Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 28d. 18:50

Į Barseloną su vaikais – ką pamatyti, kad patiktų visai šeimai

Barselonos akvariume esantis tunelis
123rf.com / Barselonos akvariume esantis tunelis

Turintys vaikų neleis sumeluoti – kai keliauja ne tik suaugusieji, kelionės „programa“ dažniausiai būna kitokia nei norėtųsi. Į „būtina aplankyti“ objektų sąrašą paprastai įtraukiamos mieste esančios žaidimų aikštelės, paplūdimiai ir visi kiti objektai, įdomūs smalsiems, bet nelabai kantriems keliautojams.

Būtent tokia buvo paskutinė mano šeimos kelionė į Barseloną. Antonio Gaudi šedevrų mieste lankėmės nebe pirmą kartą, tad dauguma turistinių vietų jau buvo matytos. Tačiau, kadangi šįkart vienas iš mūsų keleivių buvo vos penkerių metų amžiaus, nutarėme visą dėmesį skirti būtent tiems objektams, kurie skirti šeimai.

Iš pirmo žvilgsnio jų neturėtų trūkti, juk Barselona – didžiulis kurortas, turintis paplūdimį pačiame mieste, be to, pilnas muziejų. Tačiau iš tiesų specialiai vaikams skirtų vietų čia nėra labai daug ir dauguma šeimų per savo trumpas atostogas spėja aplankyti visas jas.

„Šventoji trijulė“ yra Barselonos zoologijos sodas, Barselonos akvariumas (isp. L'Aquarium de Barcelona) bei „Cosmo Caixa“ mokslo muziejus. Prie šio sąrašo dažnai dar pridedamas ir Šokolado muziejus, kartais – ir vaškinių figūrų muziejus, į kurį daugelis suviliojami vaikštinėdami po garsiąją La Ramblą.

Pauliaus Cuberos nuotr./Barselonos La Rambla gatvė
Pauliaus Cuberos nuotr./Barselonos La Rambla gatvė – J.Basanavičiaus gatvės Palangoje atitikmuo: čia nuolat pilna turistų

Iš karto prisipažinsiu, kad nei viename iš jų nebuvome. Tačiau iš pažįstamų ir draugų atsiliepimų žinau, jog nieko ypatingo juose nerasite. Žinoma, Šokolado muziejuje įspūdį tiek vaikams, tiek juos atlydėjusiems suaugusiems tikrai paliks iš šokolado „pastatyta“ žymiosios Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia (isp. Sagrada da Familia).

Tuščiomis greičiausiai irgi neišeisite – muziejaus kavinėje siūlomas platus meniu šokoladinių gėrimų ir patiekalų. Čia galima įsigyti ir suvenyrų. Šokolado muziejų įkūrė Barselonos saldumynų gildija, siekdama turistus ir kataloniečius išsamiai susipažinti su šokolado kilme, istorija, evoliucija ir jo gamybos modernizavimo procesais. Šį muziejų rasite adresu Comerç 36, Barselona. Darbo laikas: pirmadieniais – šeštadieniais – 10-19 val., sekmadieniais – 10-15 val. Bilieto kaina: 5 Eur. Daugiau informacijos www.pastisseria.com

Vaškinių figūrų muziejus (isp. Museu de Cera) Barselonoje veikia nuo 1973 metų.

123rf.com /Barselonos vaško skulptūrų muziejus
123rf.com /Barselonos vaško skulptūrų muziejus įsikūręs buvusiame banko pastate

Jį įkūręs žymūs to meto kino režisieriai pirmaisiais eksponatais pasirinko to meto žymius ispanus. Šiuo metu XIX amžiaus raudoname pastate, kuriame anksčiau buvo Barselonos bankas, veikiantis muziejus turi net 360 vaškinių eksponatų.

Tarp jų – nuo kino pasaulio, sporto žvaigždžių iki mokslininkų. Tačiau turbūt labiausiai visus dominantis yra vaškinis Frankenšteinas – vienas iš išgalvotų personažų salės eksponatų. Joje atkurta kankinimų kamera, kapitono Nemo laivas, jūros dugnas, kuriame „gyvena“ undinės, sirenos. Reikia pripažinti, kad ši ekspozicijos dalis vaikams (ir vyresniems, bet jautriems vaizdams lankytojams) gali būti išbandymas, kadangi čia galima išvysti ir garsiausių romanų herojų – žudikų, pabaisų. Frankenšteinas pasirodys kaip vienas nekalčiausių eksponatų.

Muziejaus bilieto kaina suaugusiems – 15 Eur, vaikams 5-11 metų – 9 Eur. Iki penkerių metų amžiaus vaikai įleidžiami nemokamai. Adresas: Passatge de la Banca 7. Darbo laikas: nuo pirmadienio iki penktadienio -10-19.30 val. (pietų pertrauka tęsiasi 13.30-16 val.). Savaitgaliais ir švenčių dienomis muziejus dirba 11-20.30 val. (pietų pertrauka – 14-16.30 val.). Daugiau informacijos: www.museocerabcn.com.

Pasiklausę rekomendacijų, šįkart aplenkėme ir gamtos mokslų muziejų „CosmoCaixa“.

123rf.com /Gamtos mokslų muziejus „CosmoCaixa“
123rf.com /Gamtos mokslų muziejus „CosmoCaixa“

Anot Barselonoje gyvenančių ir vaikų turinčių lietuvių, jis skirtas mokyklinio amžiaus lankytojams ir tikrai vertas dėmesio, mat po rekonstrukcijos 2004 metais buvo iš esmės atnaujintas. Didžioji dalis muziejaus yra po žeme. Virš jo – Mokslo aikštė. Muziejuje daug skirtingų ekspozicijų – nemaža dalis laikinos, jas nuolat keičia naujos. Temos – nuo gamtos, aplinkos apsaugos, mokslo ir kosmoso. Muziejus turi ir planetariumą, kuriame rengiamos įvairios edukacinės programos. Vaikams visatos samprata ir kiti gamtos mokslo dalykai atskleidžiami žaidžiant.

A post shared by CosmoCaixa (@cosmocaixa) on

Suvenyrų rasite ne tik parduotuvėje, bet ir knygyne. Veikia ir biblioteka, mokymo centras, kurie, tiesa, turbūt aktualesni vietiniams, o ne turistams. Kaip ir daugelyje šiuolaikinių muziejų, šiame lankytojai skatinami patys atrasti eksponatus ir jų pasakojamą istoriją juos liesdami, išbandydami, konstruodami.

Informaciją apie muziejaus darbo laiką ir bilietų kainas galite rasti www.barcelonaturisme.com.

Barselonos zoologijos sodo lankymas atostogautojų piniginei bus vienas daugiausiai išlaidų pareikalausiantis objektas.

123rf.com /Įėjimas į Barselonos zoologijos sodą
123rf.com /Barselonos zoologijos sodas

Vieno suaugusio bilietas kainuoja daugiau nei 19 Eur. Vaikams, vyresniems nei 5-eri, bilieto kaina – 11-16 Eur. Tačiau išleisti šiuos pinigus verta, nes zoologijos sode galima rasti 77 rūšių gyvūnus. Tarp jų – ir vaikų mylimus dramblius, raganosį, žirafas, visas svarbiausias beždžionių rūšis – nuo įspūdingo dydžio gorilų iki su lankytojais per stiklą itin draugiškai bendrauti linkusių orangutangų.

123rf.com /Flamingai Barselonos zoologijos sode
123rf.com /Flamingai Barselonos zoologijos sode

Ypatingas zoologijos sodo eksponatas – Komodo varanas. Išvydus jį visa mūsų šeima prisiminė mėgstamą filmą „Kaip prisijaukinti slibiną“, kuriame vikingų kaime gyvenantis Snarglius susidraugauja su drakonu, o vėliau to išmoko ir kitus kaimo gyventojus.

123rf.com /Komodo varanas
123rf.com /Komodo varanas

Būtent taip – kaip drakoną – šis gyvūnas ir pristatomas Barselonos zoologijos sode. Kad čia jis turi išskirtines sąlygas, liudija išskirtinis būstas – vienam gyvūnui skirta didžiulė erdvė su „privačiu baseinu“. Lankytojams taip pat rodomas specialus filmukas, kuriame glaustai pristatomas šis išskirtinis ir tik vienoje vietoje pasaulyje – Komodo saloje – gyvenantis plėšrūnas.

123rf.com /Komodo drakonas
123rf.com /Komodo drakonas

Nors yra roplys savo dydžiu jis neprimena nė vieno iš giminaičių. Šis varanas – didžiausia Žemėje gyvenanti driežų rūšis, kurios atstovai kartais gali užaugti ir iki 3 metrų ilgio, o viduriniškai sverti – apie 70 kg. Didžiausias kada nors užfiksuotas laisvėje gyvenusio Komodo drakono ilgis buvo 3,13 metrų, o svoris buvo net 166 kg! Maža to, jis sugeba bėgti 20 km/val. greičiu, taip pat plaukti ilgus atstumus. Nors panašių gyvūnų liekanų rasta Australijoje, šiuo metu varanai laisvėje gyvena tik Indonezijoje, Sundos salyje, ypač – Komodo saloje. Nuo jos ir kilęs Komodo drakono pavadinimas. Drakono meniu – tikrai drakoniškas: jis minta įvairiais mažesniais ropliais, paukščiais, jų kiaušiniais, žinduoliais, tarp kurių gali būti net elniai, šernai. Dažniausiai susimedžioja grobį, bet reikalui esant neatsisako ir dvėselienos. Išlikti iki šių dienų šiam ypač retam gyvūnui padeda ir išskirtinės savybės: patelės gali susilaukti palikuonių ir be patino. Komodo saloje). Minta dvėseliena, įvairiais ropliais, paukščiais ir jų kiaušiniais, žinduoliais (tarp jų ir stambiais, pvz., šernais, elniais).

Gresiant išnykimui Komodo drakonai pradėti veisti nelaisvėje, daugiausia – Indonezijos zoologijos soduose, iš kurių vėliau iškeliauja į kitų šalių zoologijų sodus. Nors jų – ne vienas ir ne du, Europoje tik Barselonoje galima įsiamžinti šalia tikro drakono. Pagundai neatsispyrėme.

Barselonos zoologijos sodas – didžiulis, tad jam reikėtų paskirti bent jau pusdienį, geriausia – dieną. Įsidėkite užkandžių. Nors viduje yra keletas vietų, kur jų galima įsigyti, kainos – turistiškos. Todėl geriau sekti vietinių vaikų grupelių pavyzdžiui, ir prie stalelių sėsti su savo maistu. Bei saugoti, kad jo nenuneštų vietiniai balandžiai, kirai ar povai, kurie, tarsi akyli sargai, po visą zoologijos sodą vaikštinėja laisvai ir kur tik nori.

123rf.com /Povai po Barselonos zoologijos sodo teritoriją vaikštinėja laisvai ir kur tik nori
123rf.com /Povai po Barselonos zoologijos sodo teritoriją vaikštinėja laisvai ir kur tik nori

Dar vieno pusdienio prireiks, jei nuspręsite aplankyti vieną lankomiausių Barselonos vietų – akvariumą (isp. L'Aquarium de Barcelona).

123rf.com /Barselonos akvariumas visuomet pilnas žmonių
123rf.com /Barselonos akvariumas visuomet pilnas žmonių

Tarp senojo uosto ir paplūdimio esantis objektas garsus savo jūrų floros ir faunos įvairove. Teigiama, kad Barselonos akvariumą sudaro 35 akvariumai, talpinantys apie 6 mln. litrų vandens. Juose gyvena maždaug 450 skirtingų rūšių 11 tūkst. jūros gyvūnų.

Nuo 1995 metų veikiantis akvariumas nuolat pilnas žmonių, kurių minios anksčiau ar vėliau „pasineria“ į svarbiausią šios vietos pramogą – eina į 80 metrų ilgio stiklinį tunelį. Virš jų galvų plaukioja rykliai, rajos, šonuose matyti murenos, tunai ir daugybė kitų egzotiškų jūros gyvūnų.

123rf.com /Barselonos akvariumas
123rf.com /Barselonos akvariumas

Visą informaciją – apie darbo laiką, bilietų kainas – rasite www.aquariumbcn.com. Beje, norintys sutaupyti tai gali padaryti įsigydami vieną iš Barselonoje siūlomų miesto kortelių. Jose yra ir daugiau specialių pasiūlymų (pavyzdžiui, nuolaidų pramogoms, muziejams, restoranuose).

Mes Barselonoje praleidome tris dienas ir keliavome įsigiję T10, kurio kaina – beveik 10 Eur. Tačiau turint jį nemokamai gali važiuoti 10 kelionių metro ir miesto autobusais (persėdus iš vienos transporto priemonės į kitą per valandą, nauja kelionė neskaičiuojama).

Nemokamos pramogos vaikams (ir ne tik jiems)

Nors į visus lankytinus objektus turėsite pirkti bilietus, o kai kur (pvz., Park Guell) rekomenduojama turistinio sezono metu juos pirkti iš anksto, net ir tokiame turistiniame mieste kaip Barselona galite rasti nemokamų dalykų. Štai keli jų, patikę visai šeimai:

Turgus

Vaikštinėdami La Rambla kartu su mase žmonių tikrai būsite nunešti į žymiausią Barselonos turgų – La Boqueria. Nuo prieskonių iki ypatingųjų kumpių, nuo ispaniškų saldumynų – iki šviežių vaisių ir iš jų spaustų vaisinių kokteilių – šiame turguje tikrai rasite ką nusipirkti ir čia pat sukrimsti, arba ką įsigyti lauktuvėms. Net, jei ir neplanuojate čia kažką pirkti, verta užsukti vien pasižvalgyti. Tiesa, kaip jau minėjau, žmonių čia visada daug. Net ir vėlai vakare, kadangi po 20 val. čia galima įsigyti, pavyzdžiui, šviežių vaisių ruošinius arba kokteilius už gerokai mažesnę kainą nei dieną. Spalvingi ir švieži gėrimai – skanu, sveika ir patinka visiems, net ir amžinai ko nors skanaus norintiems vaikams.

123rf.com /Žymusis Barselonos turgus
123rf.com /Žymusis Barselonos turgus ir natūralios vaisių bei daržovių sultys, kurių čia pilna

Paplūdimiai

Barselonos mieste yra net 7 paplūdimiai. Visi jie nesunkiai pasiekiami viešuoju transportu ar net pėsčiomis. Visuose jų yra ruožas smėlio, suoliukai, vandens čiaupai jūros druskai ar smėliui nuplauti. Kai kur – treniruokliai, kavinės, žaidimų aikštelės. Barseloniečiai ir miestą lankantys turistai mėgsta siūlomas vandens pramogas, pavyzdžiui, irklentes. Miesto paplūdimiai – draugiški ir keturkojams: dažname jų galima išvysti žaidžiančius ar su šeimininkais vaikštinėjančius šunis.

Parkai

Žymiausias čia neabejotinai yra Park Guel. Tačiau patekimas į jį jau keletą metų kainuoja keliolika eurų. O pastaraisiais metais įvestas ir tam tikras lankytojų skaičiaus ribojimas.

123rf.com/Park Guell Barselonoje
123rf.com/Park Guell Barselonoje – ryškiaspalvis ir išskirtinis gaudiškas objektas, kuriame gamta „draugauja“ su išskirtiniais statiniais

Tačiau, jei jau buvote arba nenorite apžiūrėti šio A.Gaudi suprojektuoto parko ir įsiamžinti prie jame esančių mozaikų ar žymiojo driežo, galite rinktis kitas mieste esančias žaliąsias oazes. Didesnius ar mažesnius parkus turi praktiškai kiekvienas gyvenamasis rajonas.

Turistų dažnai lankomas De la Ciutadella parkas, esantis Barselonos senamiestyje. Didžiulė teritorija užimanti 30 hektarų žemės ploto yra tikras rojus nuo miesto šurmulio pavargusiems žmonėms. Vieną iš įėjimų į parką puošia graži triumfo arka. Mes jame lankėmės vasarį, tačiau oras buvo pavasariškas, tad parke netrūko turistų ir vietinių, besimėgaujančių šiluma. Ant žolės susėdęs jaunimas grojo, skaitė knygas, piešė, brazdino gitaras, mušė būgnelius. Vaikai lakstė paskui muilo burbulus ir šunis, kurių barseloniečiai net mažuose butuose dažnai augina ne po vieną.

123rf.com /De la Ciutadella parkas Barselonoje
123rf.com /De la Ciutadella parkas Barselonoje

De la Ciutadella parke verta aplankyti ir nuostabius fontanus, oranžeriją, Drakono namą, apžiūrėti įdomias skulptūras.

123rf.com /De la Ciutadella parkas
123rf.com /De la Ciutadella parkas

Vasaros savaitgaliais čia esančioje rotondoje dažnai vyksta koncertai. Kol tėvai jų klausosi, vaikai gali žaisti greta esančioje žaidimų aikštelėje. Beje, šis parkas – šalia Barselonos zoologijos sodo. Šalia jo – vienas iš miesto paplūdimių. Tad, galima sakyti, visos pramogos – po ranka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Kova su čeburekų pardavėjais – įteisinimui neprieštarautų ir Palangos policijos vadas

Aktualu

Archeologas R.Freundas: norėdami sunaikinti Didžiąją Vilniaus sinagogą, sovietai ją išsaugojo

Sportas

Kruvinas futbolo čempionatas Rusijoje baigėsi: ar Kataras gerbs žmogaus teises?

Vardai

Pirmą kartą ant podiumo – krūtimi kūdikį maitinantis modelis: „Atstovauju dirbančioms mamoms“

Sportas

Antidopingo specialistė neskuba džiaugtis dėl posūkio dopingo skandale

Pasaulis kišenėje

Ispanijos kurortui įgriso nepadorūs turistai: dalins tūkstantines baudas

Gazas

Po apsilankymo automatinėje plovykloje pabiro BMW žibintai, o ekspertai apkaltino vairuotoją

Gyvenimas

Moters seksualumas: ką apie jį gali atskleisti emocijų naudojimas susirašinėjant?

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Aktualu

Sportas ir politika: rusas turistas Turkijoje užmušė kroatus pasaulio čempionate palaikiusį ukrainietį

Gazas

Liudininko žvilgsnis į masinę avariją Vilniuje: ar ją lėmė ir Seimo pirmininko kortežas?

Verslas

Įspūdingas pusmečio derlius: milžiniški laivai pildo Klaipėdos uosto kišenes

Verslas

„Ryanair“ SMS žinutė 50 tūkst. klientų: jūsų skrydis atšauktas

Aktualu

Ką darys valstybė, teismui nepatvirtinus taikos sutarties su „Danpower Baltic“?

Aktualu

15min studijoje – pasakojimas apie „Alfa vyrą“ demaskavusio žurnalistinio tyrimo užkulisius

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Verslas

Didžiausios ES baudos už antimonopolinių taisyklių pažeidimą: „pirmauja“ „Google“

Aktualu

Garliavos dilema: kas svarbiau – ąžuolas, žmonės ar kvadratinis metras žemės?

Verslas

Apie pinigų plovimą pranešusi „Revolut“ atskleidė, kaip sustabdė bandymą sukčiauti

Naujienos

Verslas

Kova su čeburekų pardavėjais – įteisinimui neprieštarautų ir Palangos policijos vadas

Aktualu

Archeologas R.Freundas: norėdami sunaikinti Didžiąją Vilniaus sinagogą, sovietai ją išsaugojo

Sportas

Kruvinas futbolo čempionatas Rusijoje baigėsi: ar Kataras gerbs žmogaus teises?

Vardai

Pirmą kartą ant podiumo – krūtimi kūdikį maitinantis modelis: „Atstovauju dirbančioms mamoms“

Sportas

Antidopingo specialistė neskuba džiaugtis dėl posūkio dopingo skandale

Pasaulis kišenėje

Ispanijos kurortui įgriso nepadorūs turistai: dalins tūkstantines baudas

Gazas

Po apsilankymo automatinėje plovykloje pabiro BMW žibintai, o ekspertai apkaltino vairuotoją

Gyvenimas

Moters seksualumas: ką apie jį gali atskleisti emocijų naudojimas susirašinėjant?

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Aktualu

Sportas ir politika: rusas turistas Turkijoje užmušė kroatus pasaulio čempionate palaikiusį ukrainietį

Gazas

Liudininko žvilgsnis į masinę avariją Vilniuje: ar ją lėmė ir Seimo pirmininko kortežas?

Verslas

Įspūdingas pusmečio derlius: milžiniški laivai pildo Klaipėdos uosto kišenes

Verslas

„Ryanair“ SMS žinutė 50 tūkst. klientų: jūsų skrydis atšauktas

Aktualu

Ką darys valstybė, teismui nepatvirtinus taikos sutarties su „Danpower Baltic“?

Aktualu

15min studijoje – pasakojimas apie „Alfa vyrą“ demaskavusio žurnalistinio tyrimo užkulisius

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Verslas

Didžiausios ES baudos už antimonopolinių taisyklių pažeidimą: „pirmauja“ „Google“

Aktualu

Garliavos dilema: kas svarbiau – ąžuolas, žmonės ar kvadratinis metras žemės?

Verslas

Apie pinigų plovimą pranešusi „Revolut“ atskleidė, kaip sustabdė bandymą sukčiauti

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje