu susipažinti su vietiniais gyventojais ir kultūra. Tiesa, dažnai už savanorišką veiklą tenka ir susimokėti, tad visuomet rinkitės tik tokias organizacijas, kuriomis pasitikite ir kurių veikla jums labiausiai prie širdies.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:21
26:10
01:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje