Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 lapkričio 17d. 19:00

Geriausių kelionių Naujųjų metų sutikimui jau nebeliko: ką daryti?

Naujieji metai Rio de Žaneire
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naujieji metai
„Tai ką per Naujus?“, – vasarą juokiamasi lietuvių feisbukuose. Verta ne tik juoktis, bet ir rimtai planuoti – tiems, kurie tik likus kiek daugiau nei mėnesiui sugalvojo Kalėdas ar Naujuosius metus švęsti ne Lietuvoje, dabar jau teks pavargti.

„Šiuo metu įsigyti keliones Naujiesiems metams jau yra labai brangu, ypatingai – kalbant apie poilsines“, – 15min sakė kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Kelionių organizatoriai aiškina, kad visus metus turizmo srautai auga, tad nenuostabu, kad šiemet susidomėjimas ir kelionėmis didžiųjų metų švenčių metu yra gerokai išaugęs. Atitinkamai stengiamasi išplėsti jų pasiūlą, tačiau „šventiniam periodui vietų turime labai nedaug“, – 15min pripažino „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

Kaina ir pasirinkimas priklauso ir nuo to, kur norite vykti. Jeigu, pavyzdžiui, jus traukia tolimos egzotinės kelionės – Tailandas, Balis – bus sunkiau. „Vietų į šias naujametines keliones neliko dar rudeniui neįpusėjus“, – 15min sakė „Kelionių akademijos“ pardavimo vadovas Kazimieras Jarmalis.

Organizatoriai tvirtina, kad nors vietų dar galima rasti, bet daugiausiai išlošė tie, kurie susizgribo žiemos šventes planuotis gerokai anksčiau. „Piko metu netikėtumų dažniausiai nebūna, ir tie, kas nepasirūpino atostogomis per žiemos šventes iš anksto, arba gerokai permoka, arba renkasi iš to, kas liko“, – teigė K.Jarmalis.

Pamoka kitiems metams – kada reikėjo pradėti rūpintis?

Ypatingiausioms metų šventėms kelionių organizatoriai prigalvoja įvairių pasiūlymų – pavyzdžiui, „Kelionių akademijos“ naujamečių kelionių kainos prasideda nuo 69 eurų Rygoje ir auga iki keliolikos tūkstančių už prabangų Naujųjų metų sutikimą Maldyvų salose.

123RF.com nuotr./Maldyvai
123RF.com nuotr./Maldyvai

Kad ir kaip juokingai jums tai gali atrodyti, apie Naujųjų metų keliones reikėtų pradėti galvoti dar prieš pusmetį – tokiu atveju galėsite rinktis pagal savo įgeidžius, o ne iš to, kas liko. Be to, kaina gali skirtis net kelis kartus.

„Makalius“ savo sekėjams pirmąjį pasiūlymą Naujųjų metų sutikimui pateikė dar birželio mėnesį – tuomet skrydžius ir nakvynę Maltoje metų sandūroje buvo galima įsigyti už 199 eurus. „Žmonės šaipėsi, juokėsi, bet dabar jie susigriebia, kad tokia pati kelionė į Maltą šiuo metu yra dvigubai brangesnė“, – aiškino R.Širvinskas.

Kelionių eksperto teigimu, žmonių aktyvumas dėl Naujųjų metų sutikimo užsienyje prasideda rugpjūčio mėnesį – kai visi baigia vasaros atostogas ir pradeda planuoti kitą kelionių etapą. „Galiu pasakyti, kad jau ir tada buvo beveik per vėlu – kai kur pigiausi viešbučiai, geriausi variantai jau buvo išpirkti“, – 15min teigė R.Širvinskas.

15min montažas/Rimvydas Širvinskas-Makalius
15min montažas/Rimvydas Širvinskas-Makalius

„Novaturo“ vadovas Linas Aldonis 15min teigė, kad lietuviai keliones gruodžio mėnesiui pradėjo graibyti dar gegužės mėnesį, kai prasidėjo išankstiniai pardavimai. Jis rekomenduoja jau dabar galvoti ir apie vasaros atostogas – kad galėtumėte keliones įsigyti iš plačiausio pasirinkimo ir už mažiausią kainą.

Iš ko dar galima rinktis?

Prasčiausia situacija yra tiems, kurie tikisi dar susimedžioti gerą ir nebrangią poilsinę kelionę į šiltus kraštus – Egiptą, Dubajų, Kanarų salas. R.Širvinsko teigimu, šiuo metu likusios kelionės, kurios yra arba brangesnės (pvz., už kelionę į Dubajų Kūčioms ir Kalėdoms – virš 1000 eurų), arba nestandartinės (už 500 eurų galima išvykti atostogų į Egiptą, tačiau net 9 naktims).

Ką daryti – ar ieškoti kelionių organizatorių, ar išvyką planuotis pačiam? „Makaliaus“ savininkas siūlo rinktis pagal kelionės tipą. Jeigu norite poilsinės kelionės ten, kur šilčiau, verta kliautis organizatoriais – paprastai jie susidera dėl geresnių kainų, o svarbiausia – būna tiesioginis skrydis.

123rf.com/Hurgada
123rf.com/Hurgada

Norint išvykti su kelionių organizatoriumi, verta pažiūrėti į keliones iš Varšuvos – taip pat ir peržvelgti Lenkijos įmonių pasiūlymus.

R.Širvinskas siūlo neignoruoti ir kelionių autobusu, kurios turi kelis privalumus prieš skrydžius. „Visų pirma, bilietų kaina visuomet yra tokia pati. Ar pirksite prieš pat (žinoma, jeigu bus vietų), ar iš anksto – jų kaina nesikeis taip, kaip skrydžių“, – aiškino jis. Be to, tokios išvykos dažniausiai yra pritaikytos prie savaitgalio. Bus galima grįžti sausio 1-ąją, o kitą dieną jau eiti į darbą – skrydžių grafiką taip susiderinti yra žymiai sudėtingiau.

Jeigu Naujus metus norite sutikti kuriame nors Europos didmiestyje, verta išvyką planuotis patiems. Tokiu atveju nepamirškite, kad reikia susirasti ne tik pigius skrydžius, bet ir nakvynė gali būti gerokai brangesnė nei įprastai tame mieste.

123rf.com /Roma Naujametinę naktį
123rf.com /Roma Naujametinę naktį

R.Širvinsko teigimu, vis dar galima rasti pigių skrydžių šventinei nakčiai. Pavyzdžiui, į Varšuvą – už 53 eurus (skrydžiai gruodžio 31 – sausio 3 d.), į Kopenhagą – už 97 eurus (gruodžio 30 – sausio 1 d.). Bilietų iki 200 eurų pirmyn ir atgal taip pat galima įsigyti į Tel Avivą, Reikjaviką, Paryžių, Eilatą, Barseloną.

Nemažai lietuvių sugundantis variantas – naujametė šventė Ukrainoje. „Kijevas yra ant bangos – ir ne tik per šventes. Jį renkamasi dėl žemų kainų, tiesioginių skrydžių ir mažų maisto kainų restoranuose. Tačiau praėjusiais metais ten šventę žmonės kiek skundėsi, kad nuotaika Kijeve yra slogi. Reikėtų suprasti, kodėl“, – 15min pasakojo R.Širvinskas. Tačiau jeigu masinės linksmybės jūsų pernelyg ir nevilioja, kuriame nors iš begalės aukštos kokybės restoranų Kijeve galite susikurti skanią šventę.

„Kanapa“ restoranas Kijeve
„Kanapa“ restoranas Kijeve

Nebūtina išvykti į kitą šalį, kad Naujuosius metus pasitiktumėte nekasdienėje aplinkoje. Kelionių ekspertas siūlo pasidomėti, ką šventiniam vakarui restoranai ir spa centrai siūlo Lietuvos kurortuose – Birštone, Druskininkuose, pajūrio miestuose.

Be to, pigiau būtų išvykti į kelionę ne Naujiems metams, o kad ir iškart po jų. Per Naujuosius metus „kainos būna kiek didesnės, nes į jas standartiškai įeina ir šventinė programa, vakarienė“, – 15min sakė „Kidy Tour“ komunikacijos specialistė Karolina Kažukauskaitė.

Tiesa, kadangi tuo metu vis dar tęsis moksleivių atostogos, taip pat nereikėtų visko nepalikti paskutinei minutei. „Tai pačios paklausiausios datos, kurioms kelionių paketai tirpsta akyse“, – tvirtino K.Kažukauskaitė. Šiais metais mokinių atostogos vyks nuo gruodžio 27 iki sausio 3 d. ir nuo vasario 19 iki 23 d. „Kidy Tour“ duomenimis, tomis datomis lėktuvuose net iki 63 proc. keliautojų įprastai sudaro vaikai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Paryžiuje, Prancūzijoje

Apie kokias išskirtines kryptis pagalvoti?

Šiems metams tokią kelionę susiplanuoti jau sudėtinga, bet bent kartą gyvenime verta sutikti Naujus metus Dubajuje – šio miesto fejerverkai vadinami gražiausiais pasaulyje. Kadangi jie leidžiami nuo aukščiausio pasaulio pastato Burdž Chalifos, čia ir nereikia grūstis su minia žmonių tam, kad turėtum pasakišką vaizdą – visas grožis matyti net ir iš toli.

„Konkuruoti su JAE rengiamomis Naujųjų sutiktuvėmis, matyt, negali niekas – tai ir įspūdingi fejerverkų šou, ir akrobatiniai pasirodymai tiesiog gatvėse, ir daugybė vakarėlių, sutraukiančių net pasaulines žvaigždes“, – jam antrino L.Aukštuolytė iš „Tez Tour“.

Jeigu norite neeilinio Naujųjų metų sutikimo, verta rinktis Portugalijos salą Madeirą, kurios išskirtinis bruožas – statūs skardžiai, besileidžiantys į Atlanto vandenyną.

„Nuo jų žmonės leidžia fejerverkus, ir labai įspūdinga stebėti viską iš vandenyno – kažkur dreifuoti ramybėje ir mėgautis švente iš toli“, – patarė R.Širvinskas.

Jeigu Atlanto vandenynas atrodo per toli, rinkitės Baltijos jūrą. „Novaturo“ vadovo L.Adonio teigimu, švenčių sutikimas kruizo Baltijos jūroje metu yra populiarus jų klientų pasirinkimas.

Ko vengti?

Jeigu vykstate švęsti į didmiestį, labai gerai įvertinkite, ar verta planuoti vidurnaktį pasitikti pagrindinėse masinio šventimo vietose.

Pavyzdžiui, jeigu jus vilioja įspūdingi fejerverkai prie Londono akies, žinokite, kad norint gauti neblogas vietas reikės ateiti jau 16-17 val. „Mūsų keliautojai pasakojo, kad žmonės minioje stovi po 7-8 valandas, šąla, laukia lietuje. O tikrai tokio vaizdo, kokį matote per žinias, nepamatysite“, – aiškino R.Širvinskas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujieji metai Londone

Berlyne į šventę prie Brandenburgo vartų taip pat reikės ateiti gerokai anksčiau, kad pakliūtumėte į aptvertą teritoriją – tad verčiau rengtis ne puošniai, o patogiai. Galbūt geriau apsvarstykite variantą rezervuotis staliuką restorane, iš kur fejerverkus būtų galima stebėti iš toliau.

R.Širvinskas dar atkreipia dėmesį, kad tie, kas nusprendė sutikti Naujus metus Paryžiuje, nesitikėtų fejerverkų šou – jie Prancūzijos sostinėje nerengiami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje