Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 16d. 10:44

Geriausių pasaulio šalių reitinge Lietuva atsidūrė prie sąrašo pabaigos – 67-oje vietoje iš 78

Geriausių pasaulio šalių reitinge Lietuva atsidūrė prie sąrašo pabaigos – 67-oje vietoje iš 78
Geriausių pasaulio šalių reitinge Lietuva atsidūrė prie sąrašo pabaigos – 67-oje vietoje iš 78

Kelerius metus praleidusi antroje ir trečioje vietose, Kanada galų gale paskelbta geriausia šalimi gyventi. Tokie laurai jai atiteko kasmet „U.S. News & World Report“ daromame Geriausių šalių tyrime. Tuo tarpu Lietuva atsidūrė prie sąrašo pabaigos.

Kanada pelnė aukščiausias vietas tiek Gyvenimo kokybės, tiek Socialinių tikslų kategorijose – tai rodo, kad ši šalis laikoma stabilia ir saugia bendruomene, kurioje žmonės gali vystytis, tobulėti, klestėti, ji yra atvira ir teisinga, sako reitingo autoriai.

Dauguma šių metų reitingo viršūnėje esančių šalių yra Europoje, nors antroje vietoje atsidūrė Japonija, dešimtuke taip pat yra ir Australija su Naująja Zelandija.

TOP10 Geriausių šalių pasaulyje:

  1. Kanada
  2. Japonija
  3. Vokietija
  4. Šveicarija
  5. Australija
  6. JAV
  7. Naujoji Zelandija
  8. Jungtinė Karalystė
  9. Švedija
  10. Nyderlandai

Reitingas sudaromas apklausus daugiau nei 17 tūkst. žmonių iš keturių pasaulio regionų. Jų prašoma pagal 76 įvairius kriterijus įvertinti 78 valstybes.

„U.S. News & World Report“ tyrime šalys vertintos dešimtyje kategorijų: Nuotykių, Vikrumo, Kultūrinės įtakos, Verslumo, Paveldo, Augančios ekonomikos, Atvirumo verslui, Galios, Gyvenimo kokybės ir Socialinių tikslų.

Šiemet atsirado nauja kategorija – Vikrumo (Agility). Joje vertinama, kiek šalis yra prisitaikanti, dinamiška, moderni, progresyvi ir reaktyvi. Būtent ši kategorija šiemet turėjo daugiausia reikšmės, nes, reitingo autorių teigimu, ji geriausiai atspindi dabartinį pasaulį – kur geriausiai sekasi šalims, verslams ir žmonėms, kurie geriausiai reaguoja į pasikeitimus ir adaptuojasi.

Lietuvai teskirta 67 vieta. Prasčiausiai mūsų šalis buvo įvertinta Kultūrinės įtakos kategorijoje – atsidūrėme pačioje paskutinėje 78-oje vietoje ir negavome nė vieno balo. Labai blogai atrodome ir Augančios ekonomikos (Movers) kategorijoje – esame 76-oje vietoje. Labai prastai įvertinta ir Lietuvos galia pasaulio scenoje – skirta 75-a vieta.

Aukščiausių balų Lietuva sulaukė Atvirumo verslui (42 vieta) kategorijoje.

usnews.com iliustr./Lietuvos balai pagal skirtingas kategorijas
usnews.com iliustr./Lietuvos balai pagal skirtingas kategorijas

Kaimynei Lenkijai skirta 43 vieta, Rusijai – 24. Latvija atsidūrė 64-oje, Estija – 57-oje vietoje. Baltarusija atsidūrė pačiame sąrašo gale – 75-oje vietoje. Dar blogiau nei joje, anot tyrimo, gyventi tik Irake, Serbijoje ir Salvadore.

10 reitingo pabaigoje esančių šalių:

78. Irakas
77. Salvadoras
76. Serbija
75. Baltarusija
74. Libanas
73. Uzbekistanas
72. Kazachstanas
71. Ukraina
70. Omanas
69. Gvatemala

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 7
Temos: 1 Kanada

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje