Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 31, 17:40

Idėja Madeirai: iškyla ant uolų

Pastaraisiais metais Madeira tampa vis populiaresnė lietuvių atostogų kryptis. Norintiems Madeirą ne tik aplankyti, bet ir pilnai ją pažinti, verta rinktis pažintines keliones ir salą atrasti kartu su profesionaliais gidais. Kelionių organizatoriaus „ITAKA“ atstovė Daiva Strumskienė pristato įsimintiną pažintinę kelionę po Madeirą.
Madeira
Madeira / „ITAKA“ nuotr.

Norintiems iš Madeiros visko

Keliautojų būna įvairių. Vieni per atostogas mėgaujasi gultais prie baseino ir beveik nepalieka viešbučio teritorijos, o kiti taip intensyviai tyrinėja lankomas šalis, kad į viešbutį sugrįžta tik nakvynei. Bet būna ir tokių kelionių, kuriose puikiai dera aktyvus įspūdingų vietų lankymas bei kokybiškas poilsis.

„ITAKA“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė pasakoja, kad pažintinė kelionė „Iškyla ant uolų“ yra būtent tokia: „Šią kelionę suplanavome taip, kad ji suteiktų galimybę mėgautis ir vaizdingu maršrutu, ir komfortišku poilsiu. Mes pasirūpiname ne tik kelionės planu, bet ir techniniais sprendimais: autobusu, lietuviškai kalbančiu gidu ir pan. Kelionės plane taip pat palikome laisvo laiko poilsiui viešbutyje, papildomoms ekskursijoms ar savarankiškam salos miestelių ir paplūdimių tyrinėjimui.“

Ypatingi įspūdžiai sostinėje

Viena iš kelionės dienų yra skirta sostinei – Funšaliui. Kylama į apžvalgos tašką Pico Dos Barcelos (355 m virš jūros lygio), iš kur atsiveria puiki miesto panorama. Pasivaikščiojimas: uosto apylinkės, XV a. manuelinio stiliaus katedra, Madeiros parlamento pastatas, Šv. Lauryno citadelė. Lankymasis spalvingiausioje miesto dalyje – miesto turguje.

„ITAKA“ nuotr./Pico dos Barcelos apžvalgos aikštelė
„ITAKA“ nuotr./Pico dos Barcelos apžvalgos aikštelė

Norintiems susipažinti ne tik su gamta, bet ir vietine vyndarystės kultūra, turėtų patikti apsilankymas garsiojoje vyno darykloje „The Old Blandy Wine Lodge". „Šią daryklą įkūrė Johnas Blandy, padėjęs pamatus ir šiandien saloje tebegyvuojančioms vynininkystės tradicijoms. Ekskursijos metu pristatoma vyno istorija bei gamybos proceso ypatybės, visa tai vyksta kartu su degustacija“, – pasakoja „ITAKA“ atstovė.

„ITAKA“ nuotr./Ribeira Brava miestelis
„ITAKA“ nuotr./Ribeira Brava miestelis

Vakarinė Madeiros pusė

Kita pažintinės kelionės diena skirta vakarinei Madeiros pusei. Čia aplankoma antra pagal aukštį Europos uola Kabo Žirau (589 m virš jūros lygio) nuo jos atsiveria įstabus Funšalio įlankos vaizdas. Kitas ekskursijos taškas žvejų kaimelis Ribeira Brava, kurio pavadinimas reiškia „laukinę upę“. Čia laukia pasivaikščiojimas po vaizdingas apylinkes: akmenuotas paplūdimys, nedidelio XVII a. forto liekanos, Šv. Benedikto bažnyčia. Maršrute yra ir Encumenados perėja, esanti tarp dviejų giliausių salos slėnių. Čia numatomas sustojimas apžvalgos taške, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į šiaurinę ir pietinę pakrantes.

Toliau maršrutas veda pro nedidelį Calheta miestelį. Čia numatomas apsilankymas cukranendrių fabrike, kuriame pristatomas perdirbimo procesas, suplanuota romo degustacija. Kitas ekskursijos sustojimas Porto Monizas. Tai kurortas, kuriame galima pamatyti ir išsimaudyti natūraliuose vulkaniniuose baseinuose. Po tokios intensyvios dienos suplanuotas sustojimas ramiame pajūrio kurorte – Madalena do Mar.

„ITAKA“ nuotr./Porto Monizas
„ITAKA“ nuotr./Porto Monizas

Papildoma ekskursija: centrinės Madeiros grožybės

Trokštantiems dar daugiau įspūdžių, kelionės metu galima įsigyti ir papildomų ekskursijų. Viena iš jų – veda į salos centrą. Čia laukia kelionė lynų keliu virš Funšalio miesto stogų. Kitas sustojimas – Dievo Motinos šventovė ant Monte kalvos, tropinis sodas su reliktine ir endemine Madeiros augalija. Vaizdingas kalnų maršrutas veda į salos širdį, kur nuo panoraminių Eira do Serrado terasų galima pasigrožėti puikiu vaizdu į kalnų prarajas.

Ekskursiją tęsia vizitas į nuošalų kaimą Vienuolių slėnyje ir vietinio gėrimo – kaštonų likerio degustacija. Toliau maršrutas veda į Camara de Lobos – tipinį žvejų kaimelį, Vinstono Čerčilio pamėgtą vietą. Norintiems ekskursijos dieną užbaigti įsimintinai – pašėlęs nusileidimas pintomis rogėmis nuo Monte kalvos.

„ITAKA“ nuotr./Camara de Lobos kaimelis
„ITAKA“ nuotr./Camara de Lobos kaimelis

Papildoma ekskursija: pažinkite ir Porto Santo salą

Dar viena papildoma ekskursija, siūloma kovo-gruodžio mėnesiais – kelionė į šalia Madeiros esančią Porto Santo salą. Keltu įveikus 40-ies kilometrų vaizdingą atstumą, aplankoma salos sostinė Vila Baleira, kuri žavi nepakartojama atmosfera. Į maršrutą įtraukta įstabi apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria unikalus kraštovaizdis, o tuomet skiriama laisvo laiko pasivaikščiojimams ir poilsiui nuostabiame 9 km ilgio smėlio paplūdimyje.

Kokybiškas poilsis viešbutyje

„ITAKA“ atstovė Daiva Strumskienė pasakoja, kad nors pažintinės kelionės programa apima beveik visą Madeiros salą, bet visos kelionės nakvynės yra numatytos viename viešbutyje: „Tai užtikrina patogumo ir jaukumo jausmą, kai viešbutyje įsikuriama visam kelionės laikotarpiui. Ir nors dienomis ekskursijos vyksta vis į kitas salos vietas, vakarais sugrįžtama į tą patį viešbutį, tad atostogų metu neprireikia krautis daiktų ir kraustytis iš vienos vietos į kitą.“

Jei susidomėjote pažintine kelione „Iškyla ant uolų“, daugiau informacijos apie artimiausias kelionės datas rasite kelionių organizatoriaus „ITAKA“ internetinėje svetainėje: „Iškyla ant uolų“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje